کلاهبرداری ۶۶ میلیون دلاری از دنیای رمزارزها

کلاهبرداری 66 میلیون دلاری از دنیای رمزارزها

بنا بر اعلام دادستان‌های فدرال ایالات متحده آمریکا در روز جمعه، مردی از ایالت فلوریدا که مدیر عامل پلتفرم استخراج و سرمایه‌گذاری رمزارزی، ماینینگ کپیتال کوین (Mining Capital Coin) می‌باشد، مورد اتهام واقع شده است که یک طرح کلاهبرداری سرمایه‌گذاری جهانی به ارزش ۶۲ میلیون دلار را سازماندهی کرده است.

لوئیز کاپوچی جونیور(Luiz Capuci Jr)، شخصی ۴۴ ساله، از پورت سنت لوسی، به توطئه برای فعالیت‌های کلاهبرداری الکترونیکی بین ایالتی، سرقت اوراق بهادار و دارایی‌های مالی و ارتکاب پولشویی بین‌المللی متهم شده است.

لوئیز کاپوچی جونیور در صورت محکومیت به این اتهامات، با حداکثر مجازات ۴۵ سال زندان مواجه خواهد شد.

بر اساس کیفرخواست، آقای کاپوچی سرمایه‌گذاران را در زمینه برنامه استخراج و سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال شرکتش گمراه کرده است که طی آن سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید «بسته‌های استخراج» در این شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

آقای کاپوچی و همکارانش به سرمایه‌گذاران اطمینان دادند که این شرکت با استفاده از این پول برای استخراج رمزارزهای جدید، سود قابل توجهی را به دست خواهد آورد.

بنا بر اعلام دادستان‌ها،دکاپوچی ظاهراً وجوه کابران را به کیف پول‌های رمزارزی تحت کنترل خود انتقال داده است.

کنت آ. پولیت، جونیور (Kenneth A. Polite, Jr)، معاون دادستان بخش جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا عنوان کرد:

“کلاهبرداری در بستر ارزهای دیجیتال، بازارهای مالی را در سراسر جهان تضعیف می‌کند، زیرا بازیگران بد، سرمایه گذاران را کلاهبرداری می‌کنند و توانایی کارآفرینان قانونی را برای نوآوری در این فضای نوظهور محدود می‌کنند.”

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.