بیت کوین بالای ۳۸ هزار دلار؟

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال اصلی روز سه‌شنبه افزایش‌هایی را نشان دادند، زیرا اتحادیه اروپا (EU) اعلام کرد به دلیل تأثیرات بد جنگ در اوکراین و تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، اوراق قرضه منتشر خواهد کرد.

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال اصلی روز سه‌شنبه افزایش‌هایی را نشان دادند، زیرا اتحادیه اروپا (EU) اعلام کرد به دلیل تأثیرات بد جنگ در اوکراین و تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه، اوراق قرضه منتشر خواهد کرد.

این پیشنهاد می‌تواند هفته آینده برای تامین مالی اعضای اتحادیه اروپا آماده شود و گفته می‌شود که درآمد حاصل از آن برای تامین مالی هزینه‌های انرژی و دفاعی در نظر گرفته می‌شود.

گزارش‌های پیشنهادی باعث افزایش ارزش سهام اروپا شد. شاخص DAX آلمان ۰.۷ درصد و شاخص Stoxx Europe 600 0.5 درصد افزایش یافت. معاملات آتی S&P 500 با ۰.۳۸ درصد افزایش باز شد، در حالی که معاملات آتی روی نقره به روند دیروز ادامه داد و ۲.۶۸ درصد افزایش یافت.

بیت کوین برای دومین روز بالای ۳۸ هزار دلار و ۱۲ درصد پایین تر از سطح یک هفته قبل باقی ماند. اتر در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۳% از دست داده است، در حالی که رشد در سایر شرکت‌ها در BNB زنجیره بایننس از ۱% در LUNA Terra به ۳.۱% رسیده است. AVAX و XRP Avalanche در یک بازه زمانی یک درصد ضرر داشتند.

روز دوشنبه، به دلیل نگرانی از اینکه تحریم‌های روسیه واردات نفت را محدود می‌کند، قیمت نفت برنت از ۱۲۲ دلار در هر بشکه عبور کرد. روسیه یکی از تولیدکنندگان پیشرو است و گفته که در صورتی که این کشور از تحریم‌های دیگر کشورهای غربی نیز بهره مند شود، عرضه گاز طبیعی به آلمان را قطع خواهد کرد. اتحادیه اروپا حدود ۴۰ درصد گاز و ۳۰ درصد نفت خود را از روسیه تامین می‌کند.

بورس فلزات لندن معاملات نیکل را به دلیل فشار کوتاه ادعایی که قیمت این فلز را به رکورد ۱۰۱۰۰۰ دلار در ساعات اولیه آسیا رساند، متوقف کرد.

سوزانا استریتر، تحلیلگر سرمایه گذاری در Hargreaves Lansdown، در ایمیلی به CoinDesk توضیح داد:

کسانی که علیه افزایش ارزش این فلز شرط بندی کرده بودند، اکنون مجبور شده اند با قیمت بسیار بالاتری خرید کنند.

نیکل یک جزء کلیدی در باتری خودروهای الکتریکی است، بخشی که در چند سال گذشته در کنار ارزهای دیجیتال رشد کرده است.

سود روز سه شنبه در کریپتو ۱.۱ درصد به کل ارزش بازار افزود. شاخص تسلط بیت کوین به ۴۲.۴ درصد رسید. شاخص ترس و طمع  در یک روز ۲ امتیاز از دست داد و به ۲۱ رسید و در حالت “ترس شدید” باقی ماند، که نشان می‌دهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در هفته های آینده قابل انتظار است.

بیت کوین هفته را با کاهش در کنار سایر دارایی‌های پرخطر به دلیل گزارش‌های تشدید خصومت‌ها در اوکراین آغاز کرد. با این حال، عصر دوشنبه شاهد بهبودی از ضرر بود.

داده‌های مربوط به ابزار تحلیلی Santiment نشان داد که سرمایه‌گذاران بزرگ در طول کاهش بیت‌کوین در آخر هفته، توکن‌های USDT تتر را جمع‌آوری می‌کنند. تحلیلگران FxPro در ایمیلی به CoinDesk گفتند:

ذخایر بزرگ USDT می‌تواند نشانه ای از آمادگی خریداران برای خرید بیت کوین باشد، که ممکن است پس از کاهش هفته گذشته قیمت کمتری داشته باشد.

با این حال، همه به یک حرکت رو به بالا متقاعد نیستند.

جیمز وو، موسس صندوق ارز دیجیتال DFG، در پیامی تلگرامی به اشتراک گذاشت:

در حال حاضر به دلیل وضعیت ژئوپلیتیکی که در اروپا شاهد آن هستیم، به دنبال یک بازار بسیار پر نوسان هستیم. ما انتظار داریم که بازارها به روند سریع خود ادامه دهند. 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.