آموزش نصب و استفاده از کیف‌ پول SafePal (سیف پال)

کیف پول نرم افزای سیف پال یکی از کیف‌های امن است.

در ابتدای ورود به بازار ارزهای دیجیتال متوجه خواهید شد که به یک کیف‌پول امن نیاز خواهید داشت. یکی از کیف‌پول های معروف در بازار ارزهای دیجیتال کیف پول سیف‌ پال (safepal) است. اگر شما هم به دنبال خرید و فروش ارز دیجیتال هستید و می‌خواهید از این کیف پول استفاده کنید، در این مقاله همراه ما باشید تا ببینیم کیف پول سیف‌ پال چیست و نحوه کار با این کیف پول چگونه است و ویژگی‌های مهم آن کدام اند.

عناوین مقاله:

کیف پول SafePal چیست؟
کاربرد توکن SFP در سیف‌پال
مزایا و معایب کیف پول سخت افزاری SafePal
آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal
کلام آخر

کیف پول SafePal چیست؟

این ولِت به عنوان یک کیف پول ارزهای رمزنگاری است که در حکم پلتفرمی جهت ذخیره‌سازی، نظارت و مدیریت، مبادله و معامله ارزهای رمزنگاری کار می‌کند. توکن رسمی این کیف پول با نماد SFP معرفی شده که در سال ۲۰۲۱ ارائه گردیده است. صرافی بزرگ بایننس اسمارت چین از این کیف پول و توکن SFP آن پشتیبانی می‌کند. کیف پول SafePal اولین بار در سال ۲۰۱۸ به عنوان اولین ولت سخت افزاری که به واسطه  صرافی بایننس پشتیبانی شده و روی آن سرمایه‌گذاری نموده به بازار عرضه شد. کیف پول SafePal در دو ورژن سخت افزاری و نرم‌افزاری ارائه گردیده است. ولت سیف‌ پال علاوه بر ذخیره‌سازی و نگهداری ارزهای رمزنگاری، پلتفرمی جهت کنترل و مدیریت در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را به وجود می‌آورد. قابلیت‌های این کیف‌پول باعث شده که بتواند تمامی فعالیت‌هایی که کاربران می‌خواهند در زمینه ارزهای رمزنگاری انجام دهند را حمایت نماید.
پس از گذشت ۹ ماه از ارائه اولیه کیف‌پول سیف‌ پال، صرافی بایننس به عنوان سرمایه‌گذار و پشتیبان این ولت به میدان آمد. حضور صرافی معروف بایننس در حمایت از این کیف‌پول، از نکات بسیار مثبت آن به شمار می‌آید.

کاربرد توکن SFP در سیف‌پال

کیف پول SafePal

مانند بسیاری از توکن‌های دیگر، این توکن نیز برای حاکمیت استفاده می‌شود. دارندگان می‌توانند تغییرات یا ارتقاء پروتکل را پیشنهاد کرده و همچنین به ویژگی‌های جدید رأی دهند. علاوه‌ بر این، دارندگان توکن SFP واجد شرایط دریافت جوایز و پاداش‌های ویژه هستند. ایردراپ این توکن، پاداش با بازده اضافی و NFT سیف‌پال در تعداد محدود می‌باشد. همچنین این‌که هولدر‌های توکن SFP می‌توانند برای خود درآمد کسب کنند و یا از قابلیت قرض گرفتن از طریق اپلیکیشن سیف‌پال استفاده کنند.

کیف پول SafePal
نمودار روند تغییرات SafePal

مزایا و معایب کیف‌پول سخت افزاری SafePal

ولت SafePal کیف‌پولی است که اکثر مردم آن را دارند و از آن به عنوان یکی از کیف‌پول‌های قدرتمند در سال‎‌های آینده یاد می‌کنند. این کیف‌پول قابلیت‌های بسیار خوب و جذابی دارد و از طرفی قابل رقابت با کیف‌پول TrustWallet است که این کیف‌پول هم متعلق به خود صرافی بایننس است. در این قسمت به طور مختصر به بررسی مزایا و معایب این کیف‌پول می‌پردازیم.

