COTI چیست؟

COTI یک شبکه تراکنش پرداخت است که توسط یک ارز دیجیتال بومی پشتیبانی می‌شود. COTI با هدف حل چالش‌های پرداخت امروز، استانداردی را برای نحوه عملکرد پرداخت‌ها در دوران ارزهای دیجیتال تعیین می‌کند. COTI با ترکیب بهترین فناوری‌های بلاک چین و پرداخت‌های سنتی، خریداران و فروشندگان را در همه جا به آسان‌ترین، مقرون به صرفه‌ترین و مطمئن‌ترین روش پرداخت متصل می‌کند.

آشنایی با COTI

با گسترش روز افزون اتصال اینترنت و کاهش هزینه‌های حمل و نقل و ارتباطات، خریداران و فروشندگان تمایل بیشتری به تجارت در مرزها، از طریق بازارهای آنلاین و به صورت همتا به هم نشان می‌دهند. با وجود سهولت در جریان اطلاعات، کالا و خدمات، پرداخت‌ها هنوز با کارمزد بالا و سرعت پایین مشخص می‌شوند. در نتیجه اصطکاک ناشی از راه حل‌های پرداخت فعلی، میزان تجارت در جهان امروز بسیار کمتر از پتانسیل آن است که به ضرر افراد، تجار و به طور کلی اقتصاد جهانی باشد.

بیت کوین با معرفی اولین سیستم پرداخت بدون اعتماد در جهان، سیستمی که در آن تراکنش‌ها با اثبات رمزنگاری تضمین می‌شوند تا واسطه‌های مالی شخص ثالث مورد اعتماد با امنیت بیشتر، تسویه حساب سریع‌تر، هزینه‌های کمتر و شفافیت بیشتر را ارائه می‌دهد.

با این حال، به دلایل مختلف، نه بیت کوین و نه هیچ یک از ارزهای دیجیتالی آن در زمینه پرداخت‌های روزمره استقبال گسترده ای نکرده اند. هنگامی که خالق نام مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، عمداً برای امنیت، تغییرناپذیری و “عدم اعتماد” به هزینه قابلیت استفاده و مقیاس پذیری بهینه سازی شده است، او خلأ را برای شبکه تراکنش‌های پرداخت و ارز دیجیتالی باز کرد که بعداً برای نیازهای مشترک پرداخت بهینه می‌شود.

تیم COTI برای پر کردن این خلأ تشکیل شد. COTI بهترین سیستم‌های پرداخت سنتی را با بهترین ارزهای دیجیتال ترکیب می‌کند.

COTI با تأکید بر مقیاس پذیری فوری، حمایت خریدار و فروشنده و سهولت استفاده و ایجاد روابط مبتنی بر اعتماد، هزینه‌های معاملات را به صفر می‌رساند.

هدف اصلی COTI این است که جریان آزاد ارزش را به همان شیوه ای که اینترنت دسترسی به اطلاعات را امکان پذیر می‌کند، فعال کند.

تلاش‌های توسعه COTI از سه منشور به بهترین نحو قابل درک است:

  • هسته شبکه
  • ارز اصلی و برنامه‌ها
  • خدمات آن

هسته شبکه اجزای اصلی زیرساختار COTI عبارتند از:

۱-موتور امتیاز دهی اعتماد، به طور خودکار تعاملات بین خریداران و فروشندگان را در طول زمان ارزیابی می‌کند و به هر شرکت کننده شبکه امتیاز اعتماد منحصر به فرد اختصاص می‌دهد. نمرات اعتماد یک نمایش عددی از ارزش نسبی است که هر شرکت کننده در شبکه COTI مشارکت می‌کند و به صورت پویا در پاسخ به اطلاعات تازه در دسترس به روز می‌شود. علاوه بر نشان دادن قابلیت اطمینان برای طرف‌های آینده، نتیجه تمایل طرفین برای انجام معاملات، موتور امتیاز دهی اعتماد به عنوان محرک اصلی هزینه‌های معامله عمل می‌کند:

نمرات بالا با هزینه‌های کم تا صفر و نمرات پایین با هزینه‌های نسبتا بالا.

