بهترین کیف‌پول‌های بیت کوین برای ایرانیان در ۲۰۲۱

مقایسه معتبرترین کیف‌پول‌های ارز دیجیتال

منظور از کیف‌پول ارز دیجیتال؛ یه سیستم نرم‌افزاریه؛ که وظیفه حفاظت از اطلاعات امنیتی کاربران رو بر عهده داره. والت‌های ارز دیجیتال (کیف‌‌پول ارز دیجیتال) انوع مختلفی دارن. از جمله اونها میتونیم به کیف‌پول‌ نرم افزاری و سخت افزاری اشاره کنیم.

درسته که کیف‌پول‌های سخت افزاری امن‌ترین راه پس انداز بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال دیگه‌ای به شمار میان، اما خیلی از معامله‌کننده‌ها استفاده از یه کیف‌پول نرم افزاری که عمدتا به صورت رایگان ارائه میشه رو ترجیح میدن. انجام تراکنش‌های روزانه با استفاده از کیف‌پول‌های موبایلی و یا نسخه‌های دسکتاپ، خیلی راحت‌تره و دردسر و هزینه کمتری برای تریدر‌ها (معامله‌کنندگان) داره.

اما منظور ما از کیف‌پول نرم افزاری ارز دیجیتال چیه؟

کیف‌پول‌ ارز دیجیتال؛ نرم افزارهایی هستن که به صورت آنلاین، روی تلفن همراه و دسکتاپ نصب میشن. شما میتونید بعد از انجام هر معامله، برای امنیت بیشتر، دارایی دیجیتال خودتون مثل بیت کوین یا هر رمزارز دیگه‌ای رو به سادگی از هر صرافی به این کیف‌پول‌ها منتقل کنید.

کیف‌پول‌های گرم (نرم افزاری) از طریق سرورهای متعدد، به بلاک‌چین رمزارزهای مختلف دسترسی دارن، این شرایط باعث میشه نقل و انتقالات دیجیتالی شما با سرعت و امنیت بیشتری انجام بشه و کسی نتونه به اطلاعات مربوط به تراکنش انجام شده دسترسی داشته باشه.

اما سوالی که مطرحه اینکه آیا میشه به این مدل والت‌ها برای ذخیره و حفظ امنیت انواع مختلف ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟ اصلا معیار انتخاب یه کیف‌پول نرم افزاری معتبر چیه؟

معیارهای انتخاب کیف‌پول نرم افزاری

 • امنیت
 • رمزارزهای تحت پوشش
 • کارمزد
 • امکان خرید و معامله درون کیف‌پول
 • سابقه
 • پشتیبانی کیف‌پول‌های سخت افزاری
 • سیستم عامل‌های تحت پوشش
 • سادگی اجرا و استفاده
 • قابلیت بازیابی رمز عبور
 • ارتباط با صرافی‌های ارز دیجیتال

امنیت کیف‌پول‌های نرم افزاری و آنلاین ارز دیجیتال

مسئله امنیت یکی از حساس‌ترین موضوعاتیه که کاربران هر نوع کیف‌پولی، چه سخت افزاری و چه نرم افزاری، دوست دارن ازش مطمئن بشن.

حقیقت اینکه به خاطر اتصال اینترنتی، کیف‌پول‌های نرم افزاری، سطح امنیت پایین‌تری نسبت به کیف‌پول‌های سرد (سخت افزاری و کاغذی) دارن و احتمال هک شدنشون بیشتره. البته خیلی نگران این موضوع نباشید، امروزه کمپانی‌های مختلف، لایه‌های امنیتی متنوعی رو طراحی میکنن تا مشتری‌هاشون با خیال راحت،‌ وظیفه حفاظت از رمزارزهاشون رو به اونها بسپرن.