مزایا:

  • بسیار امن است و کلمات کلیدی را به صورت آفلاین ذخیره می‌کند.
  • در مقایسه با رقبا ارزان‌تر است. کیف‌پول سیف‌ پال با هزینه ۴۰ دلار جزء ارزان‌ترین کیف‌پول سخت افزاری موجود در بازار است.
  • از صرافی‌های معتبر و مهمی پشتیبانی می‌کند.
  • این کیف‌پول غیر قابل دست‌کاری است و امنیت سختگیرانه‌ای دارد.
  • کیف‌پول سخت افزاری سیف‌ پال از یک نمایشگر ۱.۳ اینچی isp بهره می‌برد. وجود صفحه نمایش رنگی در مقایسه با لجر نانو ایکس و ترزور، یک مزیت محسوب می‌شود.

معایب:

  • شاید عده‌ای فرایند فعال‌سازی و نصب این کیف‌پول را سخت و دشوار بدانند.
  • روش انتقال ارز کمی پیچیده است.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف‌پول Safepal

علاقه‌مندان کیف‌پول سخت افزاری سیف‌ پال، باید این کیف‌پول را از سایتش خریداری کنند. در این قسمت ما به نحوه نصب و راه‌اندازی کیف پول نرم‌افزاری آن می‌پردازیم.

۱- برای نصب برنامه وارد سایت این کیف پول شوید. سپس روی آیکون Learn more کلیک کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۲_ در این مرحله برنامه مورد نظر خود جهت نصب این کیف‌پول را انتخاب کنید و آن را نصب کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۳- پس از نصب برنامه و ورود به آن، با لگوی SafePal روبرو می‌شوید. در این قسمت ابتدا دو گزینه را مشاهده می‌کنید: Hardware Wallt و Software Wallet_اگر کیف پول سیف‌ پال را به شکل نرم‌افزاری دارید، روی گزینه Software Wallet کلیک کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۴- در این قسمت یک Password امن به‌وجود بیاورید و در آخر قوانین مربوطه را بپذیرید و روی گزینه Submit کلیک کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۵- در مرحله بعد از شما یک الگو می‌خواهد. پس از رسم الگوی مورد نظر خود، می‌بینید که کیف پول با موفقیت نصب شد.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal
آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۶- در این بخش دوباره به صفحه اول برمی‌گردید. پس از انتخاب گزینه Software Wallet صفحه جدیدی باز می‌شود. در این صفحه با انتخاب Create wallet، یک ولت جدید بسازید و یا اگر از قبل ولت دارید می‌توانید آن را به وسیله‌ Mnemonic Phrase, Private Key و یا Observation Mode بازیابی کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۷- پس از ساخت کیف‌پول جدید، Password از قبل انتخاب شده را دوباره وارد کنید. سپس ولت خود را می‌توانید نام‌گذاری کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۸- همانطور که گفتیم، هر اسمی که دوست دارید می‌توانید روی کیف‌پول خود بگذارید. قسمت پایین این بخش قسمت مهمی است. اگر شما بخواهید کیف‌پولتان را در یک گوشی یا سیستم دیگر بازیابی کنید، هنگام Creat Wallet، کیف‌پول‌ها معمولا یک‌سری لغات را در اختیار شما قرار می‌دهند که با آن لغات و کلمات می‌توانید کیف‌پولتان را بازیابی کنید. در قسمت اول تعداد لغاتی را که می‌خواهید به شما نمایش داده شود انتخاب کنید. توجه داشته باشید هرچه تعداد لغات انتخابی شما بیشتر شود، امنیت کیف‌پولتان چندیدن برابر می‌شود.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۹- در این بخش می‌توانید یک لغت جدید اضافه کنید. تنها تفاوت آن با لغات انتخابی در قسمت بالا این است که در آن بخش، خود کیف‌پول لغات را به صورت خودکار به شما نمایش می‌دهد اما در قسمت بعدی برای بالابردن امنیت کیف‌پول می‌توانید خودتان یک لغت جدید اضافه کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۱۰-توصیه می‌شود که ۱۲ یا ۲۴ لغت انتخابی خود را در جای امنی نگه‌داری کنید و آن‌را به هیچکس ندهید. این‌گونه هیچ‌کس نمی‌تواند به همۀ لغات شما دسترسی داشته باشد و این موضوع باعث می‌شود امنیت کیف‌پول شما دوچندان شود. همانطور که می‌بینید کیف‌پول شما با موفقیت ساخته شد؛ اما باید از Phrase هایی که داشتیم یک Backup بگیریم.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۱۱- در این مرحله لغاتی پیشنهادی کیف‌پول به شما نمایش داده می‌شود و زمانی که شما بخواهید کیف‌پول را بازیابی کنید لازم است هم این لغات و هم لغاتی که خودتان اضافه کرده‌اید را داشته باشید. در این قسمت شما باید لغت‌هارا به ترتیب وارد کنید زیرا کیف‌پول می‌خواهد اطمینان پیدا کند که شما لغات را درست یادداشت کرده‌اید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۱۲- کیف‌پول با موفقیت انجام شد و از بخش Add می‌توانید توکن‌های مختلف را اضافه کنید.

