کوانت (Quant) یا QNT چیست؟

Quant در ژوئن ۲۰۱۸ با هدف اتصال بلاک چین و شبکه در مقیاس جهانی، بدون کاهش کارایی و قابلیت همکاری شبکه راه اندازی شد. مطمئناً این اولین پروژه ای است که مشکل همکاری را از طریق ایجاد اولین سیستم عامل بلاک چین حل می‌کند.

این پروژه به عنوان یک سیستم دفتر کل توزیع شده و همچنین شبکه Overledger برای اتصال شبکه‌های مختلف بلاک چین ساخته شده است.

هدف اصلی Quant، با استفاده از Overledger پر کردن شکافی است که بین بلاک چین‌های مختلف وجود دارد.

علاوه بر این، ستون اصلی این پروژه شبکه Overledger است که Quant به عنوان اکوسیستمی اصلی آن عمل می‌کند.

Overledger به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های چند زنجیره ای غیر متمرکز (معروف به MApps) برای مشتریان خود بسازند. برای توسعه دهنده ای برای ایجاد Mapp در شبکه، آن‌ها باید مقدار مشخصی از توکن‌های Quant (QNT) را در اختیار داشته باشند.

بنیانگذاران Quant چه کسانی هستند؟


گیلبرت وردیان، یکی از بنیانگذاران شبکه Quant، ایده پروژه بلاک چین را در حالی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد، تاسیس این پروژه را در ذهن داشت.

وردیان بیش از ۲۰ سال تجربه در صنعت ارتقاء امنیت، فناوری و استراتژی‌های تجاری مشاغل در سراسر جهان به منظور دستیابی به نتایج ملموس را در کارنامه خود دارد.

قبل از شبکه Quant، وردیان به عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) Vocalink، یک شرکت کارت Mastercard، مدیر ارشد اطلاعات آمبولانس NSW CISO و رهبری امنیتی وزارت دادگستری، انگلستان خدمت کرده است.

دومین بنیانگذار، دکتر پائولو تاسکا، کارآفرین و اقتصاددان دیجیتال است که در سیستم‌های توزیع شده تخصص دارد. دکتر تاسکا به عنوان مشاور ویژه در زمینه فناوری‌های بلاک چین در پارلمان اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و بانک‌های مرکزی متعدد در سراسر جهان خدمت کرده است.

او همچنین نویسنده چندین کتاب در زمینه فناوری فین تک است و بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره کنسرسیوم خرده فروشی بلاک چین را درکارنامه خود دارد.

چه چیزی Quant را منحصر به فرد می‌کند؟


از زمان معرفی بلاک چین و فناوری دفتر کل توزیع شده، نوآوران تقریباً در هر صنعت شناخته شده موارد استفاده را یافته اند. با این حال، مشکل همکاری بین این پروژه‌ها وجود داشته است.

سیستم عامل Quant ،Overledger، به عنوان دروازه ای برای هر پروژه مبتنی بر بلاک چین برای دسترسی به سایر بلاک چین ها طراحی شده است. همچنین در اتصال یک برنامه به سایر برنامه‌های مشابه در اکوسیستم بلاک چین مانند اتریوم کار می‌کند.

Quant بیش از چندین تعامل بلاک چین، لایه‌های متفاوتی را ایجاد می‌کند تا برنامه‌ها در سطوح مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

Quant دارای لایه‌های مختلفی برای معاملات، پیام رسانی، فیلترینگ و سفارش و یک برنامه کاربردی برای به اشتراک گذاری و ارجاع پیام‌های مشابه مربوط به سایر برنامه‌ها است.

فروشگاه Quant App توانایی خواندن و نظارت بر معاملات در دفاتر مختلف را دارد. با استفاده از Overledger، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند را در طیف وسیعی از زنجیره‌ها از جمله آن‌هایی که از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کنند، مانند بیت کوین، را می‌نویسند. توسعه دهندگان همچنین می‌توانند از فروشگاه برای ایجاد و انتشار برنامه‌های چند زنجیره ای (MApps) استفاده کنند.

چند توکن Quant (QNT) در گردش وجود دارد؟


شرکت‌ها برای استفاده از شبکه Quant نیازی به خرید توکن QNT ندارند. با این حال، آن‌ها برای استفاده از شبکه به نشانه‌های QNT احتیاج دارند.

یک توسعه دهنده باید مجوز (در QNT) خریداری کند تا هر چیزی را بر روی پلتفرم ایجاد کند. این امر به قفل شدن توکن‌ها برای ۱۲ ماه نیاز دارد. هزینه اجرای Gateways و انجام عملیات خواندن/نوشتن در Overledger مستلزم استفاده از توکن‌های QNT است.

حداکثر عرضه توکن QNT 14،۶۱۲،۴۹۳ توکن تعیین شده است. توکن‌های QNT به روش زیر تقسیم شده اند:

۹.۹ میلیون توکن QNT در طول ICO به مردم فروخته شد.
۲.۶ میلیون توکن QNT به شرکت ذخیره شده است تا پروژه در حال اجرا باشد.
۱.۳ میلیون توکن QNT برای بنیانگذاران شرکت اختصاص داده شده است.
۶۵۱،۰۰۰ توکن QNT برای مشاوران شرکت صادر شده است.


در حال حاضر، عرضه توکن ۱۲،۰۷۲،۷۳۸ QNT است. ۲ میلیون توکن اضافی در اختیار این شرکت است. این توکن‌ها باز شده اند و می‌توانند در هر زمان فروخته یا صادر شوند.

چگونه این مقدار تضمین می‌شود؟


Overledger ستون اصلی شبکه Quant را تشکیل می‌دهد. Overledger قابلیت ارتباط بین شبکه‌های DLT را تضمین می‌کند و با بلاک چین‌های مختلف تعامل دارد.

شبکه Overledger شامل دروازه‌هایی برای اتصال بلاک چین‌های مختلف است. مشابه بلاک چین، اثبات سهام اتریوم ، در مدیریت جامعه Quant Network این قراردادهای هوشمند خزانه داری مشارکت داشته است.

جامعه پرداخت‌های QNT را که از کاربران به سمت دروازه‌ها منتقل می‌شود را مدیریت می‌کند. آن‌ها این کار را به گونه ای انجام می‌دهند که مردم در برابر هر ناظری پاسخگو بوده اند.

از کجا می‌توانید (QNT) بخرید؟

تعداد زیادی توکن را می‌توان در چندین صرافی خرید، فروش و معامله کرد. که این لیست شامل این صرافی‌ها می‌باشند:

Bilaxy

Bittrex

Bithumb Global

۱inch Exchange

Uniswap (V2)

Hotbit

QNT را می‌توان در برابر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، استیبل کوین‌ها مانند تتر (USDT) و ارزهای فیات مانند یورو معامله کرد.

اگه تازه واردی و نمیدونی از کجا باید شروع کنی، حتما یه سری به این صفحات بزن:

منبع:

Your Crypto Currency

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.