درس ۹:تحلیل تکنیکال/پولبک (Pullback)

پولبک

پولبک چیست :

هنگامی که قیمت به سطح حمایت یا مقاومتی که قبلا شکسته برمیگرده پولبک اتفاق می افته، به این اتفاق توی تحلیل تکنیکال بوسه‌ی آخر هم گفته میشه، چون اگه روند دارای قدرت کافی باشه پولبک آخرین برخورد قیمت با این نواحیه؛ در این نقاطه که سطح حمایت به مقاومت و بلعکس تبدیل میشه، وبعد از اون قیمت به سمت اهداف بالاتر یا پایین تر حرکت میکنه .

انواع پولبک :

  • عادی یا نرمال
  • خارجی
  • داخلی

پولبک نرمال :

این نوع بیشتر وقت ها توی بازار مالی دیده میشه؛ در این حالت قیمت دقیقا در نقطه‌ی برخورد به سطوح مقاومتی یا حمایتی واکنش نشون میده (تصویر شماره ۱ )و شروع به حرکت میکنه.

پولبک عادی

تصویر شماره ۱

پولبک خارجی :

در این حالت قیمت قبل از رسیدن به سطح حمایت یا مقاومت به مسیر اصلی خودش برمیگرده(تصویر شماره ۲)؛ و به احتمال زیاد روند قیمتی با قدرت بالایی خواهد بود .

تحلیل تکنیکال / پولبک

تصویر شماره ۲

پولبک داخلی :

این نوع نشون دهنده سردرگمی خریداران و فروشندگانه، همونطور که در (تصویر شماره۳) میبینید در این حالت قیمت سطح مقاومت خودش رو میشکنه و به سمت پایین حرکت میکنه اما دوباره شروع به رشد میکنه .

پولبک داخلی

تصویر شماره ۳

تفاوت پولبک و اصلاح :

  • هردو به معنی تعغیر روند بازار هستن با این تفاوت که پولبک کوتاه مدته اما اصلاح قیمتی میتونه طولانی مدت باشه .
  • در پولبک سطوح حمایتی شکسته شده به مقاومتی و بلعکس تبدیل میشن اما در اصلاح این سطح ها میتونن از دست برن؛ بنابراین اصلاح قیمتی نشونه ای از ادامه ی روند صعودی یا نزولیه .

برای اطلاع از آخرین اخبار و جدید ترین تکنیک‌های سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین، اتریوم و انواع ارزهای دیجیتال، پیشنهاد میکنم ما رو در اینستاگرام و توییتر دنبال کنید!

همچنین برای از دست ندادن جزئی ترین تغییرات قیمت انواع ارزهای دیجیتال، حتما یه سری به قسمت قیمت لحظه‌ای بزنید!

برای آشنایی بیشتر با انواع ارزهای دیجیتال کانال‌ تلگراممون رو دنبال کنید.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.