معرفی بازی سند باکس (Sandbox)، یک بازی برای کسب ارز دیجیتال

Sandbox که در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد، یک سیستم بازی مجازی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتالی NFT را در بلاک چین اتریوم (ETH) ایجاد کنند. توکن بومیSAND در پلتفرم SANDBOX برای انجام فعالیت‌های متنوع استفاده می‌شود. SAND با عرضه ۰.۲۲۴۹ دلار برای هر توکن با عرضه ۷۰۱ میلیون نسخه در بازار، ۱۵۸ میلیون دلار در بازار معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید: توکن های NFT چیست؟

بازی سندباکس چیست؟

Sandbox یک پلتفرم بازی مجازی مبتنی بر اتریوم است که در آن می‌توانید دارایی‌های NFT بسازید و مالک آن شوید و دنیای خود را بسازید. Sandbox از سه نوع توکن ASSETS ،SAND و LAND استفاده می‌کند. این توکن‌ها از استاندارد ERC-1155 استفاده می‌کند و توسط بازیکنان در بازار Sandbox NFT ایجاد و معامله می‌شود.

 

به گفته مدیر عامل و بنیانگذار The Sandbox، آرتور مادرید، Sandbox به مردم این امکان را می‌دهد تا دارایی‌هایی ایجاد کنند که تحت مالکیت و اداره آن‌ها باشد و هیچ شخص دیگری نتواند به تصرف خود در آورد. او به نویسنده ای در Gamesbeat گفت:

“ایده بلاک چین در فرابورس این است که نوع جدیدی از دارایی‌های دیجیتالی را بسازد و بر اساس مالکیت و حاکمیت ایجاد کند.”

Sandbox دارای ویژگی‌های اصلی زیر است:

  • نرم افزاری به نام VoxEdit 3D، که ایجاد دارایی‌های NFT را تسهیل می‌کند.
  • بازاری که بازیکنان می‌توانند دارایی‌های NFT را خرید و فروش کنند.
  • نرم افزار Game Maker، که به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های سه بعدی خود را بسازند و بازی کنند.

VoxEdit نرم افزاری است که بازیکنان می‌توانند از آن برای ایجاد NFTهای مبتنی بر ووکسل مانند حیوانات، وسایل نقلیه، انسان‌ها و ابزارها استفاده کنند. وکسل‌ها پیکسل‌های سه بعدی هستند، مانند اجزای سازنده در Minecraft، که می‌توانند دستکاری شده و به هر شی تبدیل شوند.

در گذشته، بازی‌های voxel بسیار متمرکز بودند و به بازیکنان اجازه نمی‌داد که خلاقیت خود را داشته باشند. Sandbox با معرفی قابلیت همکاری NFT، این امر را تغییر داده است، که به کاربران امکان می‌دهد مالکیت کاملی از خلاقیت‌های voxel خود را داشته باشند و از آن‌ها در بازی‌های مختلف یکپارچه استفاده کنند.

این دارایی‌های Voxel NFT را می‌توان در بازار Sandbox NFT خرید و فروش کرد. کاربران سایر سیستم عامل‌ها نیز می‌توانند به بازار دسترسی داشته باشند و دارایی‌های خود را از بازی‌های مختلف خریداری کنند. این به بازیکنان این آزادی را می‌دهد که به راحتی خلاقیت خود را بین پلتفرم‌ها منتقل کنند، در نتیجه “امنیت، اصالت و مالکیت واقعی” تضمین شده است.

به قول خود آرتور مادرید،” Sandbox به همه دسترسی به یک مدل اقتصادی جدید را ارائه می‌دهد که در آن بازیکنان و سازندگان به طور کامل در زنجیره ارزش آفرینی مشارکت می‌کنند و می‌توانند از پارادایم جدید که محتوا بستر آن است، سود ببرند.”

تمام ایده پشت Sandbox ایجاد بستری است که در آن مردم می‌توانند هر چیزی را که می‌خواهند بدون اقتدار متمرکز بسازند. دارایی‌های NFT ایجاد شده در بلاک چین ذخیره می‌شوند و این به این معناست که مانند اکثر بازی‌های دیگر متعلق به توسعه دهندگان بازی نیست، بلکه خود بازیکنان متعلق به آن‌ها هستند.

سومین ویژگی اصلی Sandbox Game Maker، به بازیکنان اجازه می‌دهد بازی‌های سه بعدی خود را به صورت رایگان ایجاد کرده و به اشتراک بگذارند. هیچ تجربه کد نویسی لازم نیست، زیرا این نرم افزار ابزارهای توسعه بصری را ارائه می‌دهد که به بازیکنان اجازه می‌دهد در زمان واقعی آنچه را که ایجاد می‌کنند ببینند.

