کاهش آدرس‌های دارای بیش از ۱۰۰ واحد بیت کوین

بیت کوین

تازه ترین داده‌های درون زنجیره ای ارائه شده توسط پلتفرم تحلیل گلاسنود (Glassnode) حاکی از آن هستند که احتمالاً تعداد نهنگ‌های بیت کوین (BTC) رو

تازه ترین داده‌های درون زنجیره ای ارائه شده توسط پلتفرم تحلیل گلاسنود (Glassnode) حاکی از آن هستند که احتمالاً تعداد نهنگ‌های بیت کوین (BTC) رو به کاهش است. چرا که در یک وضعیت غیرمعمول، شاهد هستیم که تعداد آدرس هایی که حداقل ۱۰۰ واحد بیت کوین با ارزش تقریبی ۵ میلیون دلار در اختیار دارند، به پایین ترین سطح خود در یک سال گذشته یعنی ۱۵۹۵۸ عدد رسیده است.

سال گذشته اکوسیستم ارزهای دیجیتالی به طور قابل توجهی مورد استقبال سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است. کاهش تعداد نهنگ‌های بیت کوین گواه این واقعیت است که به راحتی می توان فعالیت‌های رو به رشد بازار را با انباشت واقعی یک ارز اشتباه گرفت. این کاهش عملاً نشان می‌دهد که تعداد کل دارندگان بیت کوین از بالاترین سطح ثبت شده سال ۲۰۲۱ در حدود ۱۶۷۰۰ مورد، روبه کاهش است.

سال گذشته شاهد ورود غول‌های بزرگ وال استریت همچون تسلا، اسکوئر و میکرواستراتژی به این صنعت بودیم که بخش بزرگی از موجودی در گردش بیت کوین را به خود اختصاص دادند.

کاهش نهنگ‌های بیت کوین: تاثیر احتمالی بر قیمت

 

هم تجمع نهنگ‌ها، که اغلب توسط سرمایه گذاران نهادی هدایت می‌شود و هم خریدهای سرمایه گذاران خرد به نوبه خود بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند. در حالی که دارندگان کیف پول های بزرگ آماده تزریق مقادیر هنگفتی سرمایه در هر زمان به این بازار هستند، سرمایه گذاران خرد منبع افزایش فعالیت‌های معاملاتی هستند که به حفظ حجم معاملات در سطوح مثبت کمک می‌کند. افزایش حجم معاملات منبعی برای جهش‌های کوچک روزانه قیمت است که مجموع آن به حفظ روند رو به رشد قیمت این ارز رمزنگاری شده کمک می‌کند.

با افزایش شدید رکود ناشی از سرکوب‌های نظارتی دولت چین بر بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتالی، مجموع اقدامات سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران نهادی باعث شده است که ارز رمزنگاری شده اول بازار در مسیر صحیح افزایش رشد قرار گیرد و با کمترین مقاومت در مسیر رشد خود روبرو شود.

 

  اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع: coingape

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.