سندباکس غیرمتمرکز می‌شود

سباستین بورگت (Sebastien Borget)، بنیان‌گذار پلتفرم سندباکس، در مصاحبه‌ای گفت که این بازی کریپتویی در حرکت به سوی غیرمتمرکز شدن است.

سباستین بورگت (Sebastien Borget)، بنیان‌گذار پلتفرم سندباکس، در مصاحبه‌ای گفت که این بازی کریپتویی در حرکت به سوی غیرمتمرکز شدن است.

وی تصریح کرد که حاکمیت سندباکس به عنوان یک پروژه متاورس باید به حاکمان داده شود و این هدف را از طریق راه‌اندازی یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) و استفاده از مکانیسم‌های رأی‌گیری امکان‌پذیر امکان پذیر دانست.

بورگت در مورد سندباکس می‌گوید:

 

هر روز، نقشه عوض می‌شود. مالکان جدید و جوامع جدیدی هستند که می‌آیند و تصمیم می‌گیرند چیزهایی را در کنار یکدیگر بسازند. من احساس می‌کنم متاورس سندباکس یک کشور دیجیتالی است – زندگی دارد و نفس می‌کشد. به همین دلیل، بسیار هیجان‌انگیز است. از نظر فرهنگی غنی است، جهانی است و در دسترس است.

 

سندباکس یک دنیای مجازی یا متاورس است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این متاورس از زمین‌هایی (LAND) تشکیل شده که بازیکنان می‌توانند در آنها ساخت و ساز کنند، مالکیت آیتم‌های درون این بازی را در اختیار داشته باشند و از تجربیات بازی خود کسب درآمد کنند. در این جهان، تنها ۱۶۶،۴۶۴ زمین در دسترس است. این متاورس، یک ارز دیجیتال اختصاصی نیز دارد که SAND نامیده می‌شود؛ یک توکن ERC-۲۰ که برای انتقال ارزش و همچنین، استیکنیگ و مشارکت در مدیریت این اکوسیستم، به کار می‌رود. حداکثر عرضه توکن SAND، مقدار ۳ میلیارد واحد تعیین شده است.

در بازی سندباکس، بازیکنان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بسازند، آنها را در بازار آپلود کرده و با ابزار Game Maker، آنها در بازی‌ها ادغام کنند.

بر اساس داده‌های بازار معروف اوپن‌سی (OpenSea)، در حال حاضر قیمت ارزان‌ترین زمینی که می‌توانید در متاورس سندباکس بخرید، ۳٫۴۵ اتریوم (ETH) است که با توجه به قیمت فعلی اتریوم، چیزی حدود ۱۱ هزار دلار ارزش دارد. در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۲۱، تیم سندباکس اعلام کرد که توانسته ۹۳ میلیون دلار در آخرین دور تامین مالی خود جمع‌آوری کند. در همان روز، این تیم توییت کرد که این دور سرمایه‌گذاری به آن کمک می‌کند تا «استراتژی رشد، عملیات، و جذب بازیکن» را در اکوسیستم سندباکس افزایش دهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.