احتمال ممنوعیت رمزارزهایی با الگوریتم POW در اروپا

تا ساعاتی دیگر قانون ممنوعیت رمزارزهایی با مکانیسم اجماع اثبات کار (POW) در پارلمان اروپا به رای گیری گذاشته خواهد شد.

تا ساعاتی دیگر قانون ممنوعیت رمزارزهایی با مکانیسم اجماع اثبات کار (POW) در پارلمان اروپا به رای گیری گذاشته خواهد شد.

این قانون که پس از بررسی شبکه‌های بلاک چینی با مکانیسم POW، مقدار مقیاس پذیری (سرعت) و میزان مصرف انرژی (آسیب‌های زیست محیطی) ایجاد شد؛ در پی ممنوعیت استفاده از رمزارزهایی مثل بیت کویناتریوم ۱.۰ – لایت کوین و … است.

برنامه‌هایی برای انتقال اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام وجود دارد، اما هنوز مشخص نیست که آیا همین گزینه برای بیت کوین نیز در دسترس است یا خیر. علاوه بر این، حتی اگر چنین امکانی وجود داشته بادش، احتمالاً بخشی از جامعه بیت کوین با تغییر سازوکار شبکه مخالفت خواهد کرد.

الگوریتم اثبات کار یک سیسم و فرایند برای استخراج بیت کوین است. در این سیستم ماینرها با یک دیگر بر سر حل معماهای پیچیده محاسباتی به رقابت می‌پردازند. این معماها به سختی حل می‌شوند، اما بلافاصله پس از حل شدن امکان تایید شدن آن توسط دیگران وجود دارد. بنابراین زمانی که یک ماینر پاسخ این یک معما را که در واقع هش یک بلاک است را پیدا می‌کند، آن بلاک را به شبکه ارسال می‌نماید. سایر ماینرها این پاسخ را تایید می‌کند و بلاک مذکور طی مدت کوتاهی تایید می‌شود.

حال به دلیل مشکلات زیست محیطی پارمان اروپا در پی ممنوع اعلام کردن استفاده از کوین‌هایی با این مکانیسم می‌باشد. این پیش‌نویس پس از رأی‌گیری پارلمان اتحادیه اروپا، برای مذاکرات سه‌گانه میان کمیسیون، شورا و پارلمان اروپا ارسال خواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.