بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین

 بایننس کوین یک ارز دیجیتال است. این رمز ارز توسط صرافی بایننس منتشر شده و با نماد BNB معامله می‌شود. از ژوئن ۲۰۲۱، صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان است. این صرافی بیش از ۱.۴ میلیون تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند.

فهرست مطالب:

اطلاعات کلیدی
آشنایی با کوین بایننس
توکن‌سوزی بایننس
استفاده و پشتیبانی از کوین بایننس
بلاک چین هوشمند بایننس
کیف پول دیجیتال بایننس کوین
جمع‌بندی
سوالات متداول BNB

اطلاعات کلیدی

 •  بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که توسط صرافی بایننس منتشر شده و با نماد BNB معامله می‌شود.
 • BNB در ابتدا بر اساس شبکه اتریوم بود اما در حال حاضر کوین بومی بایننس بر اساس بلاک چین بایننس است.
 • هر سه ماه، Binance از یک پنجم سود خود برای خرید مجدد و از بین بردن یا سوزاندن دائمی کوین‌های موجود در خزانه خود استفاده می‌کند.
 • Binance به عنوان یک ابزار برای معامله با هزینه کم در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. در حال حاضرکاربردهای آن به برنامه‌های متعددی از جمله پرداخت هزینه معاملات در زنجیره Binance، رزرو سفر، سرگرمی، خدمات آنلاین و خدمات مالی گسترش یافته است.

آشنایی با کوین بایننس

آشنایی با کوین بایننس

بایننس کوین (BNB)، کوین بومی بلاک چین بایننس است و ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس را تسهیل می‌بخشد. بایننس کوین توسط صرافی بایننس صادر و با نماد BNB معامله می‌شود. بایننس کوین ابتدا به‌صورت توکن ERC20 روی بلاک چین اتریوم ساخته شد؛ اما پس از راه‌اندازی بلاک چین اختصاصی بایننس، روی بایننس چین و بایننس اسمارت چین به‌عنوان توکن بومی عرضه شد.

این رمزارز برای اولین بار به‌صورت عرضه‌ی اولیه‌ی کوین (ICO) در جولای ۲۰۱۷ عرضه شد. بایننس، ۱۰ درصد از توکن‌ها (۲۰ میلیون BNB) را به سرمایه‌گذاران فرشته، ۴۰ درصد از توکن‌ها (۸۰ میلیون BNB) را به تیم سازنده و ۵۰ درصد باقی‌مانده (۱۰۰ میلیون BNB) را به شرکت‌کنندگان در عرضه‌ی اولیه اختصاص داد.

آشنایی با BNB

تمامی ۱۰۰ میلیون توکن BNB که در ICO به‌صورت عمومی به فروش رسید، دارای قیمت ۱۵ سنت به ازای هر توکن بود؛ بنابراین بایننس در مجموع ۱۵ میلیون دلار از این راه جمع‌آوری کرد. از این ۱۵ میلیون، ۳۵ درصد آن برای ارتقای پلتفرم بایننس و سیستم صرافی آن و ۵۰ درصد دیگر برای بازاریابی، برندسازی و آموزش سرمایه‌گذاران جدید استفاده شد. ۱۵ درصد باقی‌مانده برای موارد اضطراری و شرایط پیش‌بینی‌ نشده ذخیره شد. حداکثر تعداد بایننس کوین ۲۰۰ میلیون است؛ اما با توکن‌سوزی دوره‌ای، در نهایت تعداد آن به ۱۰۰ میلیون کاهش پیدا خواهد کرد. کاربران بایننس کوین تخفیفی در کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس دریافت می‌کنند. BNB را می‌توان با سایر رمزارزها مانند بیت کوین، اتریوم و … مبادله کرد.

بایننس کوین در ابتدا به‌عنوان توکنی کاربردی و برای اعمال تخفیف در کارمزدهای صرافی بایننس ساخته شده بود؛ اما کاربردهای آن به مواردی مانند پرداخت کارمزدها در بایننس چین، سرگرمی، رزرو سفر، خدمات آنلاین و خدمات مالی گسترش یافت.

تقریبا نیمی از وجوه جمع آوری شده در طول فرآیند ICO برای برندینگ و بازاریابی بایننس صرف شد. حدود یک سوم آن برای ساخت بستر بایننس و ارتقاء‌های ضروری اکوسیستم استفاده شد.

توکن‌سوزی بایننس

توکن‌سوزی BNB

در ابتدا ۱۰۰ میلیون توکن بایننس در ICO ارائه شد. اما کل عرضه کنونی کمتر است. هر سه ماه، بایننس از یک پنجم سود خود برای خرید مجدد و از بین بردن یا سوزاندن دائمی بایننس کوین‌های موجود در خزانه خود استفاده می کند.

بایننس مرتباً سوزاندن کوین‌ها را انجام می‌‌دهد. آخرین توکن‌سوزی بایننس در ۱۵ آوریل ۲۰۲۱ رخ داد. در آن زمان بایننس در مجموع ۱،۰۹۹،۸۸۸ کوین، معادل ۵۹۵،۳۱۴،۳۸۰ دلار را سوزاند. این پانزدهمین سوزاندن سه‌ماهه بایننس کوین است. این سوزاندن بزرگ‌ترین مورد بر اساس دلار آمریکا است. عرضه کوین بایننس از ۱۷۰،۵۳۲،۸۲۵ به ۱۶۹،۴۳۲،۹۳۷ کاهش یافته است.

