تحلیل تکنیکال بیت کوین، ۲ تیر

بیت کوین نتوانست بالاتر از تراز ۲۱۷۰۰ دلار به مومنتوم کافی برسد، در نتیجه یک روند اصلاحی را آغاز و شکستی نزولی را پایین تر از منطقه حمایتی ۲۱۰۰۰ دلاری تجربه کرد.

در ادامه این حرکت، قیمت تا زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۱۷۶۰۰ دلار به ۲۱۷۰۰ دلار کاهش یافت. خرس‌ها حتی توانستند قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۲۰۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته بکشانند.

با این حال، گاوها بالاتر از سطوح حمایتی ۱۹۶۵۰ و ۱۹۸۰۰ دلاری فعالیت دوباره خود را آغاز کردند و اجازه افت بیشتر قیمت را ندادند. اکنون بیت کوین با قیمتی بالاتر از سطح ۲۰۰۰۰ دلار (۲۰۲۶۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

اولین مقاومت در ادامه این روند صعودی، نزدیک به سطح ۲۰۵۵۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۸۰۰ دلار است. ادامه حرکت بالاتر از تراز ۲۰۸۰۰ دلار می تواند روند صعودی قدرتمندی را به سمت مقاومت ۲۱۲۲۰ دلاری به دنبال داشته باشد که بالاتر از آن، گاوها احتمالاً برای افزایش مستمر قیمت قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد.

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۸۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، ممکن است کاهش دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۲۰۰ دلار و SMA 100 ساعتی می باشد.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار مانع از ریزش قیمت خواهد شد. ولی در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک به سطح ۱۹۶۵۰ دلار در حال تشکیل است. شکست نزولی به زیر حمایت ۱۹۶۵۰ دلاری می‌تواند در کوتاه‌مدت منجر به افت قیمت به سمت تراز ۱۸۸۰۰ دلار گردد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.