ده نهنگ بزرگ بیت کوین

نهنگ

دنیای بیت کوین واژگان کمی دارد که دارای اصطلاحات منحصر به فرد و اغلب خنده دار برای پدیده‌های مختلف است. ممکن است نام FUD (ترس و عدم اطمینان)، FOMO (ترس از دست دادن) و غیره را که معامله گران در مقالات، فیلم‌های یوتیوب و توییت‌ها استفاده می‌کنند شنیده باشید. یکی از این اصطلاحات نهنگ بیت کوین است.

نهنگ یک آدرس بیت کوین است که اغلب با یک شخص یا گروه مرتبط است و بیت کوین زیادی در اختیار آن‌ها است. در حالی که ماهیت بیت کوین به این معناست که مقدار زیادی بیت کوین در سراسر جهان جابجا می‌شود، اما نهنگ‌ها اغلب با سرمایه گذاران نسبتاً بلندمدت مرتبط هستند که حداقل برای مدتی آن را حفظ می‌کنند.

نهنگ‌ها نفوذ قابل توجهی در دنیای بیت کوین دارند و در شکل گیری چشم انداز کوتاه مدت بازار نقش اساسی دارند. بنابراین، برای ما مفید است که با نهنگ‌های بزرگ بیت کوین، که عموماً تنظیم کننده روند هستند، بررسی کنیم و ببینیم با رمزنگاری خود چه می‌کنند. هر گونه حرکت ناگهانی را می‌توان پیگیری کرد و بنابراین، معامله گران می‌توانند بر اساس آن واکنش نشان دهند.

بیشتر بخوانید: نهنگ ارز دیجیتال چیست؟ شناسایی رفتار نهنگ ها

در اینجا ده نهنگ بزرگ بیت کوین آورده شده است:

۱- ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو اولین بیت کوین را احتمالاً با استفاده از رایانه شخصی خود در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ استخراج کرد. این بیت کوین‌ها پس از ۱۱ سال تا کنون وارد بازار نشده اند و ممکن است برای مدتی از گردش خارج شوند. ساتوشی موسس شبکه بیت کوین بود و بسیاری معتقدند که او یک شخص نیست بلکه گروهی از محققان هستند که این ایده را ارائه کرده اند.

اگر ارزش فعلی را در نظر بگیریم، ارزش بیت کوین ساتوشی بیش از ۹ میلیارد دلار است که او را از مارک کوبان و برخی از میلیاردرهای معروف تر ثروتمندتر می‌کند. با این حال، انتظار می‌رود که این نهاد ساتوشی کوین خود را نقد نکند، زیرا همه به دنبال بنیانگذار بیت کوین هستند. بنابراین اساساً، این بیت کوین یک گنج نفرین شده است که احتمالاً هرگز وارد بازار نمی‌شود. با این حال، ساتوشی، بزرگ‌ترین نهنگ بیت کوین است.

۲- اداره تحقیقات فدرال (FBI)

FBI آژانس فدرال ایالات متحده است که در مورد کلاهبرداری‌های بزرگ و جنایات فدرال تحقیق می‌کند. از آنجا که بیت کوین، درست مانند پول معمولی که گاهی در این معاملات مبهم دخیل است، گزارش می‌شود که FBI بارهای زیادی از بیت کوین را در این زمینه بدست آورده است و اگر آن‌ها HODLing را حفظ کرده باشند، این دومین ذخیره بزرگ ارز رمزنگاری شده در هر نقطه از جهان خواهد بود.

در جریان یک تحقیق، بیش از ۱۴۴،۰۰۰ BTC مصادره شد، اما همچنین گزارش شده است که بیشتر این رمزنگاری فروخته شده و تنها حاشیه کمی باقی مانده است. با این حال، FBI همچنین از منابع متعدد به بیت کوین حمله کرده و آن را ذخیره کرده است، بنابراین پیش بینی آخرین آمار آن‌ها دشوار است، اما یک چیز مطمئن است که آن‌ها همچنان یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌ها در جهان بیت کوین هستند.

۳- دوقلوهای Winklevoss

کامرون و تایلر وینکلواوس، پذیرندگان اولیه بیت کوین و تأثیرگذار توسعه اولیه فیس بوک نیز دارای بیت کوین انباشته شده قابل توجهی هستند. هر دوی آن‌ها در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۱ میلیون دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کردند که مجموع آن ۱ درصد از کل عرضه آن زمان بود. بر اساس آخرین ارزیابی، اکنون ارزش این رمزنگاری بیش از ۶۰۰ میلیون دلار است و برخی تخمین‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها در کل بسیار بیشتر از این مقدار دارند.

دوقلوهای وینکلواوس به عنوان یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌ها در کل بیت کوین باقی می‌مانند. مجموع ارزش آنها بیش از ۵ میلیارد دلار است.

