Popcorn، پل رابط بلاک چین و محیط زیست

محیط زیست هرگز پارامتر اصلی در طراحی بیت کوین نبود. امروز، رمزارزها خود را به عنوان یک سیستم مالی جهانی موازی معرفی کرده‌اند و Popcorn در تلاش است تا سیستم مالی جدید و غیرمتمرکز را با محیط زیست سازگار کند.

برای اطمینان، Popcorn درگیر مسئله ای است که سیستم عامل‌های Proof-of-Work را قربانی موفقیت‌های خود کرده است. در روزهای ابتدایی ممکن است سیستم عامل‌های Proof-of-Stake جدی گرفته نشوند.

کمبود از کجا می‌آید؟

اکنون، ما درک کرده‌ایم که سیستم مالی جهانی تحت فشار جدی است و حوادث سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی و دولت‌ها برای از بین بردن ارزش پول فیات تا کجا پیش خواهند رفت.

با این حال، بسیار مهم است که سلامت کره زمین را در ذهن داشته باشیم.

پاپ کورن دیدگاه مسئولانه را نشان می‌دهد:

پاپ کورن می‌فهمد که انواع مختلفی از سرمایه گذاران رمزارزها در خارج وجود دارد.

برخی از سرمایه گذاران کوچک‌تر ممکن است جوانانی باشند که دارایی کمی دارند و همچنین سرمایه گذاران نهادی هستند که در میان آتش سوزی فیات به دنبال پناهگاه هستند.

هزینه کربن ارز رمزنگاری شده باید کاهش یابد، درست همانطور که در هر کشور و صنعت باید به آن پرداخته شود. خوشبختانه، جامعه رمزارزها دارای یک جامعه توسعه یافته فعال و بسیار آگاه است و پروژه‌هایی مانند Popcorn نتیجه آن هستند.

به گفته این شرکت این مشارکت “با اشتیاق بشردوستانه” است.

تیم، در هسته اصلی خود، یک مدل کسب و کار دو بخشی دارد:

  • با تبلیغ معاملات بدون کربن (برای کسانی که مراقبت می‌کنند) و فرصت برای بازده بالا تا آنجا که ممکن است سرمایه گذاران را جذب کنید.
  • از درآمد برای تأمین بودجه برنامه تأثیر اجتماعی غیرمتمرکز Popcorn استفاده کنید، جایی که جامعه می‌تواند آن‌ها را کاندید کند، به آن‌ها رأی دهد و به اهداف مناسب کمک کند.

این دلایل بر روی موضوعات اصلی مهم برای جامعه متمرکز است، از جمله اقدامات زیست محیطی و منابع آموزشی.


مدل دو بخشی را می‌توان به بهترین شکل توسط Popcorn’s mantra جمع بندی کرد: خوب کار کن، خوب انجام بده.

راهی سر سبز برای تمرکززدایی:

به نظر می‌رسد پاپ کورن درک کرده است که اگر تغییر امکان پذیر باشد، باید جذاب باشد. تیم پشت این پلتفرم مجموعه فوق العاده ای از ویژگی‌ها را ارائه داده است.

بیایید نگاهی به برخی از کارهای Popcorn بیندازیم:

قراردادهای هوشمند:

قراردادهای هوشمند Popcorn همه کاره هستند و از طریق چندین عملکرد کلیدی مانند Grant Elections کارایی خود را انجام می‌دهند. جایی که اطلاعات کمک هزینه‌ها و گیرندگان آنها نگهداری می‌شود و ارزش افزوده دارند.

اگر سازمان‌ها بخواهند برای کمک هزینه در نظر گرفته شوند و برنامه ای را ارائه دهند، می‌توانند از ویژگی Benefiency Registry استفاده کنند. همچنین این سازمان مکانی برای ذخیره اطلاعات آن‌ها است.

در اینجا لیستی کوتاه از این ویژگی ها آورده شده است:
  • Grant Elections: روند رأی دادن به بورس را کنترل می‌کند
  • Staking: به دارندگان POP (یک پروتکل است که برای بازيابي ايميل از يک سرور ايميل استفاده مي‌شود.) اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند.
  • Grant Registry: کمک هزینه‌ها و اطلاعات در اینجا نگهداری می‌شود.
  • توزیع بودجه: هزینه‌هایی که توسط محصولات مختلف DeFi تولید می‌شود به این قرارداد ارسال می‌شود و وجوه توزیع شده بر اساس کمک‌های مالی آزاد، خزانه داری و سهامداران توزیع می‌شود.

