آرژانتین و پزو دیجیتال

دولت آرژانتین در حال آماده سازی زمینه قانونی برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، پزو دیجیتال در آینده است.

دولت آرژانتین در قانونی که در ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) با شماره ۲۰۷/۲۰۲۲ تصویب و منتشر شد، امکانات و وظایف ضرابخانه ملی را اصلاح کرد و به آن مسئولیت ها و امکانات جدیدی داده است.
در امکانات جدید، این فرمان شامل ضبط و پردازش دیجیتال داده‌ها، تصاویر، کدها، صداها و ریزتراشه‌ها، طراحی و توسعه نرم افزاری، اجرای امنیت دیجیتال، پردازش از راه دور اطلاعات، چاپ و یا ضبط پایگاه‌های اطلاعاتی است.
در حالی که ضرابخانه ملی به تازگی دارای امکاناتی برای چاپ پول ملی بود، مصوبه جدید این تغییر را با بیان اینکه “در حال حاضر، پیشرفت محیط های دیجیتال از نظر تراکنش ها و پرداخت ها، هوش مصنوعی و سیستم های حاکمیت دیجیتال و همچنین ظهور و گسترش فناوری «بلاک چین»، فناوری‌های رمزارزی و دارایی‌های دیجیتال، به روزرسانی دسترسی ضرابخانه ملی را توجیه می‌کند.”
برای روزندو گراواناگو (Rosendo Gravanago)، مشاور حقوقی در حوزه دارایی‌های دیجیتال، این فرمان حرکتی واضح در جهت صدور CBDC است.

او بیان کرد:

این قانون الگویی را به ما می‌دهد که آرژانتین در تلاش است تا به روند CBDC وارد شود، روندی که باعث ایجاد پول مبتنی بر اعتماد الکترونیکی متمرکز می‌شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.