بیت‌کوین در اتحادیه اروپا ممنوع نخواهد شد

بیت‌کوین در اتحادیه اروپا ممنوع نخواهد شد

طبق گزارش‌های شبکه خبری آلمانی BTC-ECHO، طرح بحث‌برانگیز اتحادیه اروپا (EU) برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار، لغو شده است. گزارش‌های

طبق گزارش‌های شبکه خبری آلمانی BTC-ECHO، طرح بحث‌برانگیز اتحادیه اروپا (EU) برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار، لغو شده است. گزارش‌های خبرگزاری U.Today نیز نشان می‌دهد اخیرا اصلاحیه‌ای به پیش‌نویس چارچوب بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) اضافه شده بود، استفاده از رمز ارزهای مضر برای طبیعت را از سال ۲۰۲۵ (۱۴۰۳) محدود کرده است و تجارت‌های شامل معامله با بیت‌کوین را منع می‌کند.

این اصلاحیه با واکنش‌های شدیدی مواجه شد، به طوری که استفان برگر (Stefan Berger)، قانونگذار MiCA، در توییتی توضیح داد، قرار نبود این ممنوعیت برای بزرگترین رمز ارز جهان اجرا شود. در حال حاضر رای گیری در مورد چارچوب‌های نظارتی گسترده‌ی رمز ارزها که قرار بود در ۲۵ فوریه (۶ اسفند) انجام بگیرد، به تعویق افتاده است.

برگر بیان می‌کند:

این ماده که می‌توانست صنعت رمز ارزها در اروپا را به صورت کامل فلج کند هم‌اکنون لغو شده است. هنوز به صورت کامل مشخص نشده است که اتحادیه اروپا و پارلمان چه زمانی به آخرین نسخه پیش‌نویس MiCA رای خواهند داد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.