بازار زیر سایه جنگ | قیمت بیت کوین سقوط کرد

ارتش روسیه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. این عملیات پس از فرمان ساعات گذشته پوتین آغاز شد و در ساعات اولیه نقاط

ارتش روسیه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. این عملیات پس از فرمان ساعات گذشته پوتین آغاز شد و در ساعات اولیه نقاط مختلفی از اوکراین مورد هدف موشک‌های روس قرار گرفت.

بامداد امروز پوتین در بیانیه‌ای از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در خاک اوکراین خبر داد. در واکنش به این خبر، بازارهای جهانی از جمله رمز ارز و سهام سقوط کردند.

پس از دستور پوتین مبنی بر آغاز حملات، ارتش روسیه چندین موشک را به مناطق مختلفی از اوکراین از جمله کی یف، پایتخت آن و شهر خارکف پرتاب کرد.

در واکنش به اعلام جنگ رسمی پوتین، قیمت بیت کوین با ۸.۳٪ کاهش به کمتر از ۳۵،۰۰۰ دلار سقوط کرد و اکنون در سطح ۳۴,۹۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود. اتریوم و ریپل نیز هر یک به ترتیب ۱۱.۸٪ و ۱۱.۳٪ افت را تجربه کردند و در مجموع ارزش کل بازار رمزارزها با کاهشی ۹.۲ درصدی، به ۱.۵۸ تریلیون دلار سقوط کرد.

بازار رمزارز تنها بازاری نبود که قربانی اعلام جنگ پوتین با اوکراین شده است و نوسانات به شاخص‌های مالی مهم جهانی نیز رسیده‌اند. به عنوان مثال، دو شاخص مطرح S&P 500 و داو جونز تنها در یک ساعت گذشته نزدیک به ۲٪ افت را تجربه کرده‌اند.

افزایش قیمت نفت

قیمت نفت در واکنش به اقدامات اخیر روسیه به ۹۹.۵۰ دلار افزایش یافت. به گفته آنتونی پومپلیانو، از آنجایی که روسیه سومین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است،‌ این وضعیت در سطح جهانی احساس خواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.