آموزش کامل دانلود و نصب کیف پول Safepal

۱۳- یک چیز جالب درمورد این کیف‌پول، بیت کوین آن است که اگر روی آن کلیک کنید در پایین صفحه مشاهده می‌کنید که این کیف‌پول از Segwit و Native Segwit پشتیبانی می‌کند. قبل از این‌که از Native Segwit استفاده کنید، حتما در مورد صرافی موردنظر خود مطالعه داشته باشید. هر دو آدرس ارسال‎‌کننده و دریافت‌کننده باید از هر دو فرمت آدرس پشتیبانی کنند.

کیف پول SafePal

۱۴- از بخش Receive می‌توانید بیت کوین دریافت کنید. کافی است روی گزینۀ Copy کلیک کنید و آدرس را در صرافی و کیف‌پولی که می‌خواهید، وارد کنید.

کیف پول SafePal

۱۵- فرض کنید مقداری بیت کوین در کیف‌پول خود دارید و می‌خواهید آن‌را ارسال کنید. در بخش اول روی گزینه Send کلیک کنید سپس آدرسی که می‌خواهید ارسال کنید را وارد کنید. در بخش Amount می‌توانید مقدار ارسالی خود را وارد کنید. یکی از مزایای کیف‌پول سیف‌ پال ین است که قیمت را به دلار نمایش می‌دهد.

کیف پول سیف پال

۱۶- در این بخش می‌توانید هزینه‌های تراکنش را تنظیم کنید. طبق سرعت تراکنش‌ها، هزینه‌ها متفاوت است.

کیف پول سیف پال

۱۷- همچنین می‌توانید از بخش Advance تراکنش‌هایتان را به صورت دستی تنظیم کنید.

در آخر با زدن بر روی گزینه Next، در صورت داشتن موجودی کافی، می‌توانید تراکنش خود را ارسال کنید.

۱۸- مهم‌ترین بخشی که اکثر افراد SafePal را به خاطر آن نصب می‌کنند، بخش Dapp است. اگر روی بایننس اسمارت چین (BSC) کلیک کنید، می‌توانید از برنامه‌های غیرمتمرکزی که روی صرافی بایننس اسمارت چین است، استفاده کنید. مهم‌ترین بخشی که اکثر افراد به آن علاقه دارند یکی Binance Dapp و دیگری Airdrop هایی است که SafePal انجام می‌دهد.

۱۹- بخش سوآپ محیطی است که شبیه به یونی سوآپ طراحی شده که می‌توانید به راحتی توکن‌های خود را Swap کنید.

کلام آخر

سیف‌ پال یک تجربه کاربری کامل از کیف‌پول ارز‌های دیجیتال برای شما رقم می‌زند. تمام فعالیت‌های شما در این کیف‌پول از انتقال کوین‌ها گرفته تا محافظت از کلید‌های خصوصی، با امنیت بالا انجام می‌شوند. همچنین از طریق نگهداری توکن بومی این کیف‌پول می‌توانید درآمد مازاد برای خود داشته باشید. اپلیکیشن سیف‌ پال را از فروشگاه‌های مختلف دانلود و نصب کرده تا از ایردراپ‌های سیف‌ پال بهره ببرید. استفاده از سیف‌ پال و محصولات آن یک روش ایمن برای ذخیره دارایی‌های دیجیتالی شما است.

امیدواریم آموزش نحوه استفاده از کیف پول نرم‌افزاری سیف‌ پال (SafePal) برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در صورت داشتن نظر یا تجربه‌ای در این حوزه می‌توانید آن را در قسمت نظرات، با ما به اشتراک بگذارید. جهت آگاهی از نصب و راه‌اندازی کیف‌پول‌های بیشتر می‌توانید از مطالب سایت ایران بیت استفاده کنید.

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.