FTX دفتر مرکزی خود را از هنگ کنگ به باهاما منتقل می‌کند

نماینده‌ی رسمی FTX روز گذشته اعلام داشت که دفتر مرکزی این صرافی رمز ارز از هنگ کنگ به باهاما منتقل شده است. دوشنبه‌ی گذشته FTX

نماینده‌ی رسمی FTX روز گذشته اعلام داشت که دفتر مرکزی این صرافی رمز ارز از هنگ کنگ به باهاما منتقل شده است. دوشنبه‌ی گذشته FTX اعلام کرد که زیرمجموعه‌ی این صرافی در کشور باهاما به‌نام «بازارهای دیجیتال FTX» موفق به کسب مجوزهای لازم برای فعالیت از سوی سازمان‌های نظارتی این کشور شده و Ryan Salame مدیریت آن برعهده‌ گرفته است.

در ماه‌های اخیر شاهد تشدید فشار رگولاتوری مختلف از سوی کشورهای سراسر جهان بوده‌ایم و همان‌طور کشور چین ممنوعیت کاملی را درخصوص معاملات مربوط به رمز ارزها اعلام داشت.

سخنگوی رسمی این صرافی دلیل این تصمیم FTX را به‌شرح زیر بیان داشت:

«ما برای ارتقای رشد رمز ارزها رابطه‌ی بسیار سازنده‌ای با سازمان‌های تنظیم‌کننده داریم. این رویکرد برای ارائه‌ی خدمات ایمن و قانون‌مند به کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.»

وی در ادامه‌ی اظهاراتش گفت:

«قوانین جامع رمزنگاری کشور باهاما بسیار هیجان‌انگیز است و ما برای حضور در آنجا اشتیاق زیادی داریم.»

باهاما و سایر کشورهای حوزه‌ی دریای کارائیب مانند برمودا در پذیرش صنعت رمزنگاری بسیار پیشقدم بوده‌اند. سال گذشته ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باهاما به‌نام «Sand Dollar» به بازارهای این کشور عرضه گشت و بانک Deltec خدمات خود را برای FTX، استیبل‌کوین تتر و سایر فعالان این حوزه ارائه داد.

اگر تازه وارد هستید و نمی‌دونید از کجا باید شروع کنید، حتما به این صفحات سر بزنید:

بیت کوین چیست و چرا ارزشمند است؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال یعنی چه؟

منبع:

CoinDesk

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.