روش‌های تامین امنیت در کیف‌پول‌‌های نرم افزاری
 • یکی از این روش‌ها رمزنگاری کلید خصوصیه که باعث میشه حتی با وجود هک شدن دستگاه، امکان دسترسی به رمزارزهای اشخاص وجود نداشته باشه.
 • از جمله تکنیک‌هایی که بیشتر کیف‌پول‌های آنلاین مد نظر دارن، طراحی سیستم، به شکلیه که به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربر با سرور، نیازی نداشته باشه. اینجوری داده‌های مهمی مثل کلید خصوصی یا رمزعبور و عبارت بازیابی توی خود دستگاه ذخیره و بعد در فرآیند کار کیف‌پول استفاده میشن. این ویژگی موجب میشه اگه نقص امنیتی توی شبکه ایجاد بشه کسی نتونه بدون اجازه خود شخص به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنه.
 • همچنین استفاده از رمز عبور و عبارت بازیابی به شما این امکان رو میده که یه رمزی رو به عنوان جایگزین کلید خصوصیتون تعیین کنید تا مراحل نقل و انتقال، ورود و دسترسی به رمزارزهاتون ساده و سریع‌تر انجامش بشه.
 • با وجود عبارت بازیابی نگرانی درمورد گم کردن رمز عبور و یا از کار افتادن و دزدیده شدن دستگاهی که کیف پولتون روی اون نصبه، بی‌مورده چون با در دست داشتن عبارت بازیابی، میتونید روی یه دستگاه دیگه اطلاعاتتون رو وارد و دوباره به ارزهای دیجیتالتون دسترسی پیدا کنید.

کارمزد کیف‌پول‌های ارز دیجیتال

بیشتر کیف‌پول‌های نرم افزاری؛ به صورت رایگان روی گوشی و دسکتاپ نصب میشن، البته این به این معنی نیست که خدماتی که در اونها ارائه میشه هم رایگانه. توی کیف‌پول‌های ‌دیجیتالی در ازای نقل و انتقالات، یه هزینه‌ای رو به عنوان کمسیون از مبلغ مورد معامله کم میکنن. ولی راه و روش هر کدوم برای تعیین این هزینه متفاوته:

 • بعضی‌ والت‌ها با اینکه رمزارزهای متعددی رو پشتیبانی میکنن، صرفا برای مبادله‌ی یه تعداد به‌خصوص از رمزارزها کمیسیون مشخص کردن.
 • یه سریا هم به خاطر تعداد زیاد کاربرانشون، به یه سهم کوچیکی از هر معامله راضی هستن تا همینجوری رضایت و تعداد مراجعه بالای خودشون رو حفظ کنن.
 • از اون طرف بعضی از کیف‌پول‌ها در ازای خدمات درجه یکشون، نرخ بالاتری رو تعیین میکنن و این برعهده خود کاربره که این مقدار رو بپذیره یا نه.
 • حتی توی بعضی از این شبکه‌ها میتونیم کامزد درخواستی خودمون رو ثبت کنیم، تا نهایتا یکی موافقت کنه با این هزینه، نقل و انتقال ما رو تایید کنه. البته توی این روش ممکنه ثبت تراکنش و واریز موجودی طولانی‌تر باشه.
معتبرترین کیف‌پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال

کیف‌پول‌های ارز دیجیتال؛ روش‌های خرید و فروش متنوعی رو برای کاربرانشون فراهم میکنن.

امکان خرید و معامله

از جمله ویژگی‌هایی که میتونه یه کیف‌پول رو ده هیچ از بقیه رقباش بندازه جلو اینکه کاربر بتونه علاوه بر ذخیره رمزارزهاش اونها رو به سادگی مدیریت و حتی مبادله کنه. بله درسته! مبادله رمزارزها کار صرافی‌های ارز دیجیتالیه اما سیستم بعضی از والت‌ها طوری طراحی شده که شما میتونید به صورت ایمن توی همون فضا، دارایی هاتون رو به هم تبدیل کنید. البته محدوده این مدل مبادله‌ها رو شرایط صرافی و کیف‌پول مشخص میکنه.

خدمات و پشتیبانی

گستردگی خدمات یک والت راز دیجیتال به کاربر نشون میده که چقدر میتونه به اون اطمینان کنه. بنابراین موقع انتخاب، به شیوه پشتیبانی از موارد زیر دقت کنید:

ارزهای دیجیتال

نکته مهمی که باید بهش توجه کنید؛ اینکه شما دقیقا این کیف‌پول رو برای چه کاری نیاز دارید؟ آیا فقط روی یه رمزارز خاص سرمایه‌گذاری کردید یا اینکه میخواید ارزهای دیجیتالی متعددی رو ذخیره و مدیریت کنید؟! قبل از نصب یه والت ارز دیجیتال؛ اول درموردش خوب تحقیق کنید تا مطمئن بشید، کوین و توکنی که شما مد نظر دارید رو ساپورت میکنه یا نه!

