آئین‌نامه فعالیت رمزارزها تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: آئین نامه فعالیت رمزارزها تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود

محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت دولتمردان قانون و آیین نامه فعالیت رمز ارزها را تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌کنند.

محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت دولتمردان قانون و آیین نامه فعالیت رمز ارزها را تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌کنند.

وی افزود: خوشبختانه آقای محسن رضایی ورود جدی به این بخش داشته اند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فکر می‌کنیم گزارش دولت در این بخش پیش از پایان سال آماده شود و البته پیش نویس گزارش کمیسیون هم از قبل آماده بوده است.

وی ادامه داد: اگر ما استنباط کنیم که گزارش دولت – آیین‌نامه دولت – در این بخش کفایت می‌کند عملاً ما دیگر در قالب قوانین به این بخش ورود نخواهیم کرد.

پورابراهیمی بیان کرد: اگر نظر دولت در این بخش کافی نبود ما طرح خودمان را ارائه می‌کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: همچنین دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و اطلاعاتی هم نقطه نظراتی در این بخش داشته و برخی نقطه‌نظرات همسو بوده و در برخی موارد مخالفت‌هایی وجود دارد که این موارد باید کارشناسی شود و نظرات این دستگاه‌ها هم دیده شود.

این نماینده مجلس تأکید کرد: فکر می‌کنیم دولتمردان قانون و آیین نامه فعالیت رمز ارزها را تا پایان امسال تعیین تکلیف کنند لذا اگر دولت در این بخش لایحه و آیین‌نامه بدهد کار ما سبک‌تر خواهد شد.

پیش از این، مجلش شورای اسلامی دولت سیزدهم با تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، مسئولیت قانون گذاری رمزارزها را به محسن رضایی سپرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.