نحوه استفاده از Sandbox

ابتدا، باید یک حساب کاربری در وب سایت Sandbox ایجاد کنید و کیف پول MetaMask خود را با آن متصل کنید. پس از تنظیم نمایه خود، برای مشارکت در اکثر فعالیت‌های این پلتفرم ، باید کوین SAND خریداری کنید. هنگامی که کوین‌های SAND را خریداری کرده اید و آن‌ها را به کیف پول MetaMask خود منتقل کرده اید، آن‌ها در نمای Sandbox شما ظاهر می‌شوند.

اگر می‌خواهید ارزش بیشتری به دارایی‌های NFT خود اضافه کنید، می‌توانید توکن ERC-20 بخرید. در Sandbox، اینها به شکل “الماس” و “کریستال” وجود دارند. الماس‌ها ویژگی‌های متفاوتی به دارایی‌ها می‌افزایند، در حالی که کریستال‌ها سطح کمیابی دارایی را نشان می‌دهد.

در بازار NFT The Sandbox، نسخه بتای آن در مارس گذشته راه اندازی شد، که شما می‌توانید دارایی بخرید و از آن‌ها برای تزئین زمین خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این دارایی‌ها را فقط می‌توانید با کوین‌های SAND خریداری کنید. قیمت‌ها با توجه به تعداد ویژگی‌هایی که دارایی دارد تعیین می‌شود. هنگامی که دارایی خریداری کردید، در موجودی شما نشان داده می‌شود.

LANDS چیست؟

LANDs فضاهای فیزیکی در پلتفرم Sandbox است که بازیکنان می‌توانند به عنوان NFT خریداری کرده و مالک آن شوند. بازیکنان می‌توانند از این LANDها استفاده کنند، بازی کنند یا رویدادهایی را در آن‌ها برگزار کنند و آن‌ها را به بازیکنان دیگر اجاره دهند. تیم Sandbox حدود ۱۰ تا از کل LANDها را در اختیار دارد و از آن‌ها برای برگزاری رویدادهای خاص استفاده می‌کند.

LANDs همچنین می‌تواند برای ایجاد یک “املاک” ترکیب شود، که در صورت مالکیت حداقل دو بازیکن به عنوان “ناحیه” محسوب می‌شود. یک منطقه دارای قوانین حاکمیتی خاصی است که توسط خود صاحبان املاک ایجاد شده است و بر همه بازیکنان ساکن در منطقه تأثیر می‌گذارد.

وقتی به صفحه وب LAND می‌روید، آن را به نقشه ای می‌رساند که همه LANDهایی را که در متاورس Sandbox وجود دارد نمایش می‌دهد. Sandbox فروش LAND را به صورت موج، چندین بار در طول سال انجام می‌دهد.

بازی  sandbox
نقشه Sandbox که LANDs را نشان می‌دهد.

چه کسی مالک Sandbox است؟

سندباکس اولین بار در سال ۲۰۱۲ توسط استودیوی بازی سازی Pixowl به عنوان یک بازی sandbox موبایل منتشر شد. هنگامی که این بازی منتشر شد، بیش از ۴۰ میلیون بارگیری ایجاد کرد و هنوز بیش از یک میلیون بازیکن فعال دارد. Pixowl توسط آرتور مادرید و سباستین بورجت تأسیس شد که به ترتیب مدیرعامل و مدیر ارشد استودیو هستند.

Pixowl در حال کار بر روی نسخه مبتنی بر بلاک چین Sandbox بود که در سال ۲۰۱۸ توسط شرکت بازی سازی Animoca Brands مستقر در هنگ کنگ خریداری شد. Animoca از چشم انداز Pixowl پشتیبانی کرد و نسخه بلاک چین را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرد.

در طول این سال‌ها، این پیکسول توسط کارمندان کهنه کار مختلف صنعت، مانند اد فرایس، که بنیانگذار ایکس باکس بود و زمانی معاون رئیس انتشار بازی در مایکروسافت بود، توصیه می‌شد.

در مورد بودجه، Animoca Brands دو میلیون دلار برای توسعه The Sandbox در سال ۲۰۱۹ جمع آوری کرد.