استفاده و پشتیبانی از کوین بایننس

می‌توانید از کوین‌های بایننس برای سرمایه گذاری در ICO های خاصی که از طریق برنامه Launchpad Binance فهرست شده‌اند استفاده کنید. فهرست ارزهای جدید موجود در صرافی بایننس و استفاده از بایننس یک بازار بدون شکاف برای معامله انواع رمز ارز فراهم می‌کند.

این رمز ارز از سایر مشارکت‌هایی که به گسترشش کمک کرده‌اند پشتیبانی می‌کند. این شامل مشارکت با برترین پلتفرم پخش زنده ویدئویی سطح بالا آسیا Uplive، است. این پلتفرم هدایای مجازی برای توکن‌های BNB به ۲۰ میلیون کاربر Uplive می‌فروشد.

بایننس کوین همچنین توسط  برنامه موبایل و کارت نقدی موناکو VISA نیز پشتیبانی می‌شود. این برنامه در عرضه پرداخت و رمز ارز پیشگام است.

بلاک چین هوشمند بایننس

در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱، زنجیره هوشمند Binance تا ۳.۷ میلیون تراکنش روزانه را پردازش کرد. این میزان سه برابر بالاترین رکورد اتریوم در معاملات روزانه است. اما با این حال از رکورد تقریباً ۱۲ میلیون تراکنش روزانه که در ۱۴ مه ۲۰۲۱ به دست آمد، کمتر است.

کیف پول دیجیتال بایننس کوین

کیف پول دیجیتال BNB

برای ذخیره‌سازی بایننس کوین (BNB) می‌توان از ولت‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری زیر استفاده کرد:

 • کیف پول رسمی بایننس کوین با نام «تراست ولت (TrustWallet)»
 • ولت‌های نرم‌افزاری Enjin، Jaxx، BRD، Atomic Wallet، Coinomi
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر، ترزور یا کول ولت

جمع‌بندی

بایننس کوین در سال ۱۳۹ -(۲۰۱۷) توسط صرافی بایننس ارائه شد. این رمزارز در ابتدا قرار بود صرفا برای انجام پرداخت‌های کاربران به بایننس در داخل اکوسیستم بایننس مورد استفاده قرار بگیرد اما بعدها کسب و کارهای دیگری نیز از آن برای انجام تراکنش‌های خرد استفاده کردند. BNB ابتدا روی بلاک چین اتریوم بود و بعدها به بلاک چین اختصاصی خودش منتقل شد.

نوسان قیمت بایننس کوین در گذر زمان ناچیز بود اما در بهمن سال ۱۳۹۹ همگام با دیگر رمزارزهای محبوب و شناخته شده یک رشد صعودی را آغاز کرد. برای انجام یک سرمایه‌گذاری آگاهانه در حوزه رمزارزها، نیاز به داده‌های تاریخی بلند مدت است. این دقیقا مانند آنچه است که برای تحلیل بازار و سرمایه‌گذاری در بورس و اوراق قرضه به وقوع می‌پیونند. رمزارزها هم مانند ارزهای فیات شاهد نوسان‌های اقتصادی بوده و هستند. سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها و به طور خاص بایننس نیز ریسک‌ها و مزایای خاص خود را دارد. به افراد توصیه می‌شود حتما با تحقیق کافی، مشورت کارشناسان و به اصطلاح با چشم باز، اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

منبع: investopedia

سوالات متداول BNB


 کوین  BNB چیست؟

BNB کوین یک رمز ارز است که عمدتا برای پرداخت هزینه معاملات و معامله در صرافی بایننس استفاده می‌شود.

کوین BNB برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

فراتر از صرافی بایننس، بایننس کوین کاربردهای دیگری نیز دارد، از جمله:

 • پرداخت‌های کارت اعتباری انجام دهید.
 • هزینه‌های سفر (در وب سایت‌های منتخب) را پرداخت کنید.
 • هدایای مجازی بخرید.
 • پردازش پرداخت‌ها.
 • سرمایه‌گذاری کنید.
 • وام و نقل و انتقال دهید.
 • به امور خیریه کمک کنید.

بازار BNB چیست؟

بازار BNB به سادگی به محل خرید و فروش BNB اشاره دارد. بیشتر خریدهای BNB در بازار ثانویه انجام می‌شود.

معامله‌گران قادر به خرید و فروش BNB در Binance.com و سایر پلتفرم‌های رمز ارز نیز هستند.

آیا بایننس در ایالات متحده ممنوع است؟

این صرافی در ایالات متحده ممنوع نیست. با این حال، در ۱۳ مه ۲۰۲۱، بلومبرگ گزارش داد که Binance Holdings تحت بررسی وزارت دادگستری و سرویس درآمد داخلی است. بر اساس این گزارش، پول‌شویی و تخلفات مالیاتی افرادی را که در زمینه تجارت بایننس فعال هستند، مورد بررسی قرار داده می‌شود.

جسیکا یونگ ، سخنگوی بایننس گفت:«بایننس در جزایر کیمن ثبت شده است.»

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.