تحلیل قیمت بیت کوین؛ ۲۸ اسفند

بیت کوین در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) به بالاتر از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۴۰,۳۱۱ دلار رسیده است، اما گاوها در صدد حفظ این شرایط هستند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح قیمت بالاتر با کاهش شدیدی مواجه می‌شود.

بیت کوین

بیت کوین در تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) به بالاتر از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۴۰,۳۱۱ دلار رسیده است، اما گاوها در صدد حفظ این شرایط هستند. این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح قیمت بالاتر با کاهش شدیدی مواجه می‌شود.

خرس‌ها نیز در صدد استفاده از این فرصت هستند تا قیمت را به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۳۹,۹۷۳ دلار برسانند. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است مجددا به سطح حمایتی مهم ۳۷,۰۰۰ دلار ریزش پیدا کند.

در مقابل، اگر قیمت بیت کوین افزایش یابد و از میانگین‌های متحرک عبور کند، بیانگر آن است که احساس معامله‌گران مثبت شده است و در حال خرید در کف قیمت هستند. در این صورت گاوها در صدد افزایش قیمت به بالاتر از ۴۲,۶۰۰ دلار و ادامه دادن روند صعودی به ۴۵,۴۰۰ دلار برخواهند آمد.

طبق گزارش دیسنتریدر، بیت کوین به روند تقریبا بدون نوسان خود ادامه می‌دهد و علی‌رغم افزایش قیمت‌ طی ۳ هفته گذشته، هم‌چنان نمی‌تواند از مرز ۴۳,۰۰۰ دلار عبور کند.

قیمت بیت کوین هم‌چنان کمتر از میانگین‌های متحرک، سطح مقاومتی هفتگی و ۳ روزه قرار دارد.

نوسان قیمت بیت کوین پشت‌سر بازارهای سنتی قرار گرفته است. بدین ترتیب، با شروع جنگ روسیه و اوکراین، همبستگی و ارتباط بسیار زیادی بین بیت کوین و بازارهای سنتی را شاهد بوده‌ایم.

مقایسه بازارهای Bitcoin vs S&P500 vs NASDAQ

با توجه به شرایط نامشخص و ترس موجود، بیت کوین اغلب اوقات در این شرایط عملکرد ضعیف‌تری نسبت به بازارهای سنتی نشان داده است. هرچند در کانال قیمت ۳۷,۰۰۰ دلار شاهد افزایش تقاضا طی ۳ هفته گذشته بوده‌ایم. این موضوع منجر به متوقف شدن روند نزولی شده است.

نوسان قیمت به سمت روز جمعه، نشانه‌های هشدار اولیه مبنی بر این موضوع است که قیمت بیت کوین ممکن است کاهش یابد و به محدوده نوسان آخر هفته بازگردد.

نوسان قیمت، نشانه‌های مثبتی برای بیت کوین نشان می‌دهد. هرچند، افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به کاهش نقدینگی برای بیت کوین منجر خواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.