درس ۴: آموزش ناحیه‌ی مقاومت و حمایت (Support & Resistance)‌‌

ناحیه ی حمایت و مقاومت

محدوده مقاومت ( Resistance) :

محدوده‌ی مقاومت محدوده‌ای است که در اون قدرت فروش اونقدر زیاده که بازار در برابر افزایش قیمت مقاومت نشون میده. اعتقاد بر اینکه در روند صعودی زمانی که قیمت به محدوده مقاومت میرسه، عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا میکنه و این باعث جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت میشه .

البته ناحیه مقاومت همیشگی نیست و میتونه شکسته بشه. معمولا شکسته شدن ناحیه‌ی مقاومت نشون‌دهنده شروع یک روند صعودی قوی‌تره. نکته قابل توجه اینکه سطوح مقاومت پس از شکسته شدن به حمایت تبدیل میشن.

ناحیه ی مقاومت

ناحیه ی مقاومت

محدوده حمایت (Support):

محدوده‌ی حمایت محدوده‌ای است که در اون قدرت خرید اونقدر زیاده که بازار در برابر کاهش قیمت مقاومت نشون میده. اعتقاد بر اینکه در روند نزولی زمانی که قیمت به محدوده حمایت میرسه، تقاضا نسبت به عرضه افزایش پیدا میکنه و این باعث جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت میشه.

البته ناحیه حمایت هم همیشگی نیست و میتونه شکسته بشه. شکسته شدن ناحیه‌ی حمایت نشون‌دهنده شروع یک روند نزولی قوی‌تره. سطوح حمایت پس از شکسته شدن به مقاومت تبدیل میشن.

ناحیه ی حمایت

ناحیه ی حمایت

 

برای اطلاع از آخرین اخبار و جدید ترین تکنیک‌های سرمایه‌ گذاری روی بیت کوین، اتریوم و انواع ارزهای دیجیتال، پیشنهاد میکنم ما رو در اینستاگرام و توییتر دنبال کنید!

همچنین برای از دست ندادن جزئی ترین تغییرات قیمت انواع ارزهای دیجیتال، حتما یه سری به قسمت قیمت لحظه‌ای بزنید!

برای آشنایی بیشتر با انواع ارزهای دیجیتال کانال‌ تلگراممون رو دنبال کنید.

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.