صرافی‌های ارز دیجیتال

بالاتر گفتیم که بعضی کیف‌پول‌های ارز دیجیتال، به عنوان صرافی هم کاربرد دارن. اما خیلی‌های دیگه فقط به عنوان محل ذخیره انواع رمزارزها شناخته میشن. این مدل والت‌ها عمدتا با صرافی‌های ارز دیجیتال معروف ارتباط میگیرن تا فرآیند انتقال سریع و با کیفیت صورت بگیره. اینجوری ارزهای دیجیتال خریداری شده مستقیم و بی‌واسطه به کیف‌پولتون واریز میشه و همچنین اگه قصد فروشش رو داشته باشید توی کمترین زمان میتونید تراکنش مورد نظرتون رو داخل صرافی به ثبت برسونید.

کیف‌پول‌های سخت افزاری

بعضی از کیف‌پول‌های نرم افزاری؛ برای جلب رضایت تریدر‌های حرفه‌ای، یه آپشن خاص به والتشون اضافه میکنن. همکاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری باعث میشه کاربرانی که محافظه‌کار‌تر هستن بتونن با کیف‌پول سخت افزاری خودشون هم در ارتباط باشن و راحت‌تر داراریی‌هاشون رو بین حساب‌های مختلف جا به جا کنن. پس اگه استفاده از کیف‌پول‌های سخت افزاری براتون مهمه، موقع انتخاب کیف پول نرم افزاری به این گزینه هم دقت کنید.

 سیستم عامل‌ها

کیف‌پول‌های نرم افزاری مختلف میتونن روی موبایل، دسکتاپ و یا حتی افزونه‌های کروم نصب بشن. شما موقع انتخاب باید نسخه‌ای که به دردتون میخوره و با سیستم عامل دستگاهتون (Mac, Windows, Linux, iOS, and Android) سازگاره رو دانلود و استفاده کنید.

خدمات پشتیبانی از مشتری‌ها

قطعا یکی از بهترین تجربه‌های یه کاربر اینکه وقتی توی مراحل نصب، اجرا و یا معامله به یه مشکلی بر میخوره، یکی باشه تا هرچه سریع‌تر کمکش کنه و مسئله پیش اومده رو حل کنه. بنابراین وجود یه تیم پشتیبانی قوی و ارتباط با مشتریان، برای یه والت حرفه‌ای اهمیت زیادی داره.

با توجه به معیارهایی که درموردشون توضیح دادیم؛ میشه گفت، لیستی که در ادامه معرفی میکنیم، یه لیست از معتبر‌ترین کیف‌پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتاله که توی بازار رمزارز‌ها شناخته شده هستن.

لیست بهترین کیف‌پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال(۲۰۲۰)

 • کیف‌پول نرم افزاری EXODUS (جزو کاربردی‌ترین کیف‌پول‌های حال حاضر)
 • کیف‌پول نرم افزاری ELECTRUM (جزو با سابقه‌ترین کیف‌پول‌های تخصصی بیت کوین)
 • کیف‌پول نرم افزاری MYCELIUM (اولین کیف‌پول موبایلی ارز دیجیتال)
 • کیف‌پول نرم افزاری ATOMIC (پیشگام در پذیرش رمزارزهای جدید)
 • کیف‌پول نرم افزاری TRUST(بهترین در مبادله اتریوم و انواع توکن‌ها)

قبول دارم که با معرفی این لیست هنوزم انتخاب سخته، پس بریم تا یه کم جزئی‌تر با ویژگی‌های هر کدوم آشنا بشیم.

مقایسه بهترین کیف‌پول‌های ارز دیجیتال و بیت کوین

کیف‌پول نرم افزاریEXODUS

مسائل امنیتی

رمز عبور و کلید خصوصی کاربر کد‌نگاری میشه.

امکان بازیابی رمز عبور.

مراحل احراز هویت و ثبت نامش سخت نیست و از شما اطلاعات شخصی و امنیتی نمیخواد.

صرافی‌های تحت پوشش

صرافی داخلی این کیف‌پول؛ تبادل بین رمزارزها رو ساپورت میکنه؛ البته معامله به وسیله ارزهای فیات، هنوز امکان پذیر نیست.

