آیا اتریوم بهترین بلاک چین برای ایجاد DAO است؟

اتریوم همچنان در بین بلاک چین‌ها برای تشکیل DAO سلطه دارد اما ممکن است بلاک چین‌های دیگری نیز برای DAO مناسب باشند.

جامعه و صنعت کریپتو، اتریوم را به عنوان بلاک چینی انتخابی برای اکثر برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین انتخاب کرده‌اند، اما بلاک چین‌های دیگر ممکن است برای مدیریت حجم کاری سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) مناسب‌تر باشند.

اولین گزینه جایگزین اتریوم، بلاک چین سولانا است.

به گفته ایال ایثکوویچ، مدیر عامل DeepDAO، قدرت اتریوم نسبت به بقیه ممکن است به دلایل ساده و در عین حال کاربردی باشد. او تسلط اتریوم را به این واقعیت نسبت می‌دهد که «بلاک چینی است که DAO از آنجا شروع شد».

مهم‌تر از آن، (اتریوم) بالغ‌ترین اکوسیستم از نظر ابزارهایی برای راه‌اندازی و مدیریت تمام جنبه‌های عمدتاً مالی DAO است. هرچند این ممکن است با افزایش محبوبیت دیگر بلاک چین‌ها تغییر کند. 

از سوی دیگر می‌توان به هزینه بالای تراکنش به عنوان نقص اتریوم اشاره کرد. درواقع Solana به DAO‌ها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های سریع و ارزان انجام دهند. از طرفی سولانا در برابر قطعی شبکه آسیب پذیر شده است.

سارو مک کنا، یکی از بنیانگذاران بازی توکن غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه جهانی WAX مبتنی بر EOSIO، هفته گذشته گفت که معتقد است EOSIO (EOS) برای ساختن DAO بهتر است.

از نظر او، اتریوم برای اهداف رای گیری بسیار گران است و به گونه ای طراحی شده است که یک “بلاک چین همه منظوره” برای انجام هر تعداد از وظایف مختلف باشد. این در تضاد با EOSIO است که مک کنا گفت: «تا حدی برای هدف DAO ساخته شده است».

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.