تلور (TELLOR) چیست و توکن اختصاصی آن TRB چه کاربردی دارد؟

توکن تلور

امروزه شاهد هستیم که بسیاری از افراد در حال صحبت کردن درباره‌ی بیت کوین و ارز دیجیتال هستند و حتما شما هم شنیده‌اید که ارزهای دیجیتال طی مدت زمان کوتاهی رشدهای چندین برابری داشته و ارزششان بسیار افزایش یافته است. در همین بین یکی از توکن‌هایی که اسمی از آن نمی‌شنویم تلور Tellor می‌باشد و علت آن این است که هنوز صعود خود را شروع نکرده و می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد.

فهرست مطالب:

ارز دیجیتال تلور (Tellor Tributes) با علامت اختصاری (TRB)
معرفی تیم مدیریت تلور
توکن TRB
چگونگی عملکرد تلور
امنیت بالای تلور
بررسی نوسانات تلور
تحلیل اصولی تکون تلور
پشتوانه‌های تلور
قیمت تلور و بهترین صرافی‌ها برای خرید آن
کیف‌پول ارزدیجیتال تلور
کلام آخر

ارز دیجیتال تلور (Tellor Tributes) با علامت اختصاری (TRB)

ارز تلور | Tellor
ارز تلور | Tellor

تلور TELLOR در سال ۲۰۱۹ توسط یک تیم مستقر در ایالات متحده با هدف رسیدگی به مشکل اوراکل (سرویس ثانویه برای تأیید و ارسال اطلاعات تراکنش‌ها و معاملات آنلاین) در بلاک چین اتریوم (ETH) راه اندازی شد. تلور TELLOR رمز ارزی امن و غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که بر پایه‌ی برنامه‌های غیرمتمرکز (DAPPS) و امور مالی غیر متمرکز (DEFI) راه اندازی شده است. الگوریتم اجماع تلور مبتنی بر اثبات کار POW است درنتیجه امنیت شبکه تلور این‌گونه تضمین می‌گردد.

معرفی تیم مدیریت Tellor

تیم مدیریتی ارز تلور (Tellor)
تیم مدیریتی ارز تلور (Tellor)

تیم تلور شامل ۳ عضو برجسته است:

 • برندا لویا (مدیر ارشد اجرایی)
 • نیکولاس فت ( مدیر ارشد فناوری)
 • مایکل زمروز (از بنیان‌گذاران)

مدیر ارشد اجرایی و مدیر ارشد فناوری که هر دوی آن‌ها اقتصاددان هم هستند، تجربه بسیار زیادی دارند. همچنین این افراد از توسعه دهندگان اتریوم و مؤسس شرکت DAXIA نیز هستند. داکسیا شرکتی است که قراردادهای هوشمند و مشتق شده از اتریوم را به‌وجود آورده‌ است. CEO مدیر ارشد اجرایی برای دولت آمریکا و CTO مدیر ارشد فناوری برای کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا یا CFTC کار کرده‌ است.

توکن TRB

 توکن TRB
توکن TRB

توکن ارز دیجیتال تلور را توکن TRBمی‌نامند؛ این توکن بسیار مهم است زیرا عملکردهای مختلفی را انجام می‌دهد.

موارد مورد استفاده از توکن TRB

 • پرداخت

کاربران از TRB برای بازیابی داده­‌های خاص مورد نیاز خود استفاده می­‌کنند. وقتی ماینرها داده­‌های مربوط به بلاک چین را ارسال می­‌کنند، به عنوان پاداش توکن‌های TRB دریافت می‌­کنند.

 • پاداش

وقتی ماینرها داد‌ه­‌ها را به سیستم ارز دیجیتال تلور اضافه می­‌کنند، TRB به عنوان پاداش به ماینرها داده می­‌شود. تیم تلور ۱۰% پاداش استخراج را دریافت می‌کند.

 • رقابت

ماینر برای شرکت در روند استخراج باید ۱۰۰۰ TRB به شبکه تلور ارسال کند. این راهی برای جلوگیری از موقعیت­‌های خطرناک مانند هک شبکه است.

 • جبران اختلاف TRB

برای حل اختلافات در مورد اعتبار داده استفاده می‌­شود. هم مخالفان و هم طرفداران در مورد صحت داده­‌ها رأی خواهند داد.

