افزایش ۳۰ درصدی گردشگری در السالوادور پس از قانونی شدن بیت کوین در این کشور | رونق اقتصاد با بیت کوین

افزایش 30 درصدی گردشگری در السالوادور پس از قانونی شدن بیت کوین در این کشور | رونق اقتصاد با بیت کوین

گردشگری السالوادور به جای ۱.۱ میلیون بازدیدکننده مورد انتظار، ۱.۴ میلیون بازدیدکننده دارد. ۶۰ درصد گردشگران خارجی از آمریکا بودند. السالوادور به دنبال تقویت اقتصاد

گردشگری السالوادور به جای ۱.۱ میلیون بازدیدکننده مورد انتظار، ۱.۴ میلیون بازدیدکننده دارد. ۶۰ درصد گردشگران خارجی از آمریکا بودند. السالوادور به دنبال تقویت اقتصاد خود با بیت کوین از طرق مختلف است.

گردشگری در السالوادور از زمان معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی ۳۰ درصد افزایش یافته است. وزیر گردشگری کشور این اطلاعات را فاش کرد و گفت که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱، ۳۰۰ میلیون یا بیشتر از حد انتظار افزایش داشته است. تصمیم السالوادور برای تبدیل بیت کوین به ارز قانونی در حوزه گردشگری نتیجه داده است. طبق گزارش رسانه‌های محلی در ۲۱ فوریه، این قانون گردشگری را ۳۰ درصد افزایش داده است. در این گزارش آمده است که بخش گردشگری یکی از مهمترین موارد برای رشد اقتصادی کشور است – رئیس جمهور نایب بوکله آن را به عنوان دومین تقویت اقتصادی برای این کشور معرفی کرد.

به نظر می‌رسد که ساخت ارز قانونی بیت‌کوین، السالوادور را در نقشه گردشگران قرار داده است و گردشگران خارجی خارج از این قاره در حال افزایش هستند. پیش از این، بسیاری از گردشگران از کشورهای همسایه در آمریکای مرکزی می‌آمدند. گردشگران از ایالات متحده ۶۰ درصد از این رقم را تشکیل می‌دهند.

مورنا والدز وزیر گردشگری گفت که بازگشت این بخش پس از همه گیری فراتر از انتظارات بوده است. دولت ۱.۱ میلیون بازدید کننده را هدف قرار داد و در عوض به هدف ۱.۴ میلیون نفر رسید. والدز گفت:

ما یک نظرسنجی برای بررسی فعالیت‌ها بر اساس قبل و بعد بیت کوین انجام دادیم. بخش گردشگری در ماه‌های نوامبر و دسامبر افزایش یافت. این میزان بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

این امر باعث خوشحالی دولت السالوادور خواهد شد، زیرا در گذشته اقدامات مربوط به بیت کوین را دریافت کرده است. شهروندان اعتراض کرده اند، هرچند در ماه های اخیر چنین خبری منتشر نشده است. با این حال، ممکن است حتی مزایای بیشتری برای سرمایه گذاران خارجی وجود داشته باشد، زیرا کشور در حال بررسی اعطای شهروندی به آنها است.

السالوادور از حرکت بیت کوین سود می‌برد

تصمیم به معرفی بیت کوین به شدت در اقتصاد باعث ایجاد گفتگوهای جهانی شد. پرزیدنت بوکل در تعهد خود محکم بود و گفت که بیت کوین مزایای فوق العاده ای برای اقتصاد به همراه خواهد داشت.

Bukele گفته است که استفاده از بیت کوین از حد انتظار فراتر رفته است. سال گذشته، بیش از دو میلیون شهروند استفاده از کیف پول Chivo را در عرض یک ماه پس از معرفی آن آغاز کردند.

با این حال، به نظر می‌رسد کسانی که در خارج از کشور هستند چیز دیگری فکر می‌کنند. صندوق بین المللی پول (IMF) با اشاره به خطرات ثبات مالی از السالوادور خواسته است که بیت کوین را به عنوان ارز کنار بگذارد. در همین حال، مودیز، سطح ریسک السالوادور را افزایش داده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.