بیت کوین در جنگ خلاف انتظارات عمل کرد

دلیل روند نزولی بیت کوین در دوران جنگ چیست؟ ؛ افزایش ریسک سرمایه گذاری فعالان رمزارزها را دلزده کرده است

معمول بازارهای سرمایه بالا رفتن قیمت‌ها در شرایط بحرانی جنگ است اما این‌بار برخلاف آنچه که بسیاری از تحلیلگران بازار فارکس پیش بینی می‌کردند قیمت

معمول بازارهای سرمایه بالا رفتن قیمت‌ها در شرایط بحرانی جنگ است اما این‌بار برخلاف آنچه که بسیاری از تحلیلگران بازار فارکس پیش بینی می‌کردند قیمت بیت کوین با حمله روسیه به اوکراین نزولی شد.

در سال‌های اخیر ماینرهای زیادی در خاک روسیه و قزاقستان و … شروع به ماین کردن بیت کوین و سایر رمز ارزها کردند تا جایی که گفته می‌شود حدود ۲۰ درصد از روزهای ارزهای بازار از این مناطق استخراج شده و زمانی که جنگ روسیه و اکراین آغاز شد از آنجا که پیش بینی می‌شد روسیه در دام تحریم‌های غرب قرار بگیرد، برخی از تحلیلگران پیش بینی کردند که روسیه به دنبال افزایش معاملات تجاری از طریق رمزارزها خواهد رفت تا از این طریق کمتر تحت تاثیر تحریم‌های غرب قرار بگیرد.

اما پس از حمله روسیه به اوکراین قیمت رمز ارزها افزایش خیلی زیادی نداشت و تصور خیلی‌ها که فکر می‌کردند تشدید تحریم‌ها می‌تواند این رمزارز را مورد توجه سرمایه گذاران روسی قرار دهد غلط درآمد و حتی بیت کوین هم روندی نزولی آغاز کرده و احتمالا دوباره تا مرز ۳۰ هزار دلار افت می‌کند.

دلیل اصلی افت بیت کوین افزایش معاملات یا کاهش معاملات روسیه با بیت کوین نیست، بلکه افزایش ریسک سرمایه گذاری است و بسیاری از فعالان بازارهای مالی معتقدند که هیچ چشم انداز روشنی برای آینده وجود ندارد که بر مبنای بتوان سرمایه گذاری کرد.

در شرایط کنونی تقریبا با قاطعیت می‌توان گفت که بازار طلا و دلار بیشتر از سایر بازارها مورد توجه قرار دارد و همین مسئله باعث افزایش قیمت آن‌ها شده است، هرچند در هفته وارد اصلاح قیمت شده‌اند.

در چند وقت اخیر برخی از سرمایه گذاران عمده رمزارزها به تبلیغات گسترده ای درباره این بازار دست زده اند که بازار ارزهای دیجیتالی درحال تقویت است اما هیچگونه شواهدی وجود ندارد که این مساله را تایید کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.