کاهش تعداد هک کریپتویی نسبت به سال گذشته، هدف هکرها کیفیت است نه کمیت

تعداد هک‌ ارزهای دیجیتال از ابتدای سال به طور قابل توجهی کاهش یافته است. طبق آخرین تحقیقات BestBrokers، صنعت تا اواسط ژوئن شاهد ۶۴ نقض امنیتی بود که کاهش شدیدی نسبت به ۲۵۱ هک سال گذشته داشت.

داده ها نشان می‌دهد که میانگین مقدار سرقت شده در هر هک کریپتو نسبت به میانگین سال ۲۰۲۱ ۲۰۶ درصد افزایش یافته است. به نظر می‌رسد هدف هک‌ها کیفیت است نه کمیت.

بر اساس تحقیقات در سال ۲۰۲۱ در مجموع شاهد ۲۵۱ هک بودیم که حدود ۳.۲ میلیارد دلار به سرقت رفته اما امسال، تا اواسط ژوئن، این صنعت تنها در ۶۵ مورد نقض امنیتی حدود ۱.۷ میلیارد دلار از دست داده است.

آخرین داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که میانگین مقدار سرقت شده به ازای هر هک کریپتو در سال جاری ۲۶.۶ میلیون دلار است که در مقایسه با میانگین ۱۲.۹ میلیون دلاری سال ۲۰۲۱، ۲۰۶ درصد افزایش داشته است. این رقم در مقایسه با میانگین ۴.۷ میلیون دلار سرقت شده در هر هک در سال ۲۰۲۰ نشان دهنده افزایش ۴۶۵.۹ درصدی است.

محققان بر این باورند که هکرها اهداف بزرگتری را در سال ۲۰۲۲ داشته و با موفقیت به آن‌ها رسیده‌اند. به نظر می‌رسد بازار DeFi هدف مورد علاقه هکرها باشد، زیرا آنها به طور کلی می‌توانند بیشترین بازده را در پروتکل‌های غیرمتمرکز داشته باشند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.