علاوه بر این، Sandbox با مارک‌های محبوب مانند The Smurfs ،Atari ،Care Bears ،CryptoKitties و بسیاری دیگر همکاری کرده است. این مارک‌ها در حال حاضر نسخه‌های voxelized از جهان و دارایی‌های کلکسیونی خود را در بازی دارند.

تاریخچه قیمت SAND BOX

توکن بومی Sandbox در مارس ۲۰۲۱ به بالاترین سطح خود با ۰.۸۵۷ دلار رسید، اما در حال حاضر با ۰.۲۲۴۹ دلار معامله می‌شود. رتبه CoinMarketCap آن ۱۶۹ است و عرضه در گردش آن ۷۰۱ میلیون را نشان می‌دهد.

۲۵.۸۲ از کل عرضه توکن توسط Pixowl در شرکت ذخیره شد و ۱۷.۱۸ از آن برای فروش بذر توکن استفاده شد و همچنین ۳۱ درصد بین بنیانگذاران و اعضای تیم توزیع شد. ۱۰ درصد از آن به عنوان پاداش به مشاوران داده شد و ۱۲ درصد از آن برای فروش Binance Launchpad Sale اختصاص داده شد. ۴ درصد باقیمانده صرف فروش استراتژیک شد.

قیمت SAND در مسیر نزولی قرار گرفته است، بیشتر به دلیل FUDهایی که توسط توییت‌های ایلان ماسک ایجاد شده و چین استخراج بیت کوین را ممنوع کرده است. بین آوریل و مه، قیمت از ۰.۳۳ دلار به ۰.۷۲ دلار رسید و سپس در اواسط ماه ژوئن به ۰.۱۴ دلار سقوط کرد.

نمودار قیمت sandbox
تاریخچه قیمت SAND برای سپتامبر ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱

آینده Sandbox چیست؟

یک بازی sandbox مبتنی بر بلاک چین که شامل NFTهای متعلق به بازیکنان است، یک مفهوم منحصر به فرد است که باید به سرعت در هر دو فضای رمزنگاری و بازی مورد توجه قرار گیرد. Sandbox در حال حاضر حدود ۸۴۰۰۰ کاربر دارد و انتظار می‌رود که به رشد خود ادامه دهد.

به گفته بورجت، بنیانگذار شرکت، مخاطبان خاصی را هدف قرار می‌دهد که این را بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می‌دانند و اینکه ایده فروش زمین مجازی برای اکثر مردم و شرکت‌ها تازگی دارد. علاوه بر این، Borget می‌گوید که این بازی جذابیت ابتدایی دارد و مردم می‌توانند “آن را بازی کنند بدون اینکه حتی بدانند که دارای ویژگی‌های بلاک چین است.”

از نظر مالی، Sandbox نیز در حال پیشرفت است. آوریل ۲۰۲۱ برای این پلتفرم رکورد شکن بود، زیرا فروش LAND و فروش آن‌ها در بازار بیش از ۸.۵ میلیون دلار درآمد داشت.

تیم پروژه Sandbox همچنین به افزودن ویژگی‌های جدید به پلتفرم و ارتقاء عملکرد آن ادامه می‌دهد. برای اولین بار، نسخه بتای بازار آن که در ماه مارس راه اندازی شد، به هنرمندان اجازه می‌داد تا از NFTهای خود درآمد کسب کنند.

کمپین‌های اخیر علیه تأثیر NFT بر آب و هوای زمین می‌تواند مشکلاتی را برای Sandbox ایجاد کند، اما تیم در حال حاضر راه حل‌های مربوطه را دنبال می‌کند. به عنوان مثال، این تیم در تلاش است تا با ترکیب Polygon، محلول لایه ۲ که ۱۰۰ برابر انرژی کمتری نسبت به اتریوم مصرف می‌کند، رد پای کربن NFTها را کاهش دهد.

و در آخر

بازی Sandbox یک پروژه هیجان انگیز است که برای ایجاد اختلال در دنیای بازی‌های بسیار متمرکز ایجاد شده است. این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد هر چیزی را که در بازی ایجاد می‌کنند، در اختیار داشته باشند.

این بازی همچنین امکان انتقال و مبادله یکپارچه دارایی‌های NFT بین پلتفرم‌های مختلف را فراهم می‌کند. بسیاری از بازی‌های دیگر در آینده مطمئناً ویژگی‌های مبتکرانه مبتنی بر بلاک چین را معرفی خواهند کرد، اما The Sandbox به عنوان یکی از اولین بازی‌هایی که این کار را انجام داده اند، شروع به کار می‌کند.

۴.۶/۵ - (۳۲ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.