بهترین ساعت TRADE چه زمانی است؟

اگر شما یکی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال هستید و در این حوزه خرید و فروش می‌کنید، شاید برایتان سوال شده باشد که بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال چه زمانی است؟ تجارت ارزهای دیجیتال یک بازار ۲۴ ساعته است. بنابراین چه در حال خرید بیت کوین یا یکی از ۲۵۰۰+ ارز دیجیتال دیگر باشید، قیمت‌ها بسیار نوسان می‌کنند. اما آیا زمان بهینه‌ای برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد؟ آیا می‌تواند در پول شما صرفه‌جویی کند و سود معاملاتی شما را به حداکثر برساند؟ در این مقاله همه چیزهایی را که در مورد بهترین زمان از روز برای خرید ارز دیجیتال باید بدانید، یاد خواهید گرفت.

مطالب

میزان نوسان ارزها در روزهای مختلف هفته
بهترین ساعت ترید
خطرناک ترین زمان تجارت
کلام آخر

میزان نوسان ارزها در روزهای مختلف هفته

نموداربالا، متوسط نوسانات بازار را برحسب پیپ، برای سه جفت ارز اصلی، در روزهای کاری را نشان می‌دهد.
نموداربالا، متوسط نوسانات بازار را برحسب پیپ، برای سه جفت ارز اصلی، در روزهای کاری نشان می‌دهد.

اسکیو با توجه به بررسی‌هایی که برروی معاملات بایننس و کوین بیس انجام داده نتیجه گیری کرده که نوسانات بازار در اواسط هفته به‌ نسبت روز‌های پایانی هفته بیشتر می‌باشد و روز‌های تعطیل آخر هفته، بازار ثبات بیشتری دارد.

همانطور که می‌بینید، در هر سه جفت ارز، بیشترین نوسانات در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مشاهده می‌شود. در روز جمعه، معاملات فعال فقط تا ساعت پنج بعد از ظهر به وقت گرینویچ ثبت می‌شوند و سپس حرکت بازار کند می‌شود.

بهترین ساعت Trade

اکنون که روزهای هفته را بررسی کردیم، زمان آن رسیده است که مطلوب‌ترین ساعات معاملات را تعیین کنیم.

اولین چیزی که باید به آن نگاه کنید این است که در کجا قرار دارید؛ ایالات متحده آمریکا، اروپا، آفریقا و…. این اولین چیزی است که باید درک کنید زیرا اکثر مردم این موضوع را نادیده می‌گیرند. بنابراین بسته به منطقه زمانی شما، بهترین زمان‌ها برای معامله تعیین می‌شود.


همان طور که می‌دانید، معاملات، در بازار بین المللی ارز، به صورت ۲۴ ساعته و ۵ روز در هفته انجام می‌شود. با این حال، ارزها در زمان‌های مختلف با سرعتی متفاوت حرکت می‌کنند، هرچند بازار ارز یک بازار غیرمتمرکز است، اما مبلغ قابل توجهی از طرف بانک‌ها به این بازار عرضه می‌شود و آن‌ها برنامه‌ی مشخصی برای انجام این کار دارند.
روز معاملات بازار ارز به ۳ جلسه اصلی تقسیم می‌شود:
آسیایی، اروپایی و آمریکایی که هر کدام ویژگی‌های خاص خود و مجموعه‌ای از قوانین را دارند.

جدول روز معاملات ارز دیجیتال

در طول بازار آسیا، بازارهای توکیو، پکن و کانبرا سریع تر حرکت می‌کنند اما در طول شب بازار آرام حرکت می‌کند، زیرا بانک‌های اروپایی و آمریکایی در این مدت بسته هستند و به دلیل فعالیت ضعیف، نوسانات کم است.

قیمت اغلب آن‌ها نمی‌تواند از سطح کلیدی خود عبور کند و معمولا در یک راهرو تثبیت می‌شود، به همین دلیل بیشتر صرافی‌ها از معامله در شب خودداری می‌کنند.

یورو، پوند، و سایر ارزهای اروپایی نوسانات بالایی را در طول بازار اروپا نشان می‌دهند و بیشتر اوقات، این روند پر نوسان با ورود به طول بازار آمریکا نیز ادامه می‌یابد.

توجه داشته باشید که به ساعت تهران از ساعت ۴-۴:۳۰ الی ۸:۳۰-۹ شب (در ایران با توجه به تغییر ساعت در شش ماه دوم معادل ۷:۳۰-۸ می‌باشد.) زمان بسیار مناسبی است که شما می‌توانید به همراه معامله‌گران بزرگ و حرفه‌ای بازار، چه در بازارهای کریپتو و چه در بازارهای مالی دیگر معاملات خوبی را داشته باشید و این به دلیل همپوشانی بازارهای نیویورک و لندن می‌باشد که به‌ خاطر حجم بیشتر معاملات، فرصت‌های بیشتری را فراهم می‌کند.

طبق داده‌های درون زنجیره‌ای اسکیو (Skew) ساعت ۴ به‌وقت گرینویچ یعنی ۸:۳۰ شب به‌وقت تهران پر نوسان‌ترین ساعات معامله بیت کوین می‌باشد.

خطرناک‌ترین زمان برای تجارت

روزهای جمعه و زمان تعطیلی بازار از خطرناک‌ترین زمان‌ها برای تجارت هستند. این موضوع ۳ دلیل دارد: اول اینکه پیش‌بینی رفتار قیمت‌ها در این مدت از بازار بسیار دشوار است و دوم اینکه ممکن است بسیاری از معامله‌گران سود خود را قفل کنند تا با اطمینان به تعطیلات خود بپردازند که این کار از ضررهای بزرگ در روز دوشنبه جلوگیری می‌کند. سوم این که در روز‌‌های تعطیل بانک‌ها بسته می‌شوند در نتیجه فعالیت بازار کم می‌شود.

کلام آخر

پیش‌بینی رفتار قیمتها در ارز دیجیتال

بدیهی است که هیچ معامله‌گری نمی‌تواند در ۲۴ ساعت شبانه روز معامله انجام دهد اما اگر بتواند بهترین زمان‌های مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال در کشور خود را بشناسد می‌تواند بر رفتار بازار نظارت بهتری داشته باشد و آن را با بالاترین پتانسیل خود بررسی کند.

۵/۵ - (۷ امتیاز)
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران بیت می‌باشد.