سیستم‌ عامل‌های تحت‌پوشش Mac, Windows, Linux, iOS, and Android
سازگاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری کیف‌پول‌های سخت افزاری ترزور(trezor)
کارمزد صرفا برای بیت کوین امکان ثبت کارمزد درخواستی وجود داره و کارمزد بقیه رمزارزها، توسط خود والت، برای هر معامله محاسبه میشه.
ارتباط با کاربر

این کیف‌پول از لحاظ پشتیبانی در سطح بالایی قرار داره و راه‌های ارتباطی متعددی از طریق سایت و رسانه‌های اجتماعی، فراهم شده.

رمزارزهای تحت‌پوشش

بیش از ۱۰۰تا کوین و توکن معروف رو پشتیبانی میکنه؛ از جمله:

Bitcoin (BTC)

Ethereum (ETH)

Stellar (XLM)

Tether USD (USDT)

Bitcoin Cash (BCH)

Litecoin (LTC)

EOS (EOS)

Monero (XMR)

Bitcoin SV (BSV)

Binance Coin (BNB)

Chainlink (LINK)

Cosmos (ATOM)

DAI (DAI)

Tezos (XTZ)

Tron (TRX)

Cardano (ADA)

Brave Attention Token (BAT)

کیف‌پول نرم افزاری ELECTRUM

مسائل امنیتی

رمز عبور و کلید خصوصی کاربر کد‌نگاری میشه.

امکان بازیابی رمز عبور.

مراحل احراز هویت؛ به‌صورت دو مرحله‌ای ایمن شده.

هیچ کدوم از اطلاعات شخصی و یا کلید خصوصی کاربر در سرور ذخیره نمیشه.

صرافی‌های تحت‌پوشش
سیستم عامل‌های تحت پوشش

Mac, Windows, Linux, iOS, and Android

سازگاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری

کیف‌پول‌های سخت افزاری ترزور (trezor)

کیف‌پول‌های سخت افزاری لجر (ledger)

کیف‌پول سخت افزاری کیپ کی (keep key)

کارمزد

شما میتونید بر اساس اورژانسی بودن معامله و سرعت تایید و ثبت تراکنش؛ هر کدوم از کارمزد‌های اتوماتیکی که سیستم ارائه میده رو انتخاب کنید.

ارتباط با کاربر

با اینکه این کیف‌پول، یکی از قدیمی‌ترین‌های بازاره! اما توی زمینه پشتیبانی از معامله‌کننده‌ها، هنوز جای پیشرفت و ارتقا داره.

رمزارزهای تحت‌پوشش

فقط و فقط از بیت کوین پشتیبانی میکنه!

کیف‌پول نرم افزاری MYCELIUM

مسائل امنیتی

مراحل احراز هویتش سخت نیست و به سادگی نصب و اجرا میشه.

هیچ کدوم از اطلاعات شخصی و یا کلید خصوصی کاربر توسط سرور ذخیره نمیشه.

استفاده از کد‌هایQR برای ارسال و دریافت رمزارزها؛ روش امنی برای انجام انتقالاته.

صرافی‌های تحت پوشش

یه صرافی داخلی داره که به صورت غیر متمرکز مدیریت میشه و صرفا میشه باهاش بیت کوین خرید و یا دارایی‌های موجود توی کیف پول رو به بیت کوین تبدیل کرد (این والت از طریق همکای با صرافی waves این امکان رو برای کاربرانش فراهم میکنه)

سیستم عامل‌های تحت‌پوشش

iOS and Android

سازگاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری

کیف‌پول‌های سخت افزاری ترزور (trezor)

کیف‌پول‌های سخت افزاری لجر (ledger)

کیف‌پول سخت افزاری کیپ کی (keep key)

کارمزد

توی این والت هم به صورت سیستماتیک؛ چنتا گزینه بر اساس سرعت و اهمیت معامله نشون داده میشه، که کاربر میتونه بر اساس شرایطش، کارمزد مناسب رو انتخاب کنه.

ارتباط با کاربر

راه‌های متعددی برای ارتباط  با مشتری‌ها؛ توی اپ و سایت این کیف‌‌پول طراحی شده.

رمزارزهای تحت‌پوشش

فقط میتونه بیت کوین رو ذخیره کنه.