۲-سیستم میانجیگری، اختلافات بین طرفین معامله و یکپارچگی شبکه را حفظ می‌کند. این سیستم برای اولین بار در نوع خود، نظریه بازی و یک شبکه مستقل از میانجیگران با همکاری جمعی برای حل منصفانه و کارآمد اختلافات استفاده کرد، بدون اینکه باعث افزایش قابل توجه هزینه‌های معامله شود.

۳-مبادله ارز، با استفاده از تجمع نقدینگی از حوضه‌های نقدینگی داخلی و خارجی، وسیله ای برای حرکت یکپارچه بین ارزها، فیات و دیجیتال در اختیار شرکت کنندگان در شبکه قرار می‌دهد. این مبادله توسط یک بازار ساز خودکار تکمیل می‌شود که بازارهای عادلانه و منظمی را در طیف وسیعی از ارزها حفظ می‌کند.

توکن COTI

توکن شبکه COTI، که به اختصار XCT نامیده می‌شود، یک ارز دیجیتالی است که به عنوان وسیله ای برای جمع آوری هزینه‌های شبکه، به عنوان وسیله ای برای جبران خسارت واسطه‌ها و به عنوان وسیله ای برای مبادله بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کند. XCT برای غلبه بر چالش‌های مقیاس پذیری مربوط به ارزهای دیجیتالی فعلی طراحی شده است و با پشتیبانی از تراکنش‌های فوری و بدون کارمزد، در سناریوهای پرداخت رایج برتری خواهد داشت. پس از اولین استفاده گسترده در موارد استفاده مستقیم از شبکه (به عنوان مثال، هزینه‌ها و میانجیگری)، XCT دارای پایه ای محکم خواهد بود که بر اساس آن بیشتر به عنوان وسیله مبادله مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان ارز اینترنت شناخته می‌شود. ارزش XCT به طور جدایی ناپذیری با رشد شبکه COTI مرتبط خواهد بود.

برنامه‌ها و خدمات

COTI مجموعه ای از برنامه‌ها و خدمات را توسعه می‌دهد که به افراد، بازرگانان و واسطه‌های جمع آوری شده امکان اتصال یکپارچه به شبکه COTI را می‌دهد. برای مصرف کنندگان، کیف پول COTI و کارت‌های نقدی مجازی، ذخیره سازی امن، انتقال و مبادله وجوه دیجیتال و فیات را تسهیل می‌کند. برای تجار، راه حل‌های پردازش COTI پذیرش پرداخت‌ها در انواع ارزهای فیات و دیجیتال را با هزینه پردازش بسیار کمتر را تسهیل می‌کند.

COTI در حال ایجاد پایه‌های صدور مجوز است تا بتواند از مقررات موجود، هم به عنوان شبکه پرداخت و هم به عنوان مبادله ارز، پیروی کند. با توجه به XCT و مدیریت ارزهای دیجیتال به طور کلی، تیم COTI از وضوح بیشتر مقررات استقبال می‌کند و معتقد است که چارچوب‌های مربوط به ارزهای دیجیتال به عنوان یک کاتالیزور برای پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. به همین دلیل، COTI برای تنظیم چارچوب‌های مربوطه در سراسر جهان با تنظیم کننده‌ها گفتگو کرده است. در این میان، COTI استانداردهای انطباق صنعت بانکداری را اتخاذ می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال آن به عنوان مجرایی برای پولشویی یا سایر فعالیت‌های غیرقانونی عمل نمی‌کند.

اگه تازه واردی و نمیدونی از کجا باید شروع کنی، حتما یه سری به این صفحات بزن:

منابع:

CryptoTotem

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.