ایردراپ (Airdrop) چیست؟

Airdrop

airdrop در تجارت ارزهای رمزنگاری شده، یک ترفند بازاریابی است. این ترفند شامل ارسال سکه یا توکن به آدرس کیف پول‌ها به منظور ارتقاء آگاهی از وجود یک ارز مجازی جدید است. مقادیر ناچیزی از ارز مجازی جدید به صورت رایگان یا در ازای یک خدمت کوچک به کیف های اعضای فعال جامعه بلاک چین ارسال می‌شود.

Airdrop یک فعالیت تبلیغاتی است. این فعالیت معمولاً توسط استارت‌اپ‌های مبتنی بر بلاک چین انجام می‌شود. هدف آن کمک به راه اندازی یک پروژه ارز دیجیتال است. هدف دیگر آن گسترش آگاهی در مورد پروژه کریپتوکارنسی و جلب افراد بیشتری است که وقتی در صرافی معرفی شد در آن رمز ارز معامله کنند.

چند دلیل و هدف برای ایردراپ وجود دارد:

  • اطلاع رسانی
  • شناخت شدن پروژه (توکن یا کوین) توسط کاربران
  • جذب سرمایه
  • هدیه به کاربران وفادار
  • توزیع وسیع‌تر رمز ارز
  • هاردفورک‌ها

Airdrops عموماً در وب سایت شرکت و همچنین در انجمن‌های رمزارز تبلیغ می‌شود. سکه‌ها یا توکن‌ها فقط برای دارندگان کیف پول‌های ارز دیجیتال, معمولاً بیت کوین یا اتریوم, ارسال می‌شود.

برای دریافت هدیه رایگان دارنده ممکن است نیاز به حداقلی از سکه‌ها در کیف پول خود داشته باشد. همچنین ممکن است آن‌ها ملزم به انجام کاری مثل پست گذاشتن در مورد رمز ارز در شبکه‌های اجتماعی یا ارتباط با یکی از اعضای اصلی شبکه یا نوشتن یک وبلاگ باشند.

یک airdrop crypto هرگز به دنبال سرمایه گذار نیست. هدف آن صرفاً تبلیغات است. از سوی دیگر، نوعی کلاهبرداری کریپتو شامل ارسال مقادیر کمی بیت کوین یا سایر رمزارز‌ها به گیرندگان ناشناس وجود دارد. این نوع کلاهبرداری به عنوان کلاهبرداری گرد و غبار شناخته می‌شود. کاربران همیشه باید مراقب واریزهای ناخواسته به کیف پول‌های ارزدیجیتال خود باشند.

مزایا و معایب airdrop:

با توجه به رقابت شدید بین استارتاپ‌های کریپتوکارنسی، airdrop تلاشی برای برجسته شدن در جمعیت است. برخی از مشاغل اختصاص داده شده به crypto airdrop به کاربران در مورد کلاهبرداری هشدار می‌دهند. مثل همیشه، کسب و کارهای خوب و بد در این فضا وجود دارد.

مایکل جی کیسی، رئیس هیئت مشاوره CoinDesk و مشاور ابتکار تحقیق بلاک چین MIT، در یک پست در وبلاگ CoinDesk استدلال کرد که برخی از انواع بازاریابی برای موفقیت یک کریپتوکارنسی ضروری است. او می‌نویسد: “یک کریپتوکارنسی بدون استفاده گسترده هیچ است و این استفاده گسترده فقط با تلاش مستمر برای تشویق مردم به استفاده از کریپتوکارنسی میسر می‌شود.”

با این حال، توسط افراد دیگر این صنعت هشدارهایی نیز در مورد کاهش قیمت کریپتوکارنسی‌ها داده شده است. به عنوان مثال ، پیر روچارد ، بنیانگذار Bitcoin Advisory ، در توئیتی هشدار داد که airdrops crypto می‌تواند طرح pump and dump باشد. یعنی ، صاحبان رمزارز می‌توانند ارزش آن را به طور غیر واقعی افزایش دهند تا بتوانند سریع سود ببرند.

روچارد در توئیتر خود نوشت: “مراقب کلاهبرداری‌هایی مانند این باشید: ۱. فوراً توکن‌ها را برای خود و دوستان خود پیش خرید کنید. ۲. توکن‌های از پیش استخراج شده را معامله کنید تا قیمت آن را افزایش دهید. ۳. سرمایه گذاران خرده فروش را با” هدیه دادن “طعمه کنید.۴. خرده فروشی توکن‌ها را با قیمت بسیار ارزان به شما پیشنهاد می‌دهد. “

اگه تازه واردی و نمی‌دونی از کجا باید شروع کنی، حتما یه سری به این صفحات بزن:

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.