کیف‌پول نرم افزاری ATOMIC

مسائل امنیتی

سروری که نقل و انتقالات رو پوشش میده؛ به کلید خصوصی و اطلاعات معاملاتی کاربر دسترسی نداره و این داده‌ها فقط روی دستگاه مورد استفاده، ذخیره میشه.

برای امنیت بیشتر میتونید برای کیف پولتون رمز عبور بسازید.

امکان بازیابی کیف‌پول از طریق عبارت ورود فراهمه.

صرافی‌های تحت‌پوشش

توی این کیف‌پول؛ صرافی غیر‌متمرکزی با عنوان atomic swap طراحی شده؛ که امکان خرید و فروش و تبادل رمزارزها رو به صورت سریع و بی‌واسطه فراهم میکنه؛ البته فعلا فقط  امکان خرید یه سری رمزارزهای معروف فراهمه.

همچنین این کیف‌پول با صرافی‌های changelly و shapeshift هم همکاری میکنه.

سیستم عامل‌های تحت‌پوشش

Mac, Windows, Linux, iOS, and Android

سازگاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری
کارمزد

منبع درآمد این کیف‌پول؛ از طریق کارمزد‌هایی که برای انجام معاملات دریافت میکنه.

ارتباط با کاربر

امکان ارتباط مستقیم و دسترسی بیست و چهار ساعته به تیم پشتیبانی؛ یکی از ویژگی‌های خاص این کیف‌پوله.

رمزارزهای تحت‌پوشش

بیشتر از ۳۰۰تا کوین و توکن مختلف رو پشتیبانی میکنه؛ از جمله:

Ethereum

Litecoin

Bitcoin Cash

Ripple

Stellar

EOS

Tether USD

Cardano

Bitcoin SV

Tron

Dash

NEO

Vechain

OmiseGo

Monero

Cosmos

Chainlink

Brave Attention Token

Binance Coin

Tezos

کیف‌پول نرم افزاری TRUST

مسائل امنیتی

ایمن سازی با استفاده از یه رمزعبور مطمئن.

امکان بازیابی کیف‌پول از طریق عبارت ورود.

مراحل احراز هویت؛ به صورت دو مرحله‌ای ایمن شده.

تمام اطلاعات هویتی اشخاص؛ توی دستگاه خودشون ذخیره میشه و سرور کیف‌پول به اونها دسترسی نداره.

صرافی‌های تحت‌پوشش

از یه صرافی داخلی استفاده میکنه و برای راحتی بیشتر کاربرانش، جدول قیمت‌ها و نوسانات بازار و نمودارهای تحلیلی رو هم در اختیارشون قرار میده.

علاوه بر این؛ از طرف صرافی binance.com، به عنوان کیف‌پولی مطمئن شناخته شده و با این صرافی همکاری میکنه.

سیستم عامل‌های تحت‌پوشش

iOS and Android

سازگاری با کیف‌پول‌های سخت افزاری
کارمزد

شبکه‌ای که نقل و انتقالات این کیف‌پول رو ثبت میکنه؛ به صورت خودکار کارمزد هر معامله رو هم مشخص میکنه.

ارتباط با کاربر

این کیف‌پول؛ راه‌های ارتباطی متعددی رو از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی فراهم کرده.

رمزارزهای تحت‌پوشش

از جمله رمزارزهای تحت پوشش، میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

Ethereum

Bitcoin

Bitcoin Cash

Litecoin

Ripple (XRP)

Ethereum Classic

Tron (TRX)

Dogecoin

Cosmos

Binance Coin

خلاصه که…

به جز گزینه‌هایی که توی این مقاله معرفی شد، کیف‌پول‌های دیجیتالی زیادی توی بازار وجود داره که خدمات و ویژگی‌های مخصوص به خودشون رو دارن و شاید بهتر بتونن نیازهای شما رو برطرف کنن. نکته مهمی که وجود داره اینکه کیف‌پول‌های نرم افزاری ارز دیجیتال رو از سایت اصلی خودشون و یا فروشگاه‌های اینترنتی معتبر دانلود کنید تا از لحاظ امنیتی مشکلی براتون پیش نیاد.

امیدوارم که توی این مقاله تونسته باشید کیف‌پول مناسب خودتون رو پیدا کنید، اما اگه هنوز درمورد انواع کیف‌پول‌های دیجیتالی سوالی دارید که توی این مقاله بهش پاسخ ندادیم،حتما برامون کامنتش کنید.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.