اخبار شبانگاهی

اخبار پربازدید

اخبار شبانگاهی

فصل جدید تجارت خارجی در ایران با رمزارز

همچنین تا پایان شهریور ماه، استفاده از رمز ارزها و قراردادهای هوشمند به صورت گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.

 

 

بررسی بازار رمزارزها در یک نگاه

  • قیمت بیت کوین حمایت ۲۲۵۰۰ دلاری را حفظ کرده است.
  • اتریوم بالای ۱۶۰۰ دلار بهبود یافت و XRP به زیر ۰.۳۷۲ دلار رسید.
  • ETC یک رالی تازه آغاز کرد و بیش از ۱۰ درصد صعود کرد.

قیمت بیت کوین نزدیک به منطقه حمایتی کلیدی ۲۲۵۰۰ دلار معامله شد و دوباره به سمت بالاتر حرکت کرد. BTC در حال حاضر (۰۴:۱۲ UTC) نزدیک به ۲۲۹۰۰ دلار تثبیت می‌شود و در یک روز بدون تغییر است و تقریباً ۸٪ در یک هفته افزایش می‌یابد.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین‌های اصلی سطوح پشتیبانی کلیدی را در اختیار دارند. ETH بالای ۱۵۵۰ دلار باقی ماند و بالاتر رفت. XRP نتوانست بالاتر از سطح ۰.۳۷ دلار باقی بماند. ADA به بالای منطقه محوری ۰.۵۰ دلار بازگشته است.

 

مروری کلی بر بازار امروز رمزارزها

به طور مشابه، اکثر آلتکوین‌های اصلی اصلاح کمتری دارند. اتریوم تلاش کرد تا بالای ۱۷۵۰ دلار باقی بماند و زیر ۱۷۰۰ دلار اصلاح شد. XRP نتوانست ناحیه مقاومت ۰.۴۰ USD را حفظ کند. ADA ممکن است حرکت دیگری به سمت مقاومت ۰.۵۵ USD انجام دهد.

بیت کوین با بازار نزولی می‌جنگد

اوایل این هفته، پس از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره بانک فدرال رزرو، دولت بایدن تایید کرد که کشور وارد رکود فنی شده است. پس از کاهش تولید ناخالص داخلی کشور در دومین سه ماهه متوالی، وضعیت بدتر شد. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال در مدت مشابه بین ۲۶ جولای و زمان انتشار بیش از ۱۲۴ میلیارد دلار بهبود یافت.

بیت کوین از نشانه‌های افزایشی گسترده‌تر بازار سود برد. قیمت این رمزارز از ۱۹ هزار دلار به ۲۰ هزار دلار افزایش یافت و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۲۳۹۱۹ دلار معامله شد.

در همین حال سطح فیبوناچی بیت کوین به ۲۳.۶ درصد رسیده است که می‌تواند پشتوانه خوبی برای رشد این رمز ارز باشد.

سایه خرس‌ها روی سر بازار رمزارز؛ ضرر دوباره بیت کوین و آلت‌کوین‌ها

سایه خرس‌ها روی سر بازار رمزارز؛ ضرر دوباره بیت کوین و آلت‌کوین‌ها

بیت کوین ۳ درصد کاهش یافت و زیر ۲۱۵۰۰ دلار معامله شد.
اتریوم به زیر ۱۴۵۰ دلار کاهش یافت، XRP به پشتیبانی ۰.۳۲ دلار نزدیک می‌شود.
ADA و SOL تقریبا ۵ درصد کاهش یافته اند.
قیمت بیت کوین ضررهای خود را به زیر سطح ۲۲۵۰۰ دلار افزایش داد و به زیر ۲۱۵۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر این رمزارز درست زیر ۲۱۲۰۰ دلار معامله می‌شود و بیش از ۳ درصد در یک روز و ۵ درصد در یک هفته کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلت‌کوین‌های اصلی در حال حرکت پایین‌تر هستند. اتریوم‌ (ETH) زیر سطح حمایت ۱۴۵۰ دلار معامله شد. ریپل (XRP) ممکن است به زودی از پشتیبانی ۰.۳۲ USD دوباره بازدید کند. آدا (ADA) حمایت ۰.۴۶۵ USD را تجربه کرد.

روند وام دهی کریپتو رو به افزایش است

رکود فعلی بازار را با رکودهای قبل مقایسه نکنید؛ بازار تحت فشار های کلان اقتصادی است

آلن لین، مدیر اجرایی بانک سیلورگیت (Silvergate) که یک بانک متمرکز بر ارز دیجیتال است، گفت: بازار نزولی در دارایی‌های دیجیتال با صرافی‌ها و وجوه ارز دیجیتالی که احتمالاً برای چندین فصل متضرر می‌شوند، به پایان نرسیده است.

او همچنین با اشاره به نرخ بهره خاطر نشان کرد که سرمایه گذاران نباید کاهش قیمت فعلی کریپتو را با رکود قبلی مقایسه کنند، زیرا دارایی‌های دیجیتال تحت فشارهای کلان اقتصادی مانند افزایش نرخ بهره هستند.

