ارز دیجیتال هلیوم، توسعه دهنده کاربردها و اهداف

ارز دیجیتال هلیوم در سال 2019 ساخته شد.

Helium چیست؟

ارز دیجیتال هلیوم هلیوم (HNT) یک شبکه غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین اینترنت اشیا (IoT) است.

شبکه هلیوم در ژوئیه ۲۰۱۹ راه اندازی شد. این شبکه به دستگاه‌های بی سیم کم مصرف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده‌ها را در سراسر شبکه ند‌های خود ارسال کنند.

ند‌ها به شکل Hotspot‌هایی اند که ترکیبی از یک دروازه بی‌سیم و یک دستگاه استخراج بلاک چین هستند.

توکن‌ بومی هلیوم، HNT است.

هدف Helium این است که ارتباطات اینترنت اشیاء را برای آینده آماده کند و نقص در زیرساخت‌های کنونی را از بدو تولد در سال ۲۰۱۳ شناسایی کند.

بنیانگذاران هلیوم چه کسانی هستند؟

امیر حلیم، شاون فنینگ و شان کری، این شرکت را در سال ۲۰۱۳ راه اندازی کردند.

حلیم دارای سابقه فعال در زمینه ورزش‌های الکترونیکی و توسعه بازی است. برعکس فنینگ به علت توسعه نپستر، سرویس اشتراک موسیقی، مشهور است. این سرویس از معروف‌ترین سرویس‌های اشتراک موسیقی در دهه ۱۹۹۰ است.

کری در عین حال چندین نقش توسعه ای قبل از هلیوم داشت که شامل شرکت بهینه سازی تبلیغات Where  خریداری شده توسط PayPal بود.

تیم هلیوم در حال حاضر متشکل از اعضایی است که به گفته شرکت در “رادیو و سخت افزار، تولید، سیستم‌های توزیع شده، فناوری‌های همتا به همتا و بلاک چین” تجربه دارند.

امنیت شبکه Helium چگونه تامین می‌شود؟

ارز دیجیتال هلیوم از مکانیسم اجماعی به نام Proof of coverage استفاده می‌کند که به کاربران برای مشارکت در استخراج و اطمینان از ثبات، پاداش می‌دهد.

 PoC مبتنی بر پروتکل HoneyBadger BFT است. این پروتکل به طور خاص برای ارتباط ند‌ها در مواقع غیرقابل اطمینان طراحی شده است.

Helium می‌گوید که به احتمال زیاد بردار حمله بر عملگرهای نود به شکل درگاه‌های ورودی Hotspots تأثیر می‌گذارد. برای دارندگان توکن، کیف پول خود پلتفرم از کلیدهای نامتقارن برای کمک به کاربران در امنیت کلید خصوصی استفاده می‌کند.

چه چیزی هلیوم را منحصر به فرد می‌کند؟

هدف هلیوم بهبود قابلیت‌های ارتباطی دستگاه‌های بی سیم اینترنت اشیا (IoT) است. در سال ۲۰۱۳، زیرساخت‌های اینترنت اشیا هنوز در مراحل اولیه خود بود. از انجا که توسعه دهندگان می‌خواستند غیر متمرکز بودن را به پیشنهاد خود اضافه کنند، در مطبوعات از آن به عنوان “شبکه مردم” یاد می‌کردند.

جذابیت اصلی Helium برای دارندگان دستگاه‌ها و کسانی است که به فضای اینترنت اشیا علاقه مند هستند، با مشوق‌های مالی که امکان دسترسی بیشتر را ممکن می‌کنند.

شرکت کنندگان در شبکه Hotspots (ترکیبی از یک دروازه بی سیم و یک ماینر) را خریداری می‌کنند یا خودشان می‌سازند. هر Hotspot پوشش شبکه را در شعاع خاصی تامین می‌کند و همچنین توکن بومی هلیوم، HNT را استخراج می‌کند.

شبکه با proof of coverage کار می کند. این الگوریتم اجماع جدید مبتنی بر پروتکل HoneyBadger BFT است. PoC به ند‌های یک شبکه اجازه می‌دهد در مواقعی که کیفیت اتصال بسیار متغیر است به اجماع برسند.

علاوه بر HNT، کاربران هزینه تراکنش را در توکن جداگانه ای به نام Data Credits می‌پردازند که قابل مبادله نیست و به خود کاربران مربوط می‌شود.

چه تعداد کوین هلیوم (HNT) در گردش است؟

دوره‌های استخراج ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای پاداش‌هایی که براساس برنامه تغییر ارزش توزیع شده است را باز می‌کنند.

هلیوم توضیح می‌دهد که در ابتدا، صاحبان ند‌ها در ازای ایجاد زیرساخت شبکه HNT بیشتری دریافت می‌کنند. انتقال اطلاعات دستگاه بعدا سودمندتر خواهند بود. انتظار می‌رود این مکانیسم تعدیل توزیع توکن‌ها حدود ۲۰ سال دوام بیاورد.

از ابتدای اکتبر ۲۰۲۰، ۴۸،۷۱۲،۲۱۸ HNT در گردش است. هنگامی که توکن راه اندازی شد، عرضه بدون هیچ پیش فرضی صفر بود.

اگه تازه واردی به این نوشته‌ها سر بزن:

منبع:

coinmarketcap

۴.۸/۵ - (۱۸ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.