کمک به افغانستان با رمزارز ها

در شرایطی که هزاران افغان با آمدن طالبان به کشورشان در جستجوی پناهندگی در کشورهای مختلف هستند، بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی برای حمایت از پناهندگان،

در شرایطی که هزاران افغان با آمدن طالبان به کشورشان در جستجوی پناهندگی در کشورهای مختلف هستند، بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی برای حمایت از پناهندگان، کمک‌های ارز رمزنگاری شده را می‌پذیرند.

میلیون‌ها افغان، در حال وفق دادن خود و خانواده شان در کشورهای مختلف هستند یا در وحشت این‌اند که طالبان در آینده چه بلایی بر سر آن‌ها خواهد آورد.

در این حین، سازمان‌هایی که به پناهندگان و کسانی که در افغانستان هستند کمک می‎‌کنند گفته اند:

آن‌ها به بودجه ای نیاز دارند تا از افغان‌ها حمایت کنند و محیط مناسبی برای آن‌ها فراهم کنند.

Hearts & Homes for Refugees، یک موسسه غیر انتفاعی مردمی در نیویورک، در حال حاضر خواستار کمک‌های مالی برای کمک به تقریباً ۲۰۰۰۰ افغانستانی است که هنوز در این کشور در انتظار بررسی مقامات ویژه ایالات متحده برای ویزای مهاجرتی هستند.

این گروه امیدوار است که بتواند بودجه کافی برای انتقال خانواده‌های افغان به شهرستان وستچستر جمع آوری کند و در حال حاضر بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، زی کش (ZEC)، دلار جوزا (GUSD) را می‌پذیرد.

CARE، سازمانی با دفاتر در سراسر جهان که از زنان و دختران حمایت می‌کند، گفت ۳۹۳۰۰۰ افغان در جریان تسلط طالبان آواره شده اند و به کمک‌های فوری نیاز دارند.

جک باچر، موسس شرکت مشاوره ای Visualize Value، مجموعه ای از توکن‌های NFT، به عنوان “بسته های مراقبتی” را راه اندازی کرد که هر یک به منظور برآورد هزینه سازمان برای تأمین نیازهای اضطراری یک خانواده به مدت یک ماه به فروش می‌رسد.

Butcher گفت:

  ۰.۰۲۸ درآمد ETH از هر فروش NFT – مبلغ ۱۲۴.۵۷۶ دلار تا ۱۹ اوت – مستقیماً به CARE رفته است تا به افغان‌ها کمک کند. در زمان انتشار این مطلب ۱۹۵ مورد از NFTهای جداگانه هنوز برای خرید در دسترس هستند.

برخی از سازمان‌هایی که در افغانستان فعالیت می‌کنند همچنان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی در تماس هستند و درخواست کمک می‌کنند.

Code to Inspire، مدرسه ای با هدف آموزش دختران افغان در زمینه کد نویسی و رباتیک، از طریق Giving Block کمک‌های رمزنگاری را می‌پذیرد. فرشته فروغ بنیانگذار این موسسه امروز گزارش داد که دانش آموزان “هنوز در خانه مشغول برنامه‌نویسی هستند”.

وضعیت در افغانستان هنوز در حال پیشرفت است، اما قبلاً گزارش‌هایی مبنی بر تجاوز، قتل و نقض حقوق بشر با گسترش دامنه طالبان در این زمینه منتشر شده است.

با این حال، مهم است که کاربران رمزنگاری با نیت خوب در مورد افرادی که به آنها اهدا می‌کنند توجه داشته باشند. برخی می‌ترسند که کلاهبرداران با سرقت از کمک‌های مالی که برای افغان‌ها در نظر گرفته شده است، از توجه رسانه‌ها به نفع خود استفاده کنند.

اگر تازه وارد هستید و نمیدونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین گل سر سبد بازار!

راهنمای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

از کجا بیت کوین بخرم؟

منبع: cointelegraph

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.