نوع دوستی موثر:

Popcorn در تولید راه حل جدید برای سرمایه گذاران رمزارزها با شرکایی از جمله SBF ،Vitalik و Haseeb از Dragonfly پیشگام است.

در حالی که سرمایه گذاران این گزینه را دارند كه از بین پروژه‌های مختلف آینده یکی را انتخاب كنند، این شركت معتقد است كه بسیاری از آن‌ها برای مشاركت در ابتكاراتی كه نرخ بازده بالایی را فراهم می‌كنند الهام می‌گیرند در حالی كه هم به كیفیت‌های اجتماعی كمك می‌كنند و هم میزان انتشار كربن را كاهش می‌دهند.

برنامه کمک هزینه اجتماعی:

دارندگان POP با سهام می‌توانند در حاکمیت برنامه تأثیر اجتماعی شرکت کنند.

آنها می‌توانند ذینفعان احتمالی را شناسایی کنند، به دریافت کنندگان کمک هزینه رای دهند و تلاش کنند تا اطمینان حاصل شود که پول برای بهبود قابل توجه در محیط، آموزش، منبع باز و سایر زمینه‌ها استفاده می‌شود.

این طرح درآمد قابل توجهی دریافت خواهد کرد و پیش بینی می‌‍شود ۲۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌ها به برنامه کمک هزینه تعلق گیرد.

وایت پیپر Popcorn به تعدادی از موارد مهم رسیدگی می‌کند تا تضمین کند که کاندیدها، رأی دهندگان و سایر فرآیندهای حیاتی شبکه هرچه بیشتر منصفانه است.

داستان پاپ کورن:

پاپ کورن در ژانویه ۲۰۲۱ برای رسیدگی به چالش‌ها و احتمالات مهم تولید شد. این واقعیت که تقریباً هیچ مشارکت DeFi درصدی از درآمد را به تأثیرات اجتماعی اختصاص نمی‌دهد، یکی از عواملی بود که بنیانگذاران را به اقدام وا داشت.

اگرچه ابتکارات برجسته ای مانند بایننس (Binance) و FTX هدایایی را به همراه دارد، اما این مبالغ در مقایسه با پول حاصل از این مبادلات ناچیز است. در عوض، سازندگان نتیجه گرفتند که بزرگ‌ترین راه ایجاد تغییر در دنیا را طراحی کنند.

آن‌ها یک شرکت غیرانتفاعی، مدلی برای حساب کردن و جبران انتشار کربن ایجاد کردند و سود خالص را به متعهد تغییرات اجتماعی اختصاص دادند.

پیشرفت بزرگ:

برای افزایش ایده در مورد DeFi برای همه، Popcorn چندین مرحله قابل توجه را پشت سر گذاشته است تا هدف اصلی تیم را در مورد تأثیرات اجتماعی در دنیای DeFi بزرگ کند.

تیم در مجموع ۱.۵ میلیون دلار از سرمایه گذاران خطرپذیر جمع آوری کرده است.

برای توسعه طولانی‌تر، Popcorn در مرحله نهایی کردن معامله با Patch.io برای تبدیل شدن به اولین پروتکل مدیریت دارایی DeFi بدون کربن و همچنین عزیمت به سوئیس برای ایجاد بنیاد Popcorn است.

ارزش Popcorn:

Popcorn برای اطمینان از اینکه نهادهای B2C مجبور به سرمایه گذاری و مشارکت در سیستم عامل هستند، خط تولید کالاهای DeFi تولید کننده را ایجاد کرده است.

این یک پیشنهاد بسیار منحصر به فرد و جذاب ساخته است که سرمایه گذارانی را که به دنبال راه حل‌های خنثی از کربن یا روشی برای بازگرداندن آن به جامعه هستند، جذب خواهد کرد.

قراردادهای هوشمندی که تکنیک‌های مختلف تولید محصول از جمله ادعا مالکیت، سهام، عرضه مجدد و معامله ارزهای رمزپایه را خودکار می‌کند، در خدمات Popcorn گنجانده شده است.

کاربران می‌توانند بدون صرف نظر از استراتژی رمزنگاری، در وقت صرفه‌جویی کنند، هزینه‌های معامله کمتری را پرداخت کنند و درآمد کسب کنند.

اطلاعات تکمیلی popcorn:

تیم Popcorn در آینده یک توکن شاخص تأثیر اجتماعی و یک توکن ESG DeFi ایجاد کرده و به اکوسیستم‌های Polygon و Solana وارد می‌شوند.

این تبدیل به یک DEX کامل و همچنین پروتکل تولید و وام دهی تبدیل خواهد شد.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.