چگونگی عملکرد تلور

ارتباط بین بلاک چین و رمزارز Tellor
ارتباط بین بلاک چین و رمزارز Tellor

تلور در بین رقبای خود از عملکرد و کیفیت بسیار بهتری برخوردار است و استانداردهای موجود در زمینه ساخت بلاک چین و امنیت را به خوبی رعایت کرده است به همین دلیل می‌توان آن را در دسته‌ی توکن‌های اصولی و فنی قرار داد.

ماینرها بعد از پرداخت کارمزد خود درخواست ساخت بلاک چین‌های زنجیره‌ای را می‌دهند که به ازای هر ارسال، برای این‌که دست از کار نکشند و تشویق به ماین بیشتر شوند پنج TRB دریافت می‌کنند. میزان کارمزد پرداختی در هر توکن متفاوت است و معمولا به میزان حجم اشغالی از فضای بلاک چین بستگی دارد.

ساخت هر درخواست در هر ۱۰ دقیقه یک‌بار شکل می‌گیرد و بعد از ثبت هر درخواست اوراکل‌ها شروع به کار کرده و از میان تمامی درخواست‌های ثبت شده در هر ۱۰ دقیقه بهترین‌ها را پیدا کرده و داده‌های قیمت‌گذاری شده را به صورت زنجیره‌ای در کنار هم قرار می‌دهند.

امنیت تلور به این شکل فراهم می‌شود که شما برای شروع به ماین کردن باید حداقل ۵۰۰ TRB در حساب خود داشته باشید که بتوانید نشان دهید که قصدتان فقط ماین کردن است و قصد تخریب بلاک چین را ندارید.

حال فکر کنید که تمامی ماینرها باید ۵۰۰ TRB در حساب خود داشته باشند و با توجه به محبوبیت این توکن، ماینرهای زیادی درحال استخراج تلور هستند. بنابراین حجم بسیار قابل توجهی ضبط شده و ذخیره می‌شود. حال با یک محاسبه ساده می‌توان متوجه شد که قیمت فعلی این توکن بسیار کم‌تر از ارزش واقعی آن است.

از نکات مثبت این ارز می‌توان به امنیت بالای آن اشاره کرد

بلاک چین اتریوم
بلاک چین اتریوم

این سیستم به دلیل نیاز به امینت و سرعت بالای تراکنش‌ها از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. بعد از آنلاین شدن اطلاعات و شروع به کار، این بلاک چین‌ها غیر قابل تغییر و دست‌کاری می‌شوند. این خواص و همچنین دسترسی جهانی به آن‌ها، بلاک چین‌ها را گزینه‌ی مناسبی برای نقل انتقالات و همچنین بستن قراردادهای هوشمند دیجیتال می‌کند و بنا به ساختار کلی بلاک چین دسترسی به اطلاعات داخلی (Off-chain) این رمزارزها غیر ممکن است.

بررسی نوسانات Tellor

بررسی نوسانات تلور

اگر به رفتار توکن تلور دقت کنیم خواهیم دید با روند  صعودی چشم‌گیر بیت کوین در طی ماه‌های اخیر توکن تلور رشد زیادی نداشته شاید بگویید این خبر بدی است اما نه کاملا برعکس، این خبر خوبی است! بر اساس گفته های ۶۸ trading که جزو تحلیل‌کنندگان بسیار معروف در دنیا مجازی می‌باشد و باتوجه به ترکیبات فیبوناچی و امواج الیوت گفته می‌شود، براساس رفتارهایی که در ماه‌های گذشته توکن تلور از خود نشان داده است (مقاومت‌هایی که از خود نشان داده و الگوی رفتاری خود را مانند یک فنجان در آورده است)، می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور چندین جهش کوچک و سپس به جهش اصلی خود که در واقع همان رشدی نزدیک به ۱۰ برابر است برسد.

تحلیل اصولی تکون تلور

ارز Tellor و چین لینک (Chain Link)
ارز Tellor و چین لینک (Chain Link)

 از رقبای اصلی تلور در بازار ارزهای دیجیتال می‌توان به چین لینک (CHAIN LINK) اشاره کرد. با توجه به این‌که از نظر تکنیک ساختاری توکن بسیار ضعیف‌تر از تلور بوده اما در مارکت جهانی بیشتر از ۱۰۰ برابر مارکت کپ بیشتری دارد، ۱۲ میلیارد دلار در برابر تنها ۷۰ میلیون دلار. تمامی این‌ها دلایل واضحی از این هستند که این توکن باید به زودی رشد بسیار زیادی را داشته باشد.

