شکایت دسته جمعی علیه مدیران SafeMoon | داستان از چه قرار است؟

شکایت دسته جمعی علیه مدیران safemoon

یک شکایت دسته جمعی علیه مدیران SafeMoon و همچنین تعداد زیادی از مروج افراد مشهور ثبت شده است، اما واقعاً قضیه چیست؟ یک شکایت دسته

یک شکایت دسته جمعی علیه مدیران SafeMoon و همچنین تعداد زیادی از مروج افراد مشهور ثبت شده است، اما واقعاً قضیه چیست؟

یک شکایت دسته جمعی علیه SafeMoon و مروجین آن در حال انجام است.

این پرونده ادعا می‌کند که “اظهارات نادرست” و “گمراه کننده” به سرمایه گذاران داده شده است.

این دعوی خواستار محاکمه توسط هیئت منصفه برای تعیین حقایق پرونده است.

BeInCrypto بیش از ۱۵۰ مورد از شواهد مطرح شده در دادخواست را خلاصه می کند.

شکایتی که در ۱۷ فوریه ارائه شد، ادعا می‌کند که این پرونده «از طرحی در میان افراد مختلف در بخش ارزهای دیجیتال برای تبلیغ و فروش گمراه‌کننده دارایی دیجیتال مرتبط با SafeMoon به سرمایه‌گذاران ناآگاه ناشی می‌شود».

این دادخواست همچنین می‌افزاید که مدیران SafeMoon در ارتباط با مروج افراد مشهور، «اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده‌ای به سرمایه‌گذاران درباره SafeMoon ارائه کردند» و در نهایت شاکیان به این دلیل متحمل خسارت شدند.

چه کسی در پرونده SafeMoon دخیل است؟

شاکیان نامبرده ای که علیه SafeMoon اقامه دعوی می‌کنند، بیل مروهوادر، کریستوفر پولیت، و تیم وین هستند، «به صورت فردی و از طرف همه افراد دیگر که در موقعیت مشابهی قرار دارند.» دو مرد اول در کالیفرنیا ساکن هستند، در حالی که ویان ساکن ایلینوی است.

در حال حاضر جزئیات زیادی در مورد شاکیان اصلی در دست نیست.

سوابق عمومی نشان می‌دهد که فردی به نام Bill Merewhuader قبلاً چندین شکایت ناموفق علیه افراد و شرکت‌ها در شهرستان لس آنجلس تنظیم کرده است. فردی به همین نام همچنین درخواست کرد که در یک شکایت دسته جمعی موفق در سال ۲۰۱۳ که علیه گوگل به دلیل نقض حریم خصوصی مطرح شد، شرکت کنند. اگر ثابت شود که همه این پرونده‌ها مربوط به یک مرد است، بیل مروهوادر به نظر می‌رسد تا حدودی فردی دعوا باشد.

«متهمان اجرایی» این دعوا عبارتند از مدیرعامل برادن جان کارونی، مدیر عامل جک هاینز دیویس، رئیس جهانی محصولات رایان آریاگا و همچنین اعضای کارکنان شان ویتریول و هنری وایات.

«متهمانان تبلیغ‌کننده» یا متهمان مشهور به شرح زیر نام‌گذاری می‌شوند، یوتیوب‌بر و مزاحم حرفه‌ای جیک پل، یوتیوب‌بر بریتانیایی بن فیلیپس، پسر سابق Backstreet، نیک کارتر، و خواننده‌های رپ سوجا بوی و لیل یاکتی. علاوه بر این، SafeMoon LLC و شرکت‌های تابعه آن نیز نامگذاری شده‌اند.

هفت دلیل

همانطور که توسط شاکیان ارائه شده است، پرونده علیه SafeMoon به شرح زیر است:

شاکیان استدلال می‌کنند که SafeMoon توکنومیک خود را به شکلی گمراه کننده به سرمایه گذاران ارائه کرده است. ارائه نادرست توکنومیک SafeMoon نه تنها شامل جنبه بازتابی توکن، بلکه جنبه سوزاندن توکن نیز می‌شود، که تصور نادرستی از کمبود نهایی توکن ایجاد می‌کند.

تیم SafeMoon از تأییدیه افراد مشهور برای افزایش تقاضای بازار استفاده کرد و پمپ لازم را برای خودی‌های تیم ایجاد کرد تا تعداد زیادی توکن را به سرمایه‌گذاران عادی بریزند.

