تهاجم روسیه به اوکراین منجر به افزایش فعالیت‌های تجاری در صرافی‌های کریپتو شد

حمله روسیه به اوکراین، و متعاقب آن واکنش شدید تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور، منجر به افزایش جفت‌های معاملاتی روبل در بازار ارزهای دیجیتال شده

حمله روسیه به اوکراین، و متعاقب آن واکنش شدید تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور، منجر به افزایش جفت‌های معاملاتی روبل در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

طبق گزارش فرانک چاپارو برای The Block که در ۱ مارس منتشر شد، سرمایه‌گذاران روسی به طور فزاینده‌ای در صرافی‌های کریپتو فعال شده‌اند. از زمان شروع حمله روسیه به اوکراین، میانگین حجم جفت روبل در صرافی بایننس به ۳۵.۸ میلیون دلار در روز افزایش یافته است، در حالی که قبلاً ۱۱ میلیون دلار در روز بود.

این گزارش ادعا می‌کند که افزایش فعالیت‌ها نشان‌دهنده صرافی‌های ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از معدود مراکز خروجی برای شهروندان روسی است که ارزهای خود را که به سرعت کاهش می‌یابند، منتقل می‌کنند.

یک مدیر صرافی ناشناس به The Block گفت:

صرافی‌هایی که اجازه ورود جفت‌های RUB را می‌دهند، تقاضای زیادی خواهند داشت، زیرا این تقریباً تنها راه خروج از RUB برای بسیاری است (بانک‌ها تسهیلات FX را تعطیل می‌کنند).

این گزارش ادعا می‌کند که صرافی‌های کریپتو نوعی واحد از محدودیت‌های مالی را ارائه می‌دهند، با چندین اپراتور برتر از جمله بایننس و کوین‌بیس درخواست‌های دولت اوکراین برای اعمال ممنوعیت‌های عمومی برای کاربران روسی را رد کردند.

نتایج تحریم‌های اقتصادی بر اقتصاد روسیه از قبل مشهود است، به طوری که ETF روسیه VanEck بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود را در فوریه از دست داد و روبل در هفته گذشته به زیر ۰.۰۱ دلار سقوط کرد.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.