چه عواملی باعث رکود بیت کوین شدند و آینده این ارز چگونه خواهد شد؟

بیت کوین در چند روز اخیر به دلیل اخبار کرونا روند ریزشی داشته و قیمت آن سقوط کرده است.

به گزارش ایران بیت، بعد از رکود بازار ارز دیجیتال در چند روز گذشته سرمایه‌گذاران شروع به خرید رمز ارزها در این قیمت‌های پایین کرده

به گزارش ایران بیت، بعد از رکود بازار ارز دیجیتال در چند روز گذشته سرمایه‌گذاران شروع به خرید رمز ارزها در این قیمت‌های پایین کرده اند. تحلیل‌گر بازار، Santiment، اطلاعاتی در مورد خریده شدن ارزهای دیجیتال بعد از افت قیمت داد. البته این شرکت اضافه کرد که کرونای جدید نگران کننده است. شایان ذکر است که به گفته این آنالیزور اخبار مربوط به کرونا که باعث سقوط بازار شد توسط یک شرکت ذی نفع منتشر شد.

cryptocompare می‌گوید قیمت بیت کوین در یک شب از ۵۷۰۰۰ دلار به زیر ۴۳۰۰۰ سقوط کرد. همچنین در این گزارش ذکر شده است که یک موسسه ۵۰۰ میلیون دلار بیت کوین فروخته است. این به خودی خود به رکود کمک کرد.

در این زمان کاربران زیادی از قیمت پایین استفاده کردند و شروع به خرید بیت کوین کردند. این عامل باعث شد قیمت بالاتر رود.

این شرکت همچنین به این اشاره کرد که در زمان افت قیمت فقط سه ارز توانستند جان سالم به در ببرند و سبز بمانند این ارزها ATOM، NEAR و DFI اند. تحلیل‌گر ذکر کرد عوامل مهمی که باید به آن‌ها دقت کرد ترس ناشی از همه گیری کرونا و نسبت خریداران ارز به فروشندگان آن است.

السالوادور جز کشورهایی بود که در رکود خرید کرده اند. رئیس جمهور این کشور اعلام کرد ۱۵۰ بیت کوین با قیمت ۴۸۶۷۰ دلار خریده است.

ریزش قیمت BTC فرصتی عالی برای السالوادور

تحلیل‌گر JPmorgan تحلیل‌های ماه قبل خود در مورد قیمت ۱۴۶۰۰۰ دلاری بیت کوین بیان کرد و گفت در صورتی که سرمایه‌گذاران به خرید ادامه دهند و سرمایه‌گذاران عادی نیز بیت کوین را به طلا ترجیح دهند می‌توان این قیمت را در طولانی مدت انتظار داشت.

Nikolaos Panigirtzoglou در یک تحلیل گفت بیت کوین یک دارایی کمیاب است که رقیبی برای جایگاه طلا برای سرمایه‌گذاران است. او استدلال کرد طلا در سه هفته اخیر نتوانسته به نگرانی‌های رو به رشد در آمریکا و سراسر جهان پاسخ دهد.

مطالب مرتبط:

تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه ۱۵ آذر

انجمن Huobi و Shiba Inu برای کمک به بیت‌مارت پیش‌قدم می‌شوند

منبع:

cryptoglobe

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.