۴- میکری ژان

او بنیانگذار Bitmain، بزرگ‌ترین تولید کننده تجهیزات معدن در مدارهای مجتمع (ASIC) در جهان است. تخمین زده می‌شود که بخشی از فروش تجهیزات معدن جدید به مزارع معدن Bitmain اختصاص می‌یابد و بنابراین، آن‌ها همیشه از رقبا جلوتر هستند. در حالی که ژان طبق برآوردهای مختلف ۴ میلیارد دلار ارزش دارد، تنها بخشی از ارزش کل او به شکل بیت کوین است زیرا Bitmain دارای تجارت قابل توجهی است و بدون آن نمی‌تواند زنده بماند.

ژان همچنین جزو اولین کسانی بود که بیت کوین را پذیرفت.

۵- جیهان وو

یکی دیگر از بنیانگذاران Bitmain نیز ارزش قابل توجهی بیشتر یا مشابه ارقام میکری ژان دارد. همچنین تصور می‌شود که ارزش او در مجموع حدود ۴ میلیارد دلار است. آن‌ها با هم، یکی از برترین شخصیت‌های رمزنگاری در چین و جهان نیز محسوب می‌شوند.

۶- چارلی شرم

چارلی شرم، فرد اصلی عملیات جاده ابریشم، زمانی که در سال ۲۰۱۲ بیت کوین حدود ۳ دلار بود،آن را خریداری کرد و بنابراین، باید صدها میلیون دلار بیت کوین به نام خود داشته باشد و برخی تخمین‌ها ارزش بیشتری را نیز در نظر می‌گیرند. با این حال، هیچ راهی برای اطمینان از رقم دقیق وجود ندارد، همانطور که معمولاً در مورد میلیونرها و میلیاردرهای بیت کوین وجود دارد.

۷- تیم دراپر

درپر سرمایه گذار اولیه اسکایپ بود و تاکنون چندین سرمایه گذاری سودآور دیگر نیز انجام داده است. او چند سال پیش ۳۰،۰۰۰ بیت کوین را از حراج دولتی به قیمت حدود ۱۷ میلیون دلار خرید. این سرمایه گذاری به تنهایی ارزش بیت کوین او را ۱۵۰ میلیون دلار می‌کند. به غیر از بیت کوین، وی سرمایه گذاری قابل توجهی در Tezos کرده است.

۸- بری سیلبرت

گفته می‌شود بری سیلبرت بخش عمده ای از حراج عمومی رمزنگاری بازیابی شده از Silkroad را خریداری کرده است که هر کدام حدود ۴۸،۰۰۰ بیت کوین دلار بوده است. این مبلغ به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد، اما گفته می‌شود که او تعدادی از آن را نیز در این بین فروخته است. او هشتمین نهنگ بیت کوین ما است.

۹- هووبی (Huobi)

در حالی که گفته می‌شود صرافی‌های ارزهای دیجیتال بیشترین تجمع بیت کوین در جهان را دارند، بیشتر این توکن‌ها متعلق به آن‌ها نیست، اما معامله گران در این صرافی‌ها شرکت می‌کنند. با این حال، Huobi در اینجا نامی را به دست آورده است زیرا گفته می‌شود که عامل یکی از بزرگ‌ترین معاملات در تاریخ دنیای بیت کوین بوده است. این تراکنش عظیم ۹۴،۵۰۵ بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۹ ثبت شد و ارزش آن در آن زمان حدود ۱ میلیارد دلار بود.

این همچنان یکی از بزرگ‌ترین معاملات در جهان است. در حالی که مبادلات را نمی‌توان مستقیماً ۱۰ نهنگ برزگ در نظر گرفت، آن‌ها تأثیر قابل توجهی بر روند کار دارند و حتی ممکن است قیمت‌ها را با استفاده از ذخایر خود دستکاری کنند.

۱۰- رژیم کره شمالی

این یک راز آشکار مشهور است که دولت کره شمالی چندین حمله سایبری معروف به ویژه در مبادلات ارزهای رمزپایه مستقر در کره جنوبی، رقیب منطقه ای و سیاسی آن انجام داد. Bithumb ،Coincheck و …. تنها تعدادی از صرافی‌های رمزنگاری شده بودند که توسط هکرهای دولت کره شمالی هک شدند و بیت کوین آن‌ها به کیف پول تبدیل شد. در حالی که این کیف پول‌ها به طور شبانه روزی برای گزارش فعالیت‌های معاملاتی سایه دار تحت نظارت هستند، این یک واقعیت است که دولت کره شمالی انباشت قابل ملاحظه ای از بیت کوین را در اختیار دارد.

باز هم، هیچ کس به طور قطعی نمی‌داند که رژیم کره شمالی دارایی دارد، اما می‌تواند میلیاردها دلار ارزش داشته باشد. بنابراین، رژیم کره شمالی را می‌توان یک نهنگ بیت کوین در نظر گرفت.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.