متهمان مشهور در توکن‌های SafeMoon غرامت دریافت کردند و به متهمان اجرایی پیوستند تا توکن‌ها را روی سرمایه‌گذاران معمولی تخلیه کنند.

در ۴ آوریل ۲۰۲۱، این شرکت نقشه راه SafeMoon را در کانال رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد. به عنوان بخشی از آن نقشه راه، این شرکت قول داد که کیف پول SafeMoon را تا پایان سه ماهه دوم همان سال تکمیل کند، تا پایان سه ماهه سوم یک صرافی NFT ایجاد کند و تا Q4 یک صرافی SafeMoon ارائه دهد.

SafeMoon به این وعده‌ها و بسیاری از وعده‌های دیگر که در نقشه راه آن‌ها و جاهای دیگر فهرست شده‌اند، نزدیک نشد. SafeMoon بارها و بارها درگیر عمل بیش از حد وعده و کم ارائه شده است.

که SafeMoon رایان آریاگا را برای هدف اصلی بی اعتبار کردن نگرانی های قانونی در مورد پروژه استخدام کرد. این شامل حمله به حسابرسی انجام شده توسط شرکت HashEx، رد حسابرسی آنها در “Hashex Safemoon Audit DEBUNKED” در ۲ ژوئن ۲۰۲۱ بود.

تیم SafeMoon راه اندازی کیف پول SafeMoon را منتشر کرد و قول داد که در ساعت ۱۶:۰۰ ۲۸ آگوست تحویل دهد. علیرغم این وعده، اعضای اصلی تیم می‌دانستند که این کیف پول هیچ شانسی برای عرضه به موقع ندارد. در ۳۰ آگوست، جان کارونی، مدیر عامل شرکت، بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که او به اندازه سرمایه‌گذاران عادی در تاریکی است: «هیچ دلیلی برای راه‌اندازی ناموفق قبل از ساعت ۴ بعدازظهر [۲۸ آگوست] به من نرسید.» شاکیان ادعا می‌کنند که تیم SafeMoon در این زمینه ناصادق بوده و در ابتدا با هدف افزایش ارزش توکن به راه اندازی کیف پول SafeMoon ادامه دادند.

موارد فوق تنها خلاصه ای از مهم ترین نکات است. سند کامل حقوقی بیش از ۱۵۰ دلیل یا مدرک جداگانه را فهرست می‌کند.

هیچ کس به جان کارونی نمی‌گوید که نگران باشد

با دریافت شکایت، جان کارونی، مدیر عامل SafeMoon (معروف به Cpt. Hodl) مشتاق بود به جامعه SafeMoon اطلاع دهد که پرونده قانونی مطلقاً جای نگرانی ندارد. برای حمایت از این ادعا، کارونی بیان کرده است که هیچ کس در تیم حقوقی SafeMoon به او نگفته است که نگران باشد.

با این حال، طبق اعتراف خود، مدیرعامل همیشه در مورد مسائل مورد توجه در گذشته به خوبی مطلع نبوده است، مانند زمانی که هیچ کس در شرکت فکر نمی کرد به Karony بگوید که کیف پول SafeMoon به موقع راه اندازی نمی‌شود. درسی که ممکن است این باشد که گاهی اوقات مدیران عامل شرکت های بزرگ به جای اینکه منفعلانه فرض کنند که هیچ خبری به معنای خبر خوب نیست، نیاز دارند به طور فعال سؤال بپرسند.

Ice-cool Karony در ادامه افزود که اقدامات قانونی برای شرکت‌های بزرگ و معروف کاملاً عادی است و به جامعه گفت که SafeMoon یک تیم حقوقی شگفت‌انگیز دارد.

واکنش متفاوت جامعه SafeMoon

در حالی که تعدادی از اعضای جامعه به سرعت از پروژه دفاع کرده‌اند، به نظر می‌رسد این دادخواست کاتالیزوری برای آشکار شدن برخی نارضایتی‌های دیرینه جامعه فراهم کرده است.

در سرور شرکت Discord، یکی از کاربران خسته، xElias، جابجایی بالای کارکنان SafeMoon و ناتوانی شرکت در عمل به وعده‌های خود را به‌عنوان مسائلی که در حال انجام است، مورد توجه قرار می‌دهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.