پایان روند نزولی برای پروژه‌های دیفای با رشد توکن کامپاند

کامپاند

علیرغم عملکرد ضعیف بازار ارزهای دیجیتال طی روزهای اخیر، توکن کامپاند پیشرفت قیمت خوبی از خود نشان داده و به نظر می‌رسد روند نزولی برای این ارز به پایان رسیده است.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال «کامپاند» نشان می‌دهد که روند نزولی برای این پروژه DeFi احتمالا به پایان رسیده است. به نظر می‌رسد قیمت کامپاند در ماه مارس با رسیدن به ۹۸ دلار به پایین ترین سطح خود رسیده است.

در فوریه سال ۲۰۲۲، قیمت برای مدت کوتاهی به ۹۳ دلار کاهش یافته اما بلافاصله مجددا افزایش یافت. با این وجود، شرایط خاصی وجود دارد که پیش از رسیدن کامپاند به یک مرحله مهم باید برآورده شود. قیمت این ارز طی هفته اول آوریل ۲۰۲۲ به ۱۷۴ دلار افزایش یافت. با این حال، مجددا همراه با ریزش قیمت بیت کوین سقوط کرد.

توکن کامپ، ارز دیجیتال بومی پروژه Compound Finance بوده که یکی از پرکاربردترین پروتکل‌های DeFi در بلاک چین اتریوم محسوب می‌شود. این پروتکل به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد تا ارزهای خود را قرض دهد و یا وام بگیرد و البته در عین حال به آنها این امکان را می‌دهد که با سپرده گذاری توکن‌های کامپاند خود، اقدام به کسب سود روزانه کنند.

کاربران همچنین می‌توانند با قرض دادن رمز ارزهای خود، سود کسب کنند. طبق آخرین اخبار، این پروتکل دارای حجم دارایی یا TVL به ارزش ۶.۳۴ میلیارد دلار است. این موضوع کامپاند را به هشتمین پروژه بزرگ در بلاک چین اتریوم تبدیل می‌کند. بنابراین، هر گونه پیش‌بینی قیمت، به شدت متاثر از میزان پذیرش و آمار TVL این ارز بستگی دارد.

پیش بینی قیمت کامپاند

تجزیه و تحلیل فنی نمودار قیمت توکن Comp نشان می‌دهد که قیمت از ۱۷۴ دلار عبور کرده است.

در حال حاضر، قیمت در حال شکل دهی یک گوِه است. توکن Comp باید برای افزایش بیشتر قیمت، از ریزش به پایینتر از ۹۸ دلار جلوگیری کند، در غیر این صورت ممکن است خرس‌ها کنترل کامل بازار این توکن را بدست آورند.

شکست الگوی گوه می‌تواند در هر دو جهت باشد. با این وجود، حجم معاملات طی دو روز گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. بنابراین هر شکستی در جهت صعودی می تواند ۲۱۲ دلار را به یک پیش بینی معتبر قیمت توکن کامپاند تبدیل کند. این سطح با منطقه اصلاح فیب ۰.۳۸۲ مطابقت داشته و با اتصال بالاترین قیمت ۴۰۰ دلاری نوامبر ۲۰۲۱ به پایین ترین سطح فوریه ۲۰۲۲ یعنی ۹۳ دلار وارد عمل می‌شود.

نگاهی به کامپاند

ارزدیجیتال کامپاند که با نماد  compکه در مارکت های بین المللی معرفی شده است ، نام اصلی آن ، Compound است که یک پروتکل پرداخت وام غیر متمرکز است ؛ این ارز با پشتیبانی کوین بیس ایجاد شده است و بالای ۱۰ میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

توکن مورد علاقه این شرکت comp است که بر پایه بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و از توکن های  ERC20 می باشد.

کاربرد اصلی ارز دیجیتال کامپاند، پرداخت و دریافت وام بصورت غیر متمرکز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.