لین تصریح کرد که بانک به افزایش وام‌های بیت کوین خود ادامه می‌دهد و افزود که این “تقریبا از بهترین فرایند وام‌دهی است که تا به حال انجام داشته ایم.”

در ماه می، Silvergate یک وام ۲۰۵ میلیون دلاری به MicroStrategy مایکل سایلر برای خرید بیت کوین بیشتر ارائه کرد.

 

سولانا تا پایان سال ۲۰۲۵، ۱۶۶ دلار خواهد شد

به گزارش فایندر که یک نظرسنجی سه ماهه با کارشناسان صنعت ارزهای دیجیتال در مورد افکار آن‌ها راجع‌به دارایی‌های دیجیتال مختلف انجام می‌دهد، ۵۴ متخصص صنعت رمزارزها در درازمدت نسبت به Solana دید صعودی دارند.

در این گزارش توضیح داده شده است که به‌طور میانگین، هیئت کارشناسان تجارت SOL را تا پایان سال جاری ۴۵ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵، ۱۶۶ دلار پیش‌بینی می‌کنند.

 

پایان وضعیت ترس شدید در بازار، بیت کوین همچنان با آخرین رکورد خود فاصله زیادی دارد

افزایش اخیر قیمت به بهبود احساسات بازار کمک کرده و به طولانی‌ترین رشته “ترس شدید” تا به امروز پایان داده است.

این رمزارز همچنان ۶۸.۱۵ درصد از آخرین رکورد خود فاصله دارد.

تضعیف بازار رمزارزها ادامه دارد

تضعیف بازار رمزارزها ادامه دارد

قیمت بیت کوین یک مسیر نزولی زیر سطح ۲۰۵۰۰ دلار را دنبال کرد و حتی قبل از اینکه دوباره به سمت بالاتر حرکت کند به زیر منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر این رمزارز (۰۴:۰۰ UTC) نزدیک به ۱۹۵۰۰ دلار تثبیت می‌شود و در یک روز ۲ درصد و در یک هفته ۳ درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، اکثر آلتکوین‌های اصلی علائم نزولی را نشان می‌دهند. ETH زیر منطقه حمایت ۱۰۷۰ دلار معامله شد و ۱۰۵۰ دلار آزمایش شد. XRP نزدیک به ۰.۳۱۲ دلار در حال تجمیع است. ADA منطقه پشتیبانی ۰.۴۲۰ USD را آزمایش کرد.

 

در حالی که ماینرها با زمستان کریپتو روبرو می شوند، هش‌ریت ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است‌

در حالی که ماینرها با زمستان کریپتو روبرو می شوند، هش‌ریت ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است‌

طبق داده‌های Coinwarz، نرخ هش بیت‌کوین در ۸ ژوئن به ۲۹۲.۰۲ EH/s رسید. این رقم در ۹ جولای به ۱۷۸.۴۴ EH/s کاهش یافت و در حال حاضر روی عدد ۲۴۱.۰۷ EH/s مانده است.

هش‌ریت قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج و پردازش تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین است. معمولاً زمانی که ماشین‌های بیشتری برای حفظ امنیت شبکه کار می‌کنند، نرخ هش استخراج افزایش می‌یابد.

در ۳۰ روز گذشته، بیت کوین بیشتر در محدوده ۲۰۰۰۰ دلار معامله می شد، اما در ۱۸ ژوئن برای مدت کوتاهی به پایین ترین سطح یک سال و نیم اخیر خود به زیر ۱۸۰۰۰ دلار رسید.

درآمد ماینینگ به دلیل سقوط رکورد بازار ضربه زیادی خورده است. بر اساس داده های Blockchain.com، درآمد استخراج بیت کوین در ۹ ماه گذشته بیش از ۷۹ درصد کاهش یافته است و در ۴ جولای به ۱۵ میلیون دلار رسیده است.

کاهش درآمد باعث شده است که شرکت‌های ماینینگ مانند Compass Mining کارکنان خود را ۱۵ درصد و درآمد مدیران ارشد خود را نیز کاهش دهند.

سایر شرکت‌ها مانند Marathon Digital، Riot Blockchain و دیگران به دلیل افزایش هزینه عملیات ماین مجبور به فروش دارایی بیت کوین خود شده اند.

طبق گزارش اخیر JPMorgan، ادامه فروش توسط این ماینرها می‌تواند همچنان بر قیمت بیت کوین در سه ماهه سوم فشار وارد کند.

در همین حال، قیمت کارت‌های گرافیک/GPU نیز همزمان با قیمت بیت‌کوین در حال کاهش بوده است. بر اساس اطلاعات موجود، قیمت GPU در ماه می ۱۵ درصد کاهش یافت.

این کاهش قیمت به ماینرهای کوچک فرصتی برای تهیه تجهیزات استخراج اضافی داده است و به همراه کاهش نرخ هش، اکنون فرصتی برای استخراج بیت کوین دارند.

...

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.