بیت کوین ضعیف است | داده‌های آنچین نشان می‌دهد بیت کوین روند نزولی خواهد داشت

بیت کوین ضعیف است

تجزیه و تحلیل آنچین بیت‌کوین نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت در حال ثبت ضرر هستند و طبق آمار Glassnode احتمال فروش آن‌ها از نظر آماری

تجزیه و تحلیل آنچین بیت‌کوین نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت در حال ثبت ضرر هستند و طبق آمار Glassnode احتمال فروش آن‌ها از نظر آماری بیشتر است.

ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین، Glassnode، سناریوی نزولی را برای بیت کوین به تصویر کشیده است، زیرا معیارهای روی زنجیره نشان می‌دهد که افزایش فشار فروش قریب الوقوع است.

در گزارش تحلیلی هفتگی خود در ۲۱ فوریه، شرکت متریک زنجیره‌ای Glassnode گفت که گاوهای بیت کوین “با تعدادی جهت مخالف روبرو هستند” و به داده‌های شبکه به طور فزاینده نزولی اشاره کرد.

محققان به ضعف عمومی در بازارهای جریان اصلی در کنار مسائل ژئوپلیتیکی گسترده‌تر به عنوان دلیل احساس خطر فعلی برای دارایی‌های کریپتو اشاره کردند.

«ضعف در بازارهای بیت کوین و سنتی، ریسک و عدم قطعیت مداوم مرتبط با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس، ترس از درگیری در اوکراین، و همچنین افزایش ناآرامی های مدنی در کانادا و جاهای دیگر را منعکس می‌کند.»

این موسسه اضافه کرد که با عمیق‌تر شدن روند نزولی، “احتمال یک بازار نزولی پایدارتر نیز می تواند افزایش یابد.” بیت کوین در حال حاضر ۴۷ درصد نسبت به بالاترین رکورد خود در نوامبر معامله می‌شود و در ۱۵ هفته گذشته روند نزولی داشته است.

فقدان فعالیت زنجیره ای یکی از سیگنال‌های مشخص بازار نزولی بیت کوین است. تعداد آدرس‌ها یا نهادهای فعال در حال حاضر در کران پایین کانال نزولی بازار است که فعالیت زنجیره‌ای را در دوره‌های بازارهای فرعی یا نزولی نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده کاهش تقاضا و علاقه است.

Glassnode گزارش داد که حدود ۲۱۹۰۰۰ آدرس در ماه گذشته خالی شده است که نشان می‌دهد این می تواند آغاز دوره خروج کاربران از شبکه باشد.

این یک قیمت واقعی کوتاه مدت دارنده را بر اساس هزینه کل محاسبه کرد که ۴۷۲۰۰ دلار بود به این معنی که میانگین زیان در قیمت‌های فعلی برای کسانی که هنوز دارایی را در اختیار دارند حدود ۲۲٪ است.

هر چه سرمایه‌گذاران مدت بیشتری از موقعیت خود غافل شوند، و هر چه بیشتر در معرض ضرر غیرقابل‌حساب قرار گیرند، احتمال اینکه کوین‌های نگهداری شده خرج و فروخته شوند، بیشتر می‌شود.

چندین اندازه گیری دیگر از موقعیت های زنجیره ای بلند مدت و کوتاه مدت وجود داشت که به این نتیجه رسیدند که در حال حاضر در مجموع ۴.۷ میلیون بیت کوین زیر آب وجود دارد. بیش از نیمی از آن یا ۵۴.۵ درصد در اختیار دارندگان کوتاه مدت (کمتر از ۱۵۵ روز) است، “که از نظر آماری احتمال بیشتری برای خرج کردن آن دارند.”

توییتر کریپتو نیز در چند روز گذشته مملو از احساسات نزولی بوده است و شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال حاضر رتبه ۲۰ را ثبت کرده است – “ترس شدید”.

همه چیز در کریپتو دوام نخواهد داشت.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.