گرگ وال استریت: شیبا و دوج کوین ارزش سرمایه گذاری ندارند

دوج کوین و شیبا

جردن بلفورت، دلال سابق سهام که داستان زندگی جنون آمیز او الهام بخش فیلم گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی بود، در مصاحبه اخیر خود با

جردن بلفورت، دلال سابق سهام که داستان زندگی جنون آمیز او الهام بخش فیلم گرگ وال استریت مارتین اسکورسیزی بود، در مصاحبه اخیر خود با روزنامه انگلیسی The Sun به انتقاد از میم کوین‌ها پرداخت.
این کارآفرین بدنام آمریکایی گفت که دوج کوین و شیبا اینو، دو رمزارز جوک محبوب، هیچ ارزش واقعی و هیچ کاربردی ندارند.
او سپس اظهار داشت که تنها هدف «شت کوین‌ها» این است که مردم از پولشان دست بکشند و توانایی‌های آن‌ها برای ثروتمند کردن مردم را زیر سوال برد.

آواز دهل از دور خوش است

به گفته بلفورت، در حالی که داستان‌های متعددی در مورد خریداران خوش شانسی که با شیبا اینو ثروتمند شده اند، وجود داشته است، افراد بی‌نهایت بیشتری هستند که توسط شور و هیجان این میم کوین له شده اند:

شما داستان‌های دیوانه‌کننده‌ای از افرادی می‌شنوید که میلیون‌ها و میلیاردها درآمد کسب می‌کنند، اما برای هر فردی مانند آن، ۱۰۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰۰ نفر وجود دارد که به خاطر شیبا اینو نابود می شوند. سرمایه گذاری مناسبی نیست.

پس از افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی در ماه اکتبر (مهر)، شیبا اینو در نوامبر (آبان) ۲۹ درصد کاهش یافت. با این حال، میم کوین شاهد پذیرش رو به رشد تجاری است.

بعضی مردم باید زندانی شوند

این مجرم که پس از متهم شدن به کلاهبرداری اوراق بهادار و پولشویی در سال ۱۹۹۸ (۱۳۷۷)، ۲۲ ماه را در زندان سپری کرد، گفت که برخی از کوین‌ها ممکن است کاملاً غیرقانونی باشند و افزود که سازندگان آن‌ها باید پشت میله‌های زندان حبس شوند.
“واقعا مردم باید زندانی شوند – آن‌ها درستکار نیستند. هیچ راهی وجود ندارد که آنها به درد بخور باشند.”
بلفورت می‌گوید که پروژه‌های قانونی مانند بیت کوین و اتر به دلیل برخی از خرابکاران آسیب می‌بینند.
در اوایل ماه نوامبر، کوین رمزنگاری Squid Game پس از پوشش گسترده رسانه‌ای علیرغم اینکه به هیچ وجه به سریال موفق نتفلیکس وابسته نبود، تقریباً به صفر سقوط کرد. این حادثه به یک داستان هشدار دهنده برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

منبع:
u.today

مطالب مرتبط:

خروج جک دورسی از توییتر به سود بیت کوین

سرنوشت ارزهای دیجیتال در هند

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.