ویتالیک بوترین پاسخ می‌دهد؛ پس از ادغام اتریوم با مکانیزم POS در تابستان، چه خواهد شد؟

در نشست ETH Shanghai Web 3.0 Developer Summit در روز پنجشنبه، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، تایید کرد که علیرغم اینکه چندین بار در گذشته تاریخ‌های متععد تعیین شده، ادغام اتریوم احتمالا تابستان امسال انجام خواهد شد.

ماه‌های احتمالی برای ادغام (Merge): آگوست، سپتامبر یا اکتبر

یکی از بنیانگذاران اذعان کرد:

اگر مشکلی وجود نداشته باشد، ادغام در ماه اوت اتفاق می‌افتد. البته، همیشه خطر مشکلات و تاخیر نیز وجود دارد.  بنابراین سپتامبر و اکتبر گزینه‌های امکانی بعد هستند.

با این حال، توسعه دهندگان اتریوم قبلاً ۸ ژوئن را به عنوان تاریخ بزرگترین ادغام شبکه آزمایشی در شبکه Ropsten تعیین کرده اند.

بوترین در مورد آن گفت:

بنابراین این یک آزمایش بزرگ خواهد بود، بزرگ‌تر از هر آزمایشی که قبلاً انجام داده ایم. گرفتن یک شبکه آزمایشی بزرگ موجود با برنامه‌های کاربردی بسیار به‌علاوه حرکت از اثبات کار به به سمت اثبات سهام.

بنابراین، موفقیت انتقال PoS Ropsten اساساً تعیین کننده جدول زمانی ادغام در سال جاری خواهد بود.

نقشه راه اتریوم پس از ادغام

طبق نقشه راه اتریوم که توسط بوترین در دسامبر ۲۰۲۱ به اشتراک گذاشته شد، زنجیره Beacon حدود ۱.۵ سال است که وجود داشته است و راه را برای انتقال PoW به PoS باز کرده است.

Beacon Chain مکانیسم اثبات سهام را در دسامبر ۲۰۲۰ به اکوسیستم اتریوم معرفی کرد.

بوترین همچنین اذعان کرد که هارد فورک مهم لندن به عنوان بخشی از پیشنهاد بهبود اتریوم-۱۵۵۹ نیز در آگوست سال گذشته اجرا شد. در نظر گرفتن هزینه های گاز اتریوم یکی از بزرگترین چالش های شبکه قبل از انتقال بوده است.

آخرین گزارش وضعیت رمزنگاری Andreessen Horowitz اشاره می‌کند که اتریوم تمرکززدایی را بر مقیاس‌بندی ترجیح می‌دهد.

پروژه اتریوم پس از ادغام بر روی Shard Chains تمرکز خواهد کرد تا بار شبکه را بین ۶۴ قطعه توزیع کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.