در گذشته تلور را فقط برروی بلاک چین اتریوم می‌توانستید پیدا کنید اما امروزه این توکن برای اینکه نسبت به دیگر رقبای خود بازنده‌ نباشد، دست از کار نکشیده است و با تلاش‌های زیاد و خوشبختانه موفقیت آمیز توانسته خود را در لیست توکن‌های مولتی چین (multiple chain) قرار دهد. این امر سبب می‌شود که استفاده از آن هر روز بیشتر و بیشتر شده و شاهد صعود آن باشیم. در حال حاضر گفته می‌شود تلور برروی بلاک چین‌های بایننس (binance) و کازماس (Cosmos) قرار خواهد گرفت.

پشتوانه‌های Tellor

در طی این سال‌ها سرمایه‌گذاران زیادی به سمت این توکن آمده‌اند و توانستند یک اوراکل غیرمتمرکز را ایجاد کنند که به صورت کاملا فنی و اصولی کار خود را پیش بگیرد. این سرمایه‌گذاران عبارت اند از : Binance، آزمایشگاه‌های ConsenSys، MakerDAO.

این غیرمتمرکز بودن یک ویژگی بسیار مهم تلقی می‌شود به طوری که ویتالیک بوترین خالق اتریوم در ماه‌های گذشته نارضایتی خود را از چین لینک به دلیل آن‌که هنوز به صورت متمرکز اداره می‌شد اعلام کرد و این باعث شدحتی بیشتر از گذشته نگاه‌ها به جای چین لینک به تلور خیره شود.

در سال گذشته Radar Realy که همگان آن‌ها را با p2p می‌شناسند که یک پلتفرم بسیار قوی و محبوب در بین افراد فعال در بازارهای ارز دیجیتال است وارد همکاری شدند. این پلتفرم به شما این اجازه را می‌دهد که میزان اعتبارتان در کیف‌پول دیجیتال‌تان را از حسابی به حساب دیگر با کمترین میزان کارمزد جابه‌جا کنید و همچنین به راحتی حساب دیجیتال خود را به پول نقد تبدیل کنید. همین قرارداد به خودی خود می‌تواند توجه بسیار زیادی را به سمت توکن تلور جلب کند.

همچنین به تازگی شرکت پالیگان (ماتیک سابق) Polygon (Matic) اعلام کرده است که قصد دارد با شرکت تلور همکاری داشته و از این توکن در کارهای آینده خود استفاده کند.

شرکت پالیگان ماتیک | Polygan (Matic)
شرکت پالیگان ماتیک | Polygan (Matic)

قیمت تلور و بهترین صرافی‌ها برای خرید آن

قیمت روز Tellor هم مانند دیگر پلتفرم‌ها، با تحولات بازار تغییر می‌کند.

بهترین صرافی‌هایی که از Tellor پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Poloniex
 • OKex
 • Kucoin
 • و..
صرافی بایننس | Binance Exchange
صرافی بایننس | Binance Exchange

 در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن تلور معامله می‌شود، صرافی Binance است.

کیف‌پول ارزدیجیتال تلور

توکن‌­های TRB را می توان تقریباً در هر کیف‌پولی که از توکن­‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند، ذخیره کرد چرا که TRB یک توکن ERC-20 است.

از جمله کیف‌پول‌هایی که می‌توان اشاره کرد:

کیف‌پول‌های رمزارز Tellor
کیف‌پول‌های رمزارز Tellor

کیف پول­‌های محبوب

 • Trust Wallet
 • Metamask
 • Ledger Nano S
 • Trezor
 • MyEtherWallet
 • Atomic Wallet
 • Coinomi
 • Enjin Wallet

 

کوین‌­های TRB را می‌توان در هر کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره کرد البته باید توجه داشته باشید که کیف‌پول قابل اعتماد و با امنیت بالایی را انتخاب کنید.

کلام آخر

تلور یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری می‌باشد اما چرا؟

وجود سرمایه گذاران مناسب و پشتوانه‌های قوی که در سال‌های آینده می‌خواهند از این توکن استفاده کنند، امنیت بالایی که در بلاک چین خود دارند و رعایت تمامی اصول‌های فنی و استانداردهای جهانی و همچنین قیمت پایین‌تر نسبت به ارزش واقعی آن از جمله دلایل بسیار منطقی برای سرمایه گذاری بر روی این ارز هستند. شایان به ذکر است که برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز، باید تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید تا سرمایه‌گذاری هدفمند و موفقی رقم بزنید.

منبع

Rate this post
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.