ممکن است نهنگ‌ها پشت بیت کوین را خالی کنند

داده ها نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است برای حفظ روند صعودی حمایت نهنگ‌ها را نداشته باشد

انباشت بیت کوین (BTC) در هفته‌ها و ماه‌های اخیر به آرامی در حال افزایش بوده است و اخیراً تعداد کیف پول‌های انباشته شده به بالاترین حد خود رسیده است. 

انباشت بیت کوین (BTC) در هفته‌ها و ماه‌های اخیر به آرامی در حال افزایش بوده است و اخیراً تعداد کیف پول‌های انباشته شده به بالاترین حد خود رسیده است.

با این حال، در حالی که به الگوهای انباشت بیت کوین در زنجیره در رابطه با سطح قیمت بیت کوین نگاه می‌کنیم، بدیهی است که بین تعداد دارندگان با کمتر از ۱ بیت کوین (ماهی کوچک) و دارندگان بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ بیت کوین (نهنگ‌ها) فاصله وجود دارد.

نکته قابل توجه، تغییر در ذخایر بیت کوین از اکتبر ۲۰۲۰ باعث شده است که تعداد دارندگان کوچک‌تر همچنان به طور قابل توجهی افزایش یابد در حالی که نهنگ‌ها در حال توزیع هستند؛ همانطور که توسط پلتفرم داده‌های زنجیره ای Ecoinmetrics در ۱۲ مارس مشخص شد:

نهنگ‌های بیت‌کوین و ماهی‌های کوچک… در حال حاضر دو دنیای متفاوت. در حالی که نهنگ‌ها در حال توزیع هستند، ماهی‌های کوچک طوری رفتار می‌کنند که انگار فردایی وجود ندارد. بدون نهنگ‌ها، من شک دارم که حرکت کافی برای یک روند صعودی پایدار وجود داشته باشد.

جالب است که با چنین اختلافی، این پلتفرم اشاره کرده است که بدون کسب و نگهداری نهنگ‌ها، مشخص نیست که انگیزه کافی برای بیت کوین در ادامه مسیر صعودی خود وجود داشته باشد.

انباشت بیت کوین. منبع: Ecoinmetrics

همانطور که گفته شد قبل از اینکه کیف پول‌های انباشته شده به بالاترین حد خود رسیده باشند، این موضوع توسط کارآفرین متخصص اینترنتی، لکس موسکوسکی، در صفحه توییتر خود در تاریخ ۱ مارس، با استناد به داده‌های جمع‌آوری تجزیه و تحلیل بازار زنجیره‌ای، Glassnode ، فاش شد.

افزایش انباشت بیت کوین. منبع: توییتر

کیف پول انباشته شده به آن دسته از کیف پول های بیت کوینی اطلاق می‌شود که در چند وقت اخیر فعالیتی را ثبت کرده اند اما هیچ بیت کوینی را خرج نکرده اند و این انباشت از اواخر فوریه آغاز شده است.

Glassnode گفت که این افزایش به دلیل ایجاد آدرس‌های جدید و انتقال ذخایر توسط متولی WBTC به جای انباشت نهنگ‌ها، که عموماً به عنوان یک سیگنال خرید بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود، ایجاد شده است.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، در زمان انتشار، بیت‌کوین با ۰.۲۹% و ۰.۳۸% افزایش در هفته گذشته به ۳۹۱۹۲.۴۷ دلار تغییر می‌کند.

 

نمودار قیمت 7 روزه بیت کوین. منبع: CoinMarketCap

نمودار قیمت ۷ روزه بیت کوین. منبع: CoinMarketCap

در حال حاضر، ارزش بازار بیت کوین ۷۴۳ میلیارد دلار با ۴۲.۵ درصد تسلط بر کل بازار است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.