معیارهای پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ بازار در ماه‎‌های آتی چه روندی پیش خواهد گرفت؟

معیارهای پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ بازار در ماه‎‌های آتی چه روندی پیش خواهد گرفت؟

معیارهای امیدبخشی در تحلیل بازار رمزارزها نمایان شده‌اند که می‌توانند ضامن بازیابی بازار شوند. جمع آوری بیت کوین توسط نهنگ‌ها، اعتماد ماینرها به بازار حتی در زمان بحران اقتصادی و پیش بینی چرخش قیمت در شاخص MVRV بیت کوین اشاره کرد.

سه ماهه دوم مالی ۲۰۲۲ برای بیت کوین خیلی خوب به پایان نرسید. در شرایطی که می‌توان آن را «شرایط ترس شدید بازار» نامید، پرچم‌دار ارز دیجیتال در همه جبهه‌ها با مشکل مواجه شده است. سرمایه‌گذاران با بازدهی کم باقی می‌مانند، در حالی که موسسات ارزهای دیجیتال مانند دومینو در حال سقوط هستند. با این حال، یک روزنه امید نیز در اینجا وجود دارد.

بیت کوین به دلیل زخم‌های ناشی از بدترین سه ماهه خود در بیش از یک دهه اخیر، همچنان به دریافت اختلاف نظرها از جانب جامعه کریپتویی ادامه می‌دهد. این رمزارز برتر بازار پس از بازیابی ناموفق در حال حاضر زیر ۲۰۰۰۰ دلار معامله می‌شود. با این حال، برخی از معیارهای آنچین حاکی از احیای احتمالی ارز دیجیتال است. آیا بیت‌کوین این ماه‌های سخت را پشت سر می‌گذارد و اکنون پیش‌گویی «ماکسی» را محقق می‌کند؟

بگذارید داده‌‌ها خودشان صحبت کنند

حرکت نهنگ همیشه یکی از شاخص‌های اصلی قیمت بیت کوین بوده است. اخیراً، در طول بحران Terra و ۳AC، نهنگ‌‌‌‌ها BTC را جمع آوری کرده‌اند. علاوه بر این، طبق داده‌های Glassnode، نهنگ‌ها اخیراً بیش از ۱۴۰۰۰۰ بیت کوین در ماه اضافه کرده‌اند.

داده‌های گلسنود راجع به نهنگ‌های بیت کوین

داده‌های گلسنود راجع به نهنگ‌های بیت کوین

این به روز رسانی ادعا می‌کند که نهنگ‌ها در حال حاضر ۸.۶۹ میلیون بیت کوین دارند که بیش از ۴۵.۶٪ از کل عرضه است. از سوی دیگر، میگوها پس از افزایش خریدهای خود، ۱.۱۲ میلیون بیت کوین دارند. طبق قانون اساسی اقتصاد، افزایش تقاضا در صورت عرضه محدود، منجر به افزایش قیمت خواهد شد.

همانطور که گفته شد، در اینجا یک سیگنال صعودی داریم که در توییت اخیر Glassnode ارسال شده است. این توییت ادعا می‌کند که ماینرها به جریان تبادل (۷d MA) در ۲ ژوئیه به پایین‌ترین سطح پنج ساله ۲.۰۴۶ رسیده است. چنین سطحی آخرین بار در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ مشاهده شد. از لحاظ تاریخی، این معیار نشان دهنده اعتماد ماینرها حتی در زمان بحران اقتصادی است.

 

یکی دیگر از شاخص‌های صعودی توسط Santiment در ۲ ژوئیه منتشر شد. طبق این توییت، MVRV دارندگان کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت یک آستانه دردسر برای سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد.

این نقطه از نظر تاریخی “پیش‌بینی(های) چرخش قیمت پیش رو” را نشان می‌دهد. با این حال، این توییت اضافه می‌کند که زمان چرخش هنوز نامشخص است.

اما به نقل از Glassnode، یک نگرانی بزرگ در شبکه بیت کوین وجود دارد. سقف تحقق یافته بیت کوین در تاریخ ۲ ژوئیه به پایین ترین حد ۸ ماهه ۴۲۵,۷۵۷,۲۲۰,۲۷۷.۸ دلاری رسید. این در زمانی اتفاق می‌افتد که بسیاری در سراسر جهان انتظار دارند (به اصطلاح امیدوارند) بیت کوین تغییر کند.

حال، سوال این است که بیت کوین از اینجا به کجا می‌رود؟ با سقوط مؤسسات یکی پس از دیگری، ابهامات فزاینده همچنان بر بازار وجود دارد. این معیارها باید فعلاً به سرمایه گذاران متزلزل امید بدهد. اما آیا سرمایه گذاران به اندازه کافی صبور خواهند بود تا شاهد چرخش مورد انتظار باشند؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.