رن (Ren) چیست؟

 Ren  نرم افزاری است که با هدف ایجاد انگیزه در شبکه جهانی کاربران به وجود آمده است. رن به هر کسی اجازه می‌دهد دارایی‌های جدید و موجود را در بلاک چین‌های مختلف منتقل کند.

به عنوان مثال، با Ren، کاربران می‌توانند بیت کوین (یا دارایی‌های دیگر) را در یک قرارداد هوشمند قفل کرده و در عوض، معادل اتریوم را در بلاک چین اتریوم دریافت کنند.  

به این ترتیب دارندگان بیت کوین می‌توانند بدون نیاز به فروش بیت کوین از Ren برای دسترسی به مجموعه DeFi اتریوم استفاده کنند.

با استفاده از این توکن‌های اتریوم، یک کاربر حتی می‌تواند در اکوسیستم DeFi اتریوم، از جمله در سیستم‌های وام دهی و استقراض مانند Compound یا Aave  شرکت کند. در تمام این مدت بیت کوین‌های کاربر در نرم افزار Ren قفل می‌شوند.

اگر کاربر به دنبال باز کردن قفل وجوه خود باشد، باید از رمزنگاری REN استفاده کند. این رمزگذاری برای پرداخت نودها برای کار و نگهداری شبکه مورد نیاز است.

Ren چگونه کار می‌کند؟

نرم افزار Ren برای مدیریت و اجرای عملیات پیچیده خود از ماشین مجازی custome استفاده می‌کند که کد قرارداد هوشمند خود را در شبکه Ren مستقر می‌کند.

این ماشین مجازی تقلیدی از کامپیوترهای فیزیکی است. این کامپیوتر می‌تواند محاسبات را در شبکه موجود بدون افشای اطلاعات اساسی انجام دهد.

برای دستیابی به این هدف، ماشین مجازی رن از zkSnarks استفاده می‌کند. یک روش رمزنگاری که Zcash برای محافظت از معاملات رایج کرده است. همچنین از طرح اشتراک گذاری مخفی shamir که دستورات مخفی کردن اطلاعات از نودها را تقسیم می‌کند استفاده می‌شود.

تیم رن ادعا می‌کند که این طرح به هرکسی که به رن دسترسی دارد اجازه می‌دهد تا از هر بلاک چین بدون افشای اطلاعات خود استفاده کند.

Darknodes

ماشین مجازی Ren توسط شبکه ای از رایانه‌ها به نام darknodes  نگهداری می‌‍شود. هر کس که مقدار مشخصی از توکن REN را در قراردادهای هوشمند قفل کرده می‌تواند این darknodes را اجرا کند.

Ren DarkNodes با کمک پهنای باند، قدرت محاسباتی و ظرفیت ذخیره سازی در شبکه، به ماشین مجازی Ren کمک می‌کند. به این صورت به کاربران اجازه داده می‌شود دارایی‌های رمزنگاری شده را در بلاک چین منتقل کنند.

در مقابل کمک به حفظ شبکه، اپراتورهای DarkNode از شبکه پاداشی در قالب توکن Ren می‌گیرند.

RenBridges

برای تعویض دارایی‌ها در بلاک چین‌ها، ماشین مجازی Ren از طریق RenBridge  توکن‌های یک زنجیره را می‌گیرد و توکن‌های جدیدی را می‌سازد. توکن‌های جدید نشان دهنده توکن اصلی در زنجیره ای دیگر هستند.

به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند بیت کوین به RenVM ارسال کند، که یک توکن جدید در اتریوم به نام renBTC ایجاد می‌کند. این توکن نشان دهنده بیت کوین‌های اصلی است. ماشین مجازی Ren منابع اولیه را در حافظه ذخیره می‌کند. این قابلیت اجازه می‌دهد زمانی که کاربر تمایل به بازیابی بیت کوین خود داشت، روند معکوس شود.

در ۲۰۲۰ ماشین مجازی Ren می‌تواند بیت کوین, بیت کوین کش و Zcash را به اتریوم تبدیل کند. بیشتر از ۱.۲ میلیارد دلار از این دارایی‌ها از زمان انتشار ماشین مجازی